1 Handanovic; 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 33 D'Ambrosio; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 8 Rafinha (65' 17 Karamoh), 44 Perisic (81' 77 Brozovic); 23 Eder

27 Padelli, 89 Pissardo, 2 Lisandro, 9 Icardi, 20 B. Valero, 21 Santon, 25 Miranda, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

81 Puggioni; 83 Sagna, 6 Djimisti, 16 Tosca, 3 Letizia; 30 Sandro (66' 4 Del Pinto), 14 Viola; 99 Brignola, 66 Guilherme, 31 Djuricic (46' 8 Cataldi); 11 Coda (85' 25 Diabatè)

22 Brignoli, 18 Gyamfi, 20 Memushaj, 21 A. Costa, 23 Venuti, 26 Parigini, 29 Billong, 33 Iemmello, 87 Lombardi

Candreva (I), Ranocchia (I), Del Pinto (B)

Inter zgodnie z planem pokonał beniaminka z Benevento. Niestety jest to jedyny pozytyw, jaki można wyciągnąć z dzisiejszego spotkania. Gospodarze wygrali 2 - 0, a na listę strzelców wpisał się duet stoperów Skriniar - Ranocchia.

Pierwsza połowa w wykonaniu Nerazzurrich to głównie chaos, mnóstwo niedokładności, niewymuszonych błędów i niecelnych podań. Najlepszą okazję na gola zmarnował Ivan Perisić, który minimalnie chybił po uderzeniu głową. Z każdą minutą, Benevento nabierało pewności siebie i coraz śmielej naciskało na zagubiony Inter. W środku pola doświadczony Sandro przykrył czapką beznadziejny duet Vecino - Gagliardini, a błyskotliwi Guilherme i Brignola sprawiali mnóstwo problemów defensywie gospodarzy. Czarownice mogły nawet prowadzić, lecz Coda nie wykorzystał bardzo dobrej okazji.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Co więcej, goście podkręcili tempo i w pewnym momencie wydawało się, że defensywa Nerazzurrich zostanie zmuszona do kapitulacji. Kolejną doskonałą okazję zmarnował Coda. W 63 minucie spotkania sędzia mógł, a chyba nawet powinien podyktować jedenastkę po faulu Ranocchii. Gwizdek arbitra jednak milczał. Luca Pairetto nie zdecydował się nawet na skorzystanie z powtórek wideo. Był to przełomowy moment dzisiejszego spotkania, ponieważ Inter niebawem wyszedł na prowadzenie. W 66 minucie rzut rożny wykonuje Cancelo, piłkę przedłuża Vecino, dopada do niej Milan Skriniar i mamy 1 - 0. Minęły zaledwie 3 minuty, a gospodarze podwyższyli wynik. Ponownie dośrodkowywał Joao Cancelo, a defensywę rywali ubiegł Andrea Ranocchia i strzałem głową pokonał Puggioniego. Dwie szybko stracone bramki podłamały przyjezdnych. Podopieczni Luciano Spallettiegi złapali trochę luzu i spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Sytuacja Benevento stała się wręcz beznadziejna w 81 minucie, kiedy z boiska wyleciał Viola. Do końca meczu, wynik nie uległ już zmianie. Inter zdobył bezcenne 3 punkty, lecz w perspektywie derbowego starcia z Milanem nadal nie wygląda to zbyt dobrze.

Ligowy sezon nie zwalnia tempa. Przed nami już 26 seria spotkań. W sobotni wieczór na Stadio Giuseppe Meazza zawita ekipa Benevento. Marzący o Lidze Mistrzów Nerazzurri kontra czerwona latarnia rozgrywek. Czego możemy spodziewać się po tym meczu? Wbrew pozorom, odpowiedź nie jest wcale oczywista.

Inter znajduje się w fatalnej dyspozycji, a rywale są już praktycznie pogodzeni ze spadkiem. Serce mi krwawi kiedy piszę te słowa, lecz jutro może wydarzyć się naprawdę wszystko.

Nerazzurri weszli w nowy rok mocno poobijani. Z tego względu, remisy z Violą i Romą trzeba było przyjąć z umiarkowanym optymizmem. Później miało być już tylko łatwiej i lepiej. Pięć kolejnych spotkań i pięciu niezbyt wymagających rywali. Do zgarnięcia 15 punktów i przede wszystkim komfort w ligowej tabeli. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Porażka w Genui, dwa kompromitujące remisy ze SPAL i z Crotone, oraz wymęczona wygrana z Bologną. Jutro czeka nas zakończenie tej serii. Strata punktów z Benevento na własnym stadionie brzmi jak nieśmieszny żart, lecz Inter wielokrotnie udowadniał już niestety, że niemożliwe nie istnieje.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Benevento miał miejsce 1 października 2017 roku na Stadio Ciro Vigorito i była to 7. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-2 i bramki strzelali: 19' and 22' Brozovic (I), 42' D'Alessandro (B). Arbitrem tego spotkania był Doveri.

Poprzednie mecze z Benevento

1 października 2017  |  Benevento 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 5. miejscu. W rozegranych dotychczas 25 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 48 punktów notując 13 zwycięstw, 9 remisów oraz 3 porażek. Różnica bramek to 19 przy 40 strzelonych i 21 straconych bramkach.

Benevento w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 20. miejscu i w rozegranych dotychczas 25 meczach ekipa rywali zdobyła 10 punktów notując 3 zwycięstwa, 1 remis oraz poniosła 21 porażek. Różnica bramek to -40 przy 18 strzelonych i 58 straconych bramkach.