77 Perin; 2 Zanon, 4 Cascione, 5 Capuano, 6 Romagnoli, 14 Balzano, 17 Weiss, 18 Colucci, 20 Nielsen (61' Quintero), 80 Jonathas (75' Abbruscato), 99 Caprari (65' Celik)

22 Anania, 8 Bjarnason, 9 Abbruscato, 15 Bocchetti, 16 Brugman, 19 Chiaretti, 23 Cosic, 26 Blasi, 88 Terlizzi, 90 Ragusa

12 Castellazzi; 4 Zanetti, 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo; 21 Gargano (86' Duncan), 19 Cambiasso, 14 Guarin; 10 Sneijder, 99 Cassano (68' Coutinho); 22 Milito (84' Livaja)

27 Belec, 32 Cincilla, 24 Benassi, 25 Samuel, 33 Mbaye, 40 Juan Jesus, 41 Duncan, 42 Jonathan, 44 Bianchetti, 81 Longo, 88 Livaja.

12' Weiss, 14' Gargano, 33' Colucci, 36' Zanon

Inter wygrał z Pescarą na inaugurację Serie A 0:3. Bramki dla podopiecznych Andrei Stramacconiego zdobywali Wesley Sneijder,Diego Milito oraz Coutinho.

Inter rozpoczął spotkanie w ustawieniu 4-3-2-1. W wyjściowej jedenastce znalazły się dwa nowe nabytki Nerazzurrich - Walter Gargano i Antonio Cassano.

Pierwsze minuty to spory chaos w grze zarówno Nerazzurrich jak i drużyny Pescary. Widać odrobinę nerwowości oraz brak zgrania, szczególnie w drużynie Andrei Stramacconiego. Pierwszy strzał na bramkę w 11 minucie oddał Wesley Sneijder. Jego uderzenie było jednak kompletnie nie przygotowane i nie mogło w żaden sposób zaskoczyć rywali. Chwilę później po faulu Gargano z rzutu wolnego na bramkę Interu uderzał Caprari, ale dobrą interwencją popisał się Luca Castellazzi. W 17 minucie padła bramka dla Interu. Zanetti popędził prawą stroną boiska i prostopadle zagrał piłkę do Diego Milito. Ten wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy Pescary i podał na długi słupek do Wesley Sneijdera, który dopełnił formalności. Chwilę później padła kolejna bramka. Sneijder posłał fantastyczną prostopadłą piłkę do Cassano, a ten obsłużył podaniem Diego Milito, który pewnie trafił do bramki rywali.

Na dwa zabójcze ciosy w 23 minucie próbowali odpowiedzieć gospodarze. W polu karnym znalazł się jeden z napastników Pescary, jednak jego uderzenie głową wylądowało na górnej siatce. W 31 minucie kolejną okazją, dużo dogodniejszą miał Caprari, ale jego uderzenie ostatecznie minęło długi róg bramki Interu. W 36 minucie po bardzo dobrym, długim podaniu Cambiasso dobry rajd lewą stroną przeprowadził Nagatomo. Japończyk został sfaulowany na wysokości pola karnego. Po odegraniu Sneijdera przed pole karne swojej szansy spróbował Guarin, ale ostatecznie z tej okazji nic nie wyszło. W 43 minucie kapitalną okazję na zdobycie bramki miał Ciascione, ale Luca Castellazzi po raz kolejny pokazał, że Samir Handanovic ma wartościowego zmiennika. Do końca pierwszej połowy nic więcej się nie wydarzyło.

Obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy bez zmian. Początek drugiej części gry był dość spokojny. Pierwszą, dobrą ciekawą akcje rozegrała trójka Gargano, Sneijder i Guarin, której wynikiem był rzut rożny dla Interu. Po wybiciu piłki przez Sneijdera głową uderzał Cambiasso - obok bramki.  Kilka minut później kapitalny kontratak wyprowadził Inter. W sytuacji sam na sam z bramkarzem po doskonałym podaniu Milito znalazł się Guarin, ale pojedynek 1 na 1 wygrał Perin. Inter dalej naciskał i stwarzał kolejne sytuacje. Cassano obsłużył dobrym podaniem Milito, ale strzał Argentyńczyka zostal zablokowany. Sekundę później doskonałą akcje wyprowadził duet Cassano-Cambiasso, ale Włoch ostatecznie nie doszedł w dogodnej sytuacji do futbolówki.  Po około 15 minutach gry w której dominowała walka w środku pola pokaz swoich umiejętności dał Coutinho, który kilka minut wcześniej zmienił Antonio Cassano. Brazylijczyk zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Diego Milito. Niestety, Argentyńczyk w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował. W odpowiedzi na strzał z około 25 metrów zdecydował się Cascione - obok bramki. W 81  minucie padła trzecia bramka dla Interu. Guarin zagrał crossową piłkę w kierunku Milito. Argentyńczyk dośrodkował piłkę w pole karne, a tam czekał już Philippe Coutinho, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Po tej bramce po raz kolejny strzału z dystansu spróbowali gracze Pescary, ale Castellazzi po raz kolejny zachował się dobrze w bramce. Dwa razy z dystansu uderzał Guarin - bezskutecznie. Szansę na gola w debiucie w Serie A zmarnował również Marko Livaja.W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderzał Colucci, ale czujny w bramce był Castellazzi. Inter wygrał 0:3 i może cieszyć się z udanej inauguracji w rozgrywkach Serie A.

Po kilku miesiącach przerwy rozgrywki wznawia Serie A. Na inaugurację w niedzielę 26 sierpnia o godzinie 20:45, Nerazzurri zagrają wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem Pescarą.

Inter ostatni raz z Pescarą zmierzył się 20 lat temu. Wówczas górą byli Nerazzurri zwyciężając na wyjeździe aż 4-1.

Spotkanie odbędzie się na położonym nad Adriatykie,  stadionie o nazwie nawiązującej do morza Stadio Adriatico. Rozgrywanie spotkania w niedzielę po meczu Ligi Europy w czwartek nie jest na rękę Interowi. Nerazzurri chcieliby mieć nieco więcej czasu na odpoczynek i przygotowanie. Klub starał się również przełożyć spotkanie na poniedziałek, jednak w tym przypadku odmówiła Pescara.

Granie meczów w czwartki i weekendy może być pewnym problemem dla Interu. Podczas wyjazdu do Rumunii, po wylądowaniu samolotem musieli oni przemierzyć drogę ponad 60 kilometrów autokarem po słabej jakości drogach.

Informacje o rywalu

Klub powstał w 1936 roku i występuje w biało-błękitnych pasiastych strojach przypominających nieco stroje reprezentacji Argentyny. Delfini, bo taki mają przydomek, rozgrywają swoje mecze na mogącym pomieścić 24 500 widzów stadionie Adriatico. W 2009 roku klub zbankrutował, jednak udało się go odbudować dzięki przejęciu przez grupę  Delfino Pescara 1936.

Pescara w 2012 roku wróciła do Serie A po 18 latach przerwy. W sezonie 2011-2012 zespół zajął drugie miejsce w Serie B (po raz drugi w historii) co jest największym sukcesem klubu.

Latem klub mocno się osłabił sprzedażą Verrattiego, Insigne i Immobile i z tego powodu naszym zdaniem nie będzie reprezentować poziomu adekwatnego do Serie A i po roku ponownie zagra w Serie B. Osłabieniem zespołu było również odejście Zdenka Zemana, który doprowadził drużynę do Serie A.

Kto zagra w Interze?

Andrea Stramaccioni prawdopodobnie powoła na to spotkanie dwóch nowych zawodnikóW: Waltera Gargano i Antonio Cassano. Nie zobaczymy jednak Alvaro Pereiry. Urugwajczyk nie trenował jeszcze ani razu z nowym zespołem. Szansę na występ od pierwszych minut ma zwłaszcza Gargano, który w ustawieniu 4-3-2-1 zastąpiłby Mudingayi'a, który w meczu z Vaslui doznał urazu po 20 minutach gry.

Ze względu na zawieszenie Rodrigo Palacio, możliwość gry od pierwszych minut zapewne otrzyma Philippe Coutinho. Brazylijczyk wchodził ostatnio z ławki i starał się bardzo udowodnić trenerowi, że to jemu należy się miejsce na boisku od początku meczu.

Ze względu na urazy nie zagrają: Handanović, Alvarez, Obi, Chivu, Mariga, Stanković oraz Mudingayi.