2 Viviano; 24 Bereszynski (34' 21 Verre), 26 Silvestre, 13 Ferrari, 29 Murru; 8 Barreto (54' 19 Regini), 34 Torreira, 18 Praet; 90 Ramirez (50' 9 Caprari); 27 Quagliarella, 91 Zapata

72 Belec, 92 Tozzo, 3 Andersen, 11 Alvarez, 17 Strinic, 28 Capezzi, 30 Tessiore, 99 Kownacki

1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio; 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva (77' 11 Vecino), 8 Rafinha (75' 20 B. Valero), 44 Perisic; 9 Icardi (66' 23 Eder)

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 8 Rafinha, 17 Karamoh, 21 Santon, 29 Dalbert

Ramirez (S), Caprari (S), Rafinha (I)

Znakomity występ w wykonaniu Nerazzurrich na Stadio Luigi Ferraris. Inter pokonał Sampdorię 5 - 0. Wielkie strzelanie rozpoczął dziś Ivan Perisić, a następnie rozpoczął się koncert Mauro Icardiego. Argentyńczyk jeszcze przed przerwą skompletował klasycznego hat-tricka, a następnie ustalił wynik spotkania w drugiej połowie.

Mieliśmy uzasadnione obawy przed wyjazdem do Genoi. Sampdoria na własnym stadionie zalicza się do ścisłej ligowej czołówki (za Juventusem i Napoli), a forma Interu nadal pozostawała sporą zagadką. Skończyło się jednak na strachu, ponieważ Nerazzurri rozegrali kapitalne spotkanie i zdeklasowali gospodarzy. Klasą samą dla siebie był dziś Mauro Icardi, lecz słowa pochwały należą się wszystkim zawodnikom.

Inter wyglądał dziś nieźle od samego początku. Goście atakowali z rozmachem, lecz w końcowej fazie brakowało dokładnego podania lub skutecznej finalizacji. Przed meczem sporo spekulowano o kryzysie formy Ivana Perisicia. Zawodnik postanowił dać odpowiedź swoim krytykom i rozwiązał worek z bramkami na Stadio Luigi Ferraris. W 26 minucie Joao Cancelo dośrodkował wprost na głowę Chorwata, który precyzyjnym uderzeniem przelobował Emiliano Viviano. Piękny gol, lecz był to jedynie support przed koncertem w wykonaniu Mauro Icardiego. W 30 minucie Paolo Tagliavento podyktował rzut karny po faulu na Rafinhii. Do futbolówki podszedł oczywiście kapitan Interu i zaliczył trafienie nr 100 na boiskach włoskiej Serie A. Jeśli przechodzić do historii, to z przytupem. Po chwili było już 3 - 0. Maurito fenomenalnie zachował się pod bramką Viviano i zdecydował się na sytuacyjne uderzenie piętą, który kompletnie zaskoczyło rywali. Pomysłu pozazdrościł mu Rafinha, który w podobny sposób próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Emiliano Viviano skutecznie interweniował, lecz do piłki dopadł oczywiście Icardi i skompletował klasycznego hat-tricka.

Jeżeli w szeregach Blucerchiatich znajdowali się jeszcze niepoprawni optymiści, którzy wierzyli w odrodzenie swojego zespołu, ostatnich złudzeń pozbawił ich gwiazdor Interu. W 51 minucie Mauro Icardi uderzył z ostrego konta, lecz jego uderzenie kolejny raz znalazło drogę do siatki. 5 - 0 dla Interu. W tym momencie mecz się już praktycznie zakończył. Gospodarze stracili resztki nadziei, a przyjezdni nie chcieli chyba dobijać leżącego i również znacząco zwolnili tempo gry. Inter nadal przeważał, lecz nie forsował już tempa gry. Dobrą okazję na przełamanie strzeleckiego impasu zmarnował niestety Antonio Candreva. Z ławki rezerwowych pojawili się Eder, Matias Vecino oraz Borja Valero, lecz żaden z nich nie odmienił już obrazu gry. Końcowy wynik nie uległ już zmianie.

Inter osiągnął znakomity rezultat na bardzo trudnym terenie. Teraz czeka nas przerwa na mecze reprezentacji, a następnie domowe starcie z Hellas Werona.

Przed Interem kolejny bardzo wymagający test. W ramach 29 kolejki, Nerazzurri udają się na trudny teren do Genoi na mecz z tamtejszą Sampdorią. Pierwszy gwizdek niedzielnego starcia zaplanowano na godz. 12:30.

Podopieczni Luciano Spallettiego całkiem niedawno gościli w stolicy Ligurii, lecz nie będą dobrze wspominać tej wizyty. W 25 kolejce Inter mierzył się z Genoą i musiał uznać wyższość rywala (porażka 2 - 0). Jutrzejszy mecz zapowiada się na jeszcze bardziej wymagający. Sampdoria posiada dwa oblicza. Na wyjazdach są typowym średniakiem, lecz na własnych śmieciach zmieniają się w ligowego potentata. Najlepiej ten stan rzeczy oddają statystyki: 14 spotkań, 10 wygranych, 2 remisy i zaledwie 2 porażki. Komplet punktów ze Stadio Luigi Ferraris wywiozły jedynie ekipy Lazio i Sassuolo.

Inter na wyjazdową wygraną z Sampą czeka już od 2014 roku. Ekipa prowadzona przez Waltera Mazzariego wygrała 4 - 0, a na listę strzelców wpisywali się Mauro Icardi (dwukrotnie), Rodrigo Palacio i Walter Samuel. Już ten fakt pokazuje, że fani Nerazzurrich powinni być przygotowani na niezwykle trudną przeprawę w wykonaniu swoich ulubieńców. Sytuacja w tabeli nie pozostawia jednak złudzeń. Walka o pierwszą czwórkę będzie bardzo zażarta i każde potknięcie może okazać się opłakane w skutkach. Interu musi zagrać jutro o pełną pulę i przywieźć do Mediolanu komplet punktów.

Prawdopodobny skład

Dziennikarze Gazzetta dello Sport i Sky Sport spodziewają się, że Spalletti dokona zmian w drugiej linii. Czy będą to jednak zmiany na lepsze? Na ławce mają usiąść Marcelo Brozović i Rafinha, a do podstawowej jedenastki mogą powrócić Matias Vecino i Borja Valero. Obaj nie prezentowali się w ostatnich tygodniach zbyt dobrze, lecz mogą liczyć na spore zaufanie ze strony Toskańczyka.

W kadrze meczowej zabraknie miejsca dla Andrei Ranocchi, który ma problemy mięśniowe. Na kartki muszą uważać D'Ambrosio, Brozovic i Eder, ponieważ grozi im zawieszenie na kolejne spotkanie.

Inter (4-2-3-1): Samir Handanović; Joao Cancelo, Milan Skriniar, Miranda, Danilo D’Ambrosio; Roberto Gagliardini, Matias Vecino; Antonio Candreva, Borja Valero, Ivan Perisić; Mauro Icardi.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Sampdoria miał miejsce 24 października 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 10. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 3-2 i bramki strzelali: 18' Skriniar (I), 32' e 54' Icardi (I), 64' Kownacki (S), 85' Quagliarella (S). Arbitrem tego spotkania był Guida.

Poprzednie mecze z Sampdoria

24 października 2017  |  Inter Mediolan 3-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
3 kwietnia 2017  |  Inter Mediolan 1-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
30 października 2016  |  Sampdoria 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 lutego 2016  |  Inter Mediolan 3-1 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 5. miejscu. W rozegranych dotychczas 27 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 52 punktów notując 14 zwycięstw, 10 remisów oraz 3 porażek. Różnica bramek to 21 przy 42 strzelonych i 21 straconych bramkach.

Sampdoria w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 7. miejscu i w rozegranych dotychczas 27 meczach ekipa rywali zdobyła 44 punktów notując 13 zwycięstw, 5 remisów oraz poniosła 9 porażek. Różnica bramek to 9 przy 47 strzelonych i 38 straconych bramkach.