1 Gomis; 4 Cionek, 3 Djourou, 27 Felipe; 29 Lazzari, 8 Valoti (79' 25 Everton Luiz), 28 Schiattarella, 6 Missiroli (83' 11 Moncini), 93 Fares; 7 Antenucci (66' 43 Paloschi), 37 Petagna

22 Thiam, 32 Milinkovic, 10 Floccari, 14 Bonifazi, 16 Valdifiori, 23 Vicari, 24 Dickmann, 33 Costa, 97 Vitale

1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 37 Skriniar, 23 Miranda, 18 Asamoah; 8 Vecino, 20 Borja Valero (77' 10 Lautaro); 11 Keita (67' 16 Politano), 14 Nainggolan, 44 Perisic; 9 Icardi (81' 5 Gagliardini)

27 Padelli, 6 De Vrij, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 29 Dalbert, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva

Lazzari (S), Valoti (S), Vrsaljko (I), Missiroli (S), Miranda (I), Schiattarella (S), Everton Luiz (S), Felipe (S)

Niedzielnego wieczoru Inter powalczy o szóste kolejne zwycięstwo, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Nerazzurri zagrają wyjazdowy mecz ze SPAL w ramach 8. kolejki Serie A. Będzie to ostatni sprawdzian przed meczem Derbowym z Milanem, który odbędzie się za dwa tygodnie, wcześniej część piłkarzy uda się na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych.

Wydaje się, że Luciano Spalletti w końcu znalazł klucz do swoich podopiecznych, którzy po słabym początku w końcu zaczęli punktować i wygrywać. Trenerowi udało się wyciągać to co najlepsze z Radji Nainggolana, który zgodnie z oczekiwaniami zaczął być liderem tego zespołu, co pokazał między innymi w ostatnim meczu przeciwko PSV Eindhoven, w którym grał bardzo dobrze i w dodatku strzelił jedną z bramek.

Od szokującej porażki 0-1 u siebie z Parmą, Inter jest nie do zatrzymania. Nerazzurri wygrywali kolejno z Tottenhamem, Sampdorią, Fiorentiną, Cagliari oraz PSV Eindhoven.

SPAL miało niezły start w sezonie. Trener Leonardo Semplici postanowił zbudować ten zespół w oparciu o trzon zawodników z poprzedniego sezonu. Rywalom szło na tyle dobrze, że w trzech pierwszych meczach stracili tylko jednego gola, notując dwie wygrane nad Parmą i Atalantą oraz jednobramkową porażkę z Torino. Od tego meczu nadeszła seria porażek z Fiorentiną, Sassuolo i Sampdorią, która kosztowała zespół utratę niezłej pozycji wyjściowej w tabeli.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z SPAL 1907 miał miejsce 28 stycznia 2018 roku na Stadio Paolo Mazza i była to 22. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-1 i bramki strzelali: 8' (sam.) Vicari (I), 90' Paloschi (S). Arbitrem tego spotkania był Piero Giacomelli.

Poprzednie mecze z SPAL 1907

Inter mierzył się ze SPAL 37 razy z czego 25 spotkań zakończyło się zwycięstwem Interu, 8 remisem i tylko 4 spotkania wygrali rywale. Bilans bramek to 67 do 25.

28 stycznia 2018  |  SPAL 1907 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
10 września 2017  |  Inter Mediolan 2-0 SPAL 1907  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 4. miejscu. W rozegranych dotychczas 7 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 13 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 4 (57.14%)
Remisów Interu w lidze: 1 (14.29%)
Porażek Interu w lidze: 2 (28.57%)

Różnica bramek to 5 przy 10 strzelonych i 5 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.43 bramki na mecz i tracą średnio 0.71 bramki na mecz.

SPAL 1907 w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 13. miejscu i w rozegranych dotychczas 7 meczach ekipa rywali zdobyła 9 punktów.

Zwycięstw SPAL 1907 w lidze: 3 (42.86%)
Remisów SPAL 1907 w lidze: 0
Porażek SPAL 1907 w lidze: 4 (57.14%)

Różnica bramek to -3 przy 5 strzelonych i 8 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 0.71 bramki na mecz i tracą średnio 1.14 bramki na mecz.

Ciekawostki i statystyki

- Inter wygrał 5 z 6 ostatnich meczów wyjazdowych w Serie A.
- SPAL przegrało 3 swoje ostatnie mecze w Serie A
- W ostatnich 3 ostatnich meczach w Serie A, SPAL traciło minimum 2 bramki

Prawdopodobne składy

Jak informują włoskie źródła, Luciano Spalletti nieznacznie zmieni skład na niedzielny mecz. Szansę gry zamiast Politano ma otrzymać Antonio Candreva. Możliwe również, że w miejsce De Vrija wskoczy Joao Miranda. Lautaro Martinez zacząć ma mecz z ławki, ale jest duże prawdopodobieństwo, że obejrzymy go w trakcie tego meczu. Do składu meczowego powrócić ma również Sime Vrsaljko, który na murawie ma zastąpić D'Ambrosio. Z kolei Ivan Perisić tym razem ma rozpocząć mecz z ławki. Spalletti prawdopodobnie da jutro odpocząć Ivanowi, a w jego miejsce pojawi się Keita Balde Diao.

W ekipie gospodarzy kontuzjowani są Viviani i Kurtić. Na kogo Inter powinien szczególnie zwrócić uwagę? Przede wszystkim duet napastników Petagna - Paloschi. Zwłaszcza ten drugi w przeszłości dawał się we znaki Interowi, a przypomnijmy jest on wychowankiem Milanu i być może stąd u niego wielka motywacja na mecze z Interem.

Spal (3-5-2): Gomis; Cionek, Vicari, Felipe; Lazzari, Everton Luiz, Schiattarella, Missiroli, Costa; Petagna, Paloschi

Inter (4-2-3-1): Handanovic; Vrsaljko, Miranda, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Candreva, Nainggolan, Keita, Icardi