1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva (78' 20 B. Valero), 8 Rafinha (64' 23 Eder), 44 Perisic (86' 17 Karamoh); 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 11 Vecino, 13 Ranocchia, 21 Santon, 29 Dalbert

25 Reina; 23 Hysaj, 26 Koulibaly, 33 Albiol, 6 Mario Rui; 5 Allan (89' 30 Rog), 8 Jorginho, 17 Hamsik (70' 20 Zielinski); 7 Callejon, 14 Mertens (86' 99 Milik), 24 Insigne

1 Rafael, 22 Sepe, 11 Maggio, 19 Milic, 27 Machach, 37 Ounas, 42 Diawara, 62 Tonelli

Allan (N), Gagliardini (I), Insigne (I), Hysaj (N)

Bezbramkowy remis w hicie 28 kolejki Serie A. Inter i Napoli podzieliły się dziś punktami, ku uciesze bezpośrednich rywali w ligowej tabeli. Nerazzurri byli bliżej upragnionego zwycięstwa, lecz strzał Milana Sriniara zatrzymał się tylko na słupku.

Dzisiejszy mecz miał być pięknym zwieńczeniem obchodów z okazji 110 urodzin Interu Mediolan. Kibice Nerazzurrich mogą mieć mieszane uczucia po końcowym gwizdku sędziego. Ich ulubieńcy zaprezentowali się o niebo lepiej, niż w kilku/kilkunastu ostatnich spotkaniach. Interowi nie udało się jednak ostatecznie przełamać faworyzowanych rywali, a w obecnej sytuacji, każda strata punktów może okazać się brzemienna w skutkach.

Luciano Spalletti na przedmeczowej konferencji prasowej zapowiadał otwartą grę i walkę o komplet punktów. Szkoleniowiec Interu nie jest jednak idiotą i wiedział, że zbyt ofensywne nastawienie może skończyć się dla jego zespołu katastrofą. Gospodarze oddali pole gry rywalom, zaryglowali się pod własną bramką i liczyli na swoje szanse po błyskawicznych kontrach. Plan Spallettiego w pierwszej połowie sprawdził się jednak tylko częściowo. Oczywiście to Napoli prowadziło grę, lecz świetnie zorganizowani i zdyscyplinowani Nerazzurri skutecznie utrudniali im zadanie. Pressing miejscowych przynosił rezultaty. Kłopoty Interu zaczynały się jednak po przechwycie futbolówki. Brak było pomysłu na rozegranie akcji i najczęściej kończyło się na szybkiej stracie czy niedokładnym podaniu. Najlepszą, a w zasadzie jedyną okazję na gola, zmarnował Antonio Candreva. Włoch zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz piłka nieznacznie minęła słupek. Na tablicy świetlnej nadal widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa mogła znakomicie rozpocząć się dla gospodarzy. Z rzutu wolnego dośrodkował Joao Cancelo, głową uderzył Milan Skriniar, lecz futbolówka obiła jedynie słupek bramki strzeżonej przez Pepe Reinę. W odpowiedzi w swoim stylu uderzał Lorenzo Insigne. Początek drugiej odsłony zwiastował kibicom spore ożywienie w poczynaniach ofensywnych obu ekip. Mecz rzeczywiście zyskał na atrakcyjności, lecz obu ekipom przyświecał dziś jasny cel - przede wszystkim nie przegrać. W 64 minucie na boisku zameldował się Eder, który zmienił zmęczonego Rafinhę. Reprezentant Włoch miał wesprzeć Mauro Icardiego, ale jego wejście nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Oba zespoły miały swoje szanse na przełamanie wyniku, lecz brakowało skuteczności i wykończenia. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Najciekawszym pojedynkiem tej kolejki Serie A będzie jej ostatni mecz na Giuseppe Meazza pomiędzy Interem Mediolan a Napoli.

Napoli to aktualny lider Serie A, którego największym marzeniem jest zdobycie upragnionego Scudetto. Ekipa Piotrka Zielińskiego i Arka Milika jest na dobrej drodze do tego, jednak wciąż za plecami czuje drepczący po piętach Juventus. Inter natomiast marzenia o Scudetto, odkłada w tym momencie na bok i skupia się na pierwotnym celu jakim było i nadal pozostaje wywalczenie miejsca w Champions League. Z tego względu dzisiejsze spotkanie ma wielką wagę dla obydwu ekip, mimo iż motywacje się różnią.

Ekipa Spallettiego szuka formy z pierwszej części sezonu, bowiem od początku roku straciła bardzo dużo punktów. W poprzedniej kolejce tylko Napoli miało możliwość zagrania swojego meczu i na swoje nieszczęście zespół odniósł niespodziewaną porażkę z Romą. Mecz Interu z Milanem został odwołany podobnie jak inne mecze, kiedy wyszła na jaw informacja o śmierci Davide Astoriego.

Napoli wielokrotnie narzekało, że swoje mecze gra przed Juventusem. Tym razem wybiegną na murawę znając już wynik meczu swojego głównego rywala.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z SSC Napoli miał miejsce 21 października 2017 roku na Stadio San Paolo i była to 9. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik bezbramkowy. Arbitrem tego spotkania był Luca Banti.

Poprzednie mecze z SSC Napoli

21 października 2017  |  SSC Napoli 0-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
30 kwietnia 2017  |  Inter Mediolan 0-1 SSC Napoli  |  Serie A   |   » zobacz raport
2 grudnia 2016  |  SSC Napoli 3-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
19 stycznia 2016  |  SSC Napoli 0-2 Inter Mediolan  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

SSC Napoli w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 1. miejscu i w rozegranych dotychczas 27 meczach ekipa rywali zdobyła 69 punktów notując 22 zwycięstwa, 3 remisy oraz poniosła 2 porażki. Różnica bramek to 43 przy 62 strzelonych i 19 straconych bramkach.

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 5. miejscu. W rozegranych dotychczas 26 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 51 punktów notując 14 zwycięstw, 9 remisów oraz 3 porażki. Różnica bramek to 21 przy 42 strzelonych i 21 straconych bramkach.

Prawdopodobne składy

Luciano Spalletti planuje zastosować ustawienie 4-2-3-1 z Mauro Icardim powracającym do gry. Wspierać go ma trio Candreva - Brozović - Perisić a w środku pola operować ma duet Gagliardini - Vecino. Do zespołu powraca też po kontuzji Joao Miranda.

U rywali, trener Sarri zamierza postawić na ustawienie 4-3-3 z Insigne , Mertensem i Callejonem. Piotr Zieliński razem z Arkiem Milikem zasiąść mają na ławce rezerwowych.

Widzów: 59380
Sędzia: Orsato