1 Handanovic; 7 Cancelo, 37 Skriniar, 13 Ranocchia (77' 20 B. Valero), 33 D'Ambrosio; 11 Vecino (71' 23 Eder), 77 Brozovic; 87 Candreva (58' 17 Karamoh), 8 Rafinha, 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 5 Gagliardini, 21 Santon, 25 Miranda, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

47 Consigli; 5 Lemos (84' 55 Letschert), 15 Acerbi, 39 Dell'Orco; 98 Adjapong, 7 Missiroli, 4 Magnanelli, 32 Duncan, 26 Rogerio; 16 Politano (71' 30 Babacar), 25 Berardi (79' 90 Ragusa)

77 Pegolo, 70 Marson, 6 Mazzitelli, 8 Biondini, 10 Matri, 17 Pierini, 22 Frattesi, 29 Cassata, 38 Ferrini

Berardi (S), Brozovic (I), Lemos (S)

Inter 1 Sassuolo 2. Bramki: Politano, Berardi i Rafinha.

Szersza relacja? Wybaczcie.

Pożegnalny z Giuseppe Meazza w tym sezonie Serie A mecz Interu zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 20.45. Spotkanie będzie szczególne, ponieważ jego wynik, cytując Luciano Spallettiego, zadecyduje o możliwości finałowej rozgrywki o udział w Lidze Mistrzów. Inter zmierzy się z Sassuolo w spotkaniu, które w jakikolwiek sposób, musi wygrać.

Zrobić swoje

W ekipie Interu dominuje przeświadczenie o tym, że najbliższe spotkanie i rywala należy traktować z ogromnym szacunkiem. Na oczach najlepszej widowni Serie A ważyć się będą losy być może Icardiego, Skriniara, Cancelo czy Rafinhi. Fala wznoszącą i pełna mobilizacja wylewa się z wypowiedzi trenera i piłkarzy. Liga Mistrzów od przeszło ponad pięciu lat obchodziła się bez Nerazzurich, ale oni bez niej, już praktycznie nie mogą żyć. Dawno nie byliśmy tak blisko, dawno nie było sytuacji, o której można powiedzieć, że to już tylko 180 minut od Ligi Mistrzów.

Sassulo do meczu przystąpi bez presji, z poczuciem pewnego ligowego bytu wśród włoskiej elity. Oszczędność w zdobyczach bramkowych nie przeszkodziła podopiecznym Giuseppe Iachiniego w zdobyciu 40 pkt i wyśrubowaniu kilku niespodziewanych wyników. Zwycięstwa z Fiorentiną, Sampdorią czy remisy z Napoli i Milanem budzą uznanie i powinny utwierdzać Nerazzurich w potrzebie koncentracji i walki. Również w pierwszej serii spotkań Inter padł ofiarą Berardiego i spółki. Jest to więc rywal niewygodny i nieobliczalny, często juz trochę mylnie kojarzony z cyfrą 7..

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z US Sassuolo miał miejsce 23 grudnia 2017 roku na Mapei Stadium i była to 18 lolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-0 i bramkę zdobył Falcinelli. Arbitrem tego spotkania był Doveri. Warto wspomnieć, że Inter na ostatnie 7 spotkań z Sassuolo wygrał tylko jedno.

Poprzednie mecze z US Sassuolo

23 grudnia 2017  |  US Sassuolo 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
14 maja 2017  |  Inter Mediolan 1-2 US Sassuolo  |  Serie A   |   » zobacz raport
14 maja 2016  |  US Sassuolo 3-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
10 stycznia 2016  |  Inter Mediolan 0-1 US Sassuolo  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 5 miejscu. W rozegranych dotychczas 36 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 69 punktów, notując 19 zwycięstw, 12 remisów oraz 5 porażek. Różnica bramek to 36 przy 62 strzelonych i 26 straconych bramkach.

US Sassuolo w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 12 miejscu i w rozegranych dotychczas 36 meczach ekipa rywali zdobyła 40 punktów, notując 10 zwycięstwa, 10 remisów oraz poniosła 16 porażek. Różnica bramek to -30 przy 27 strzelonych i 57 straconych bramkach.

Wygrać znaczy żyć

Inter do spotkania przystąpi bez kontuzjowanego Roberto Gagliardiniego. Spotkanie z ławki rezerwowych najprawdopodobniej rozpocznie Miranda. Mauro Icardi stanie przed szansą zrównania się w klasyfikacji króla strzelców z Ciro Immobile. Wszelkie inne indywidalne informacje schodzą na dalszy plan..

Pozostaje już tylko trzymać kciuki, by sen, wielokrotnie i niespodziewanie przerywany miał szansę się ziścić w ostatniej kolejce.

Widzów: 66876
Sędzia: Abisso