Skład gości

Ławka gości

Kartki

Relacja

Bardzo dobry mecz i pewna wygrana Interu Mediolan. Nerazzurri wygrali wyjazdowy mecz z Udinese 4 - 0. Dorobkiem bramkowym podzielili się dziś Andrea Ranocchia, Rafinha, Mauro Icardi i Borja Valero.

Goście bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie starcia na Dacia Arena. Od pierwszych minut uwidoczniła się znaczna przewaga podopiecznych Luciano Spallettiego. Już w 5 minucie Danilo uratował swój zespół przed utratą gola i wybił piłkę z linii po strzale Ivana Perisicia. Wynik spotkanie został otwarty w 13 minucie spotkania. Andrea Ranocchia musnął piłkę głową po dograniu Joao Cancelo z rzutu rożnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Inter stwarzał sobie sporo okazji pod bramką Bizzarriego, lecz brakowało skutecznego wykończenia. Doskonałą sytuację na gola zmarnował chociażby Antonio Candreva. Nieskuteczność Nerazzurrich mogła zemścić się w 36 minucie, lecz Kevin Lasagna przegrał pojedynek sam na sam z Samiren Handanoviciem. Wydawało się, że ekipa z Udine może powrócić jeszcze do gry o korzystny rezultat, lecz w końcówce pierwszej połowy Inter wyprowadził dwa zabójcze ciosy. W bliźniaczo podobnych sytuacjach do siatki rywali trafili Rafinha i Mauro Icardi.

Sytuacja gospodarzy po pierwszej odsłonie wyglądała bardzo słabo, lecz beznadziejnie zrobiło się dopiero od 49 minuty. Seko Fofana wyleciał z boiska z czerwoną kartką po brutalnym wejściu w Ivana Perisicia. Nerazzurri długo nie potrafili zamienić liczebnej przewagi na kolejne trafienia. Goście wydawali się zadowoleni z dotychczasowego wyniku i nie forsowali specjalnie tempa gry. Również Udinese nie potrafiło zaprezentować niczego ciekawego, więc z boiska długimi fragmentami zwyczajnie wiało nudą. W 71 minucie spotkania drogę do bramki rywali znalazł wreszcie Borja Valero. Hiszpan dość przypadkowo wszedł w posiadania piłki, lecz zachował stoicki spokój w polu karnym i pewnie pokonał Bizzarriego. Zwycięstwo Interu mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale świetnej okazji na gola nie wykorzystał Yann Karamoh.

Udinese (3-5-1-1): 1 Bizzarri; 19 Stryger Larsen, 5 Danilo, 3 Samir; 27 Widmer, 6 Fofana, 85 Behrami, 99 Balic, 53 Adnan; 10 De Paul; 15 Lasagna.

Ławka rezerwowych: 22 Scuffet, 25 Borsellini, 17 Nuytinck, 11 Zampano, 97 Pezzella, 23 Hallfredsson, 21 Pontisso, 13 Ingelsson, 72 Barak, 14 Jankto, 18 Perica, 20 Maxi Lopez.

Trener: Tudor.

Inter (4-2-3-1): 1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 13 Ranocchia, 29 Dalbert; 20 Borja Valero, 77 Brozovic; 87 Candreva, 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi.

Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro Lopez, 21 Santon, 17 Karamoh, 23 Eder, 99 Pinamonti.

Trener: Spalletti.

* Podczas rozgrzewki, urazu nabawił się Miranda, który był delegowany do tego meczu. Zastąpi go Andrea Ranocchia.

Zapowiedź

Po sławetnie niesławetnych Derbach Półwyspu Apenińskiego, Inter Mediolan w meczu 36. kolejki Serie A zmierzy się na wyjeździe z zespołem Udinese. Pojedynek rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 12.30, a jego wynik stanowić może o matematycznym jeszcze przedłużeniu szans na grę o Ligę Mistrzów. Przy dobrym układzie w innych spotkaniach, długi weekend dla fanów Nerazzurich może skończyć się nutką nadziei.

Liczby, liczby, liczby

W tle samego widowiska nie sposób uchronić się od kalkulacji. Powtarzane do znudzenia wyliczenia i alternatywne scenariusze redakcja przytacza z wrodzonej rzeteleności. Inter bezceremonialnie wygrywając dwa najbliższe mecze liczy na potknięcie rzymskiego Lazio i zarazem szansę na grę o wszystko w ostatnim spotkaniu sezonu. To jedyna słuszna koncepcja, której podopieczni Spallettiego powinni się trzymać.

Inny, indywidualny cel, za którego realizację będziemy trzymać kciuki, to pogoń Mauro Icardiego za prowadzącym w klasyfikacji strzelców Ciro Immobile. Argentyńczyk potrzebuje dwóch trafień, by zrównać się z kontuzjowanym i nieobecnym przez co najmniej dwa najbliższe spotkania kontrkandydatem. Taki kolejny sukces podkreśliłby to, co oczywiste, a więc rolę Icardiego w Interze, możliwość cyklicznego umacniania swojej indywidualnej marki, a także, co już nie tak klarowne, mocny całosezonowy potencjał ofensywy Nerazzurich w tym sezonie. Aktualnie Ciro ma na koncie 29 goli, Mauro natomiast 27-krotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Morale, banały, matematyka

Udinese to dobry rywal na przełamanie wszystkiego, co tego wymaga. Piłkarsko klub gospodarzy notuje fatalną serię 4 porażek w ostatnich 5 meczach. Nie ma jeszcze co prawda pewności ligowego bytu w najwyższej klasie włoskich rozgrywek, niemniej jednak słowo kryzys dobitnie oddaje sytuację w klubie. Ciekawostką jest, że Udinese w każdym z ostatnich pięciu spotkań zdobywało co najmniej jedną bramkę i to z trudnymi rywalami. Spotkanie z Interem będzie debiutem przed własną publicznością na ławce trenerskiej Igora Tudora, który zastąpił Massimo Oddo. Efekt nowej miotły i 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, to silne elementy motywujące piłkarzy Udinese.

Inter musi udowodnić, że wierzy, że chce i że nadal stanowi kolektyw. Morale całej ekipy i zapewne osobno kapitana Icardiego zostały mocno nadszarpnięte w ostatnim spotkaniu z Juventusem. Dużo zależeć będzie od tego, jaki autorytet zbudował u swoich piłkarzy Luciano Spalletii w przekroju całego sezonu. Czy piłkarze wypożyczeni, którzy tak mocno pracowali w ostatnim meczu, pomimo transferowych plotek o dość ubogiej sakwie klubu, nadal będą zostawiać serce na boisku?

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Udinese miał miejsce 16 grudnia 2017 roku, na Stadio Giuseppe Meazza i była to 17. kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-3. Bramki strzelali: 15' Lasagna (U), 16' Icardi (I), 61' rig. De Paul (U), 77' Barak (U). Arbitrem tego spotkania był Mariani.

Poprzednie mecze z Udinese

16 grudnia 2017  |  Inter Mediolan 1-3 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
28 maja 2017  |  Inter Mediolan 5-2 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
8 stycznia 2017  |  Udinese 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 kwietnia 2016  |  Inter Mediolan 3-1 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
12 grudnia 2015  |  Udinese 0-4 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na piątym miejscu. W rozegranych dotychczas 34 meczach, ekipa Nerazzurrich zdobyła 66 punktów, notując 18 zwycięstw, 12 remisów oraz 4 porażki. Różnica bramek to 33 przy 56 strzelonych i 23 straconych bramkach.

Udinese w ligowej tabeli włoskiej lihi plasuje się na czternastym miejscu i w rozegranych dotychczas 34 meczach, ekipa rywali zdobyła 33 punkty, notując 10 zwycięstw, 3 remisy oraz poniosła 21 porażek. Różnica bramek to -13 przy 43 strzelonych i 56 straconych bramkach.