1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino (68' 11 Keita), 77 Brozovic; 87 Candreva (58' 16 Politano), 14 Nainggolan, 44 Perisic (88' 5 Gagliardini); 9 Icardi

27 Padelli, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 Borja Valero, 29 Dalbert

1 Lafont; 4 Milenkovic, 20 Pezzella, 31 Vitor Hugo, 3 Biraghi; 24 Benassi (84' 28 Vlahovic), 17 Veretout, 26 Fernandes (64' 8 Gerson); 25 Chiesa, 9 Simeone (55' 10 Pjaca), 11 Mirallas

69 Dragowski, 2 Laurini, 5 Ceccherini, 6 Norgaard, 7 Eysseric, 14 Dabo, 16 Hancko, 34 Diks, 77 Thereau

Kartki

Chiesa (F), Fernandes (F), Asamoah (I), Mirallas (F)

Relacja

Mecze Interu warto ostatnio było oglądać ze szklaneczką czegoś mocniejszego, bowiem nasi ulubieńcy przyzwyczaili nas do wielu emocji i nerwów do samego końca. Nie każdy miał tyle szczęścia, żeby sobie na to pozwolić, w końcu mecz odbywał się w środku tygodnia. Tym razem miało być zupełnie inaczej.

Pierwszym groźnym strzałem postraszył Mirallas, na szczęście, tylko na strachu się skończyło. W jedenastej minucie fatalnie przestrzelił Candreva, po tym jak obrona Fiorentiny zupełnie się pogubiła. Inter wyszedł głodny gry i było to widać. Ładną kontrę w piętnastej minucie zakończył strzał Icardiego, niestety w bramkarza. Perisić również był blisko gola, myląc się o dosłownie metr, kilka minut później. Wysoki pressing i szybkość Nerazzurrich zamknęła Fiorentinę na ich własnej połowie. Wbrew obawom, świetnie radził sobie na prawej Candreva, polepszyła się współpraca pomiędzy Icardim i Nainggolanem. W trzydziestej drugiej groźnie odpowiedział Chiesa, jednak niebezpieczny strzał zablokował Handanović. Cztery minuty później znów wysoko nad poprzeczką, z dobrej pozycji, Candreva. Po zagraniu ręką, obrońcy Violi, sędzia postanowił użyć VAR. Tym sposobem, na dwie minuty przed końcem połowy, Icardi zaliczył w końcu pierwsze trafienie w Serie A, w tym sezonie, po rzucie karnym. Wynik po pierwszej połowie wydawał się zasłużony, piłkarze Interu optycznie mieli niemal cały czas przewagę.

Fiorentina nie zamierzała składać broni i od początku kolejnej odsłony rzuciła się do ataków. Opłaciło się już kilka minut później, uderzał Chiesa, futbolówka zrykoszetowała od Skriniara i niestety, znalazła drogę do bramki. O prowadzeniu trzeba było zapomnieć, mecz rozpoczął się na nowo. Politano zastąpił Candrevę. Znów obserwowaliśmy odważną grę Violi, padło kilka niepokojących strzałów, brakowało zdecydowanej odpowiedzi. Mecz zaczął niebezpiecznie przypominać starcie z Torino, wrzutki ze skrzydeł nie znajdowały adresatów. Balde wszedł za Vecino, Spaletti wzmocnił ofensywę. Efekt w końcu nadszedł. W siedemdziesiątej siódmej minucie Icardi zaliczył asystę, a Danilo D’Ambrosio, niczym rasowy snajper, oszukał bramkarza i Inter znów był na prowadzeniu. Wiatr znów powiał w skrzydła Nerrazzurich, szczęścia wkrótce próbował Balde, jednak niecelnie. Gagliardini zastąpił Perisicia, Keita mógł zastąpić Chorwata na jego pozycji. Fiorentina nie odpuszczała, ale mecz zbliżał się nieuchronnie do końca i obu ekipom zabrakło sił do zmiany wyniku.

Co warto zapamiętać z tego meczu? Pierwsza bramka Icardiego i świetna postawa dobrze nam znanych zawodników, tj. Candrevy i D’Ambrosio. Mało brakowało, żeby Inter stracił zwycięstwo, ale nie przez postawę przeciwnika, ale swoje własne błędy. Tym niemniej, przez większą część spotkania gra Nerazzurrich była bardzo dobra, momentami oglądaliśmy drużynę, jaką chcielibyśmy widzieć zawsze. Oby w końcu nasze marzenia się ziściły. Póki co, zdobyte punkty zbliżają Inter do czołówki tabeli.

Zapowiedź

Liga nie zwalnia tempa i już jutro czeka nas niezwykle ciekawe starcie w ramach 6 serii gier. Do Mediolanu przyjeżdża Fiorentina, a więc jeden z najlepszych zespołów pierwszej części sezonu. Pierwszy gwizdek na Stadio Giuseppe Meazza zaplanowano na godz. 21:00.

Transmisję z meczu będzie można śledzić za pośrednictwem na Eleven Sports 3.

Przed startem poprzedniego sezonu przez szatnię Violi przeszedł prawdziwy transferowy huragan, a misji stworzenia drużyny od podstaw podjął się dobrze nam znany Stefano Pioli. W obecnych rozgrywkach szkoleniowiec zbiera efekty swojej pracy, a młody zespół z Florencji świetnie prezentuje się na starcie nowego sezonu. Teraz Simeone, Chiesa, Benassi i spółka postarają się napsuć krwi Interowi.

Ekipa Luciano Spallettiego to w ostatnich meczach prezentuje się wręcz zabójczo, oczywiście jeżeli macie problemy kardiologiczne. Końcówki spotkań w wykonaniu Nerazzurrich naprawdę grożą atakiem serca, a dziennikarze już piszą o Spalletti time. Fani mają jednak nadzieję, że piłkarze oprócz serca do gry i determinacji, zaprezentują wreszcie sporo dobrego futbolu.

Przewidywane składy

La Gazzetta dello Sport sugeruje dwie zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu z ostatnim meczem przeciwko Sampie. Miejsce Joao Mirandy na środku obrony ma zająć Stefan De Vrij, a na lewe skrzydło powinien powrócić Ivan Perisić.

Inter (4-2-3-1): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozović; Candreva, Nainggolan, Perisić; Icardi

Fiorentina (4-3-3): Lafont; Milenković, Pezzella, Vitor Hugo, Biraghi; Benassi, Veretout, Fernandes; Chiesa, Simeone, Eysseric

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Violą miał miejsce 5 stycznia 2018 roku na Stadio Artemio Franchi w ramach 20 kolejki. Długo wydawało się, że Inter wywiezie z Florencji komplet punktów. Nerazzurri prowadzili po golu Icardiego, lecz w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Simeone. Arbitrem tego spotkania był Valeri.

Poprzednie mecze z ACF Fiorentina

5 stycznia 2018  |  ACF Fiorentina 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 sierpnia 2017  |  Inter Mediolan 3-0 ACF Fiorentina  |  Serie A   |   » zobacz raport
22 kwietnia 2017  |  ACF Fiorentina 5-4 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
28 listopada 2016  |  Inter Mediolan 4-2 ACF Fiorentina  |  Serie A   |   » zobacz raport
14 lutego 2016  |  ACF Fiorentina 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

ACF Fiorentina w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 3. miejscu i w rozegranych dotychczas 5 meczach ekipa rywali zdobyła 10 punktów notując 3 zwycięstwa, 1 remis oraz poniosła 1 porażkę. Różnica bramek to 8 przy 11 strzelonych i 3 straconych bramkach.

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 9. miejscu. W rozegranych dotychczas 5 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 7 punktów notując 2 zwycięstwa, 1 remis oraz 2 porażki. Różnica bramek to 2 przy 6 strzelonych i 4 straconych bramkach.