39 Sirigu; 33 N'Koulou, 13 Burdisso, 24 Moretti; 29 De Silvestri, 8 Baselli (79' 6 Acquah), 22 Obi (88' 5 Valdifiori), 15 Ansaldi; 10 Ljajic; 14 Iago Falque (73' 20 Edera), 9 Belotti

1 Ichazo, 32 V. Milinkovic-Savic, 3 Molinaro, 4 Bonifazi, 21 Berenguer, 23 Barreca

1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 25 Miranda, 33 D'Ambrosio (87' 13 Ranocchia); 77 Brozovic, 5 Gagliardini; 87 Candreva (59' 8 Rafinha), 20 B. Valero (68' 17 Karamoh), 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 21 Santon, 23 Eder, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

Miranda (I), Belotti (T), Brozovic (I), Gagliardini (I), Baselli (T)

Inter przegrywa wyjazdowy mecz z Torino 1 - 0. O wyniku przesądził gol Adema Ljajicia z 36 minuty spotkania.

Żarty, błędy i sentymenty muszą zejść na bok!! To już tylko osiem spotkań dzieli Inter Mediolan od upragnionego awansu do Ligi Mistrzów, bądź mrocznej ścieżki donikąd. Większość z nas jednym tchem potrafi wymienić czekających w terminarzu rywali. Pierwszy z nich to Torino FC, z którym zmierzymy się w niedzielę o godz. 12.30. W tej fazie sezonu łatwych wyjazdów nie ma, a na gubione punkty zajadli rywale już czyhają. Czujecie to?

Komfort po derbach

Po bezbramkowym remisie z AC Milan możemy w pewnych aspektach odczuwać komfort. Pierwszy z nich to przekonanie, że wzrost jakości formacji pomocy i ataku, wyraźnie akcentowany od kilku tygodni, nie jest dziełem przypadku i nie pryśnie jak bańka mydlana. Na tle zaprawionego w walce i zmotywowanego do granic możliwości przeciwnika, Inter zaprezentował jakość i kreatywność. Dwie cechy, których brak znamionuje kryzys, a obecność wróży sukces.

Ponadto bardzo ważny przy ostatecznym rozrachunku wydaje się bilans dwumeczów z Milanem i Romą właśnie. Obaj pretendeci do gry w europejskich pucharach, by mysleć o przeskoczeniu Interu, muszą zgromadzić co najmniej o jedno oczko więcej. Ścisk w strefie pucharowej nakazuje już dziś docenić tę statystyczną przewagę.

Dyskomfort po derbach

Jedna, nieoczekiwana strata punktów z kolei może mieć fatalne w skutkach konsekwencje, bo przy niekorzystnym układzie wyników wypchnie Inter z miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów. Zdobycz pełnej puli w derbach dawałaby natomiast bezcenne prawo do błędu. Tymczasem od piątego w tabeli Lazio dzielą nas tylko 2pkt. Ech, gdyby Icardi...

Musimy zatem mieć świadomość, że aby nie oglądać się na innych, należy choćby spod ziemi wyrywać rywalom po 3 pkt w każdym meczu. Każdy szanujący się kibic Interu ma jednak wiedzę, popartą, a jakże doświadczeniem, że jak nikt inny Inter potrafi komplikować sobie życie na własne życzenie. Tym bardziej, życzę nam wszystkim nudnej i stabilnej w wykonaniu podpopiecznych Luciano końcówki sezonu, poczynając od wygranej z Bykami.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Torino FC miał miejsce 5 listopada 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 12 kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-1 i bramki strzelali: 60' Iago Falque (T), 79' Eder (I). Arbitrem tego spotkania był Orsato.

Poprzednie mecze z Torino FC

5 listopada 2017  |  Inter Mediolan 1-1 Torino FC  |  Serie A   |   » zobacz raport
18 marca 2017  |  Torino FC 2-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
26 października 2016  |  Inter Mediolan 2-1 Torino FC  |  Serie A   |   » zobacz raport
3 kwietnia 2016  |  Inter Mediolan 1-2 Torino FC  |  Serie A   |   » zobacz raport
8 listopada 2015  |  Torino FC 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 4. miejscu. W rozegranych dotychczas 30 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 59 punktów, notując 16 zwycięstw, 11 remisów oraz 3 porażki. Różnica bramek to 29 przy 50 strzelonych i 21 straconych.

Torino FC w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 10. miejscu i w rozegranych dotychczas 30 meczach ekipa rywali zdobyła 42 punkty,  notując 10 zwycięstw, 12 remisów oraz 8 porażek. Różnica bramek to 7 przy 45 strzelonych i 38 straconych.

Spotkanie ze starymi znajomymi

Torino to rywal niewdzięczny, waleczny i groźny zwłaszcza u siebie. W ostatnich spotkaniach bezlitośnie ogrywał ligowych outsiderów. Ostatnią wpadką zespołu prowadzonego przez Waltera Mazzarriego była porażką z Hellasem. Porażki z Romą i Fiorentiną nakazują zaś umieszczać klub z Turynu w gronie solidnych ligowych średniaków, nie walczących już o udział w pucharach w tym sezonie. Niemniej jednak zakładanie, że Adem Ljalic i spółka, będą czekać na niski wymiar kary, byłoby daleko idącym nadużyciem. Tym bardziej, że ostanimi czasy, nie mamy szczęścia do swoich byłych zawodników, o czym przypomniał Rodrigo Palacio.

Widzów: 25507
Sędzia: Tagliavento