1 Strakosha; 3 Luiz Felipe, 33 Acerbi, 26 Radu (78' 15 Bastos); 77 Marusic, 21 Milinkovic-Savic, 16 Parolo, 25 Badelj (34' 32 Cataldi), 19 Lulic; 20 Caicedo (69' 11 Correa), 17 Immobile

23 Guerrieri, 24 Proto, 4 Patric, 5 Lukaku, 7 Berisha, 10 Luis Alberto, 13 Wallace, 22 Caceres, 96 Murgia

1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 23 Miranda, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino (87' 5 Gagliardini), 77 Brozovic; 16 Politano (88' 11 Keita), 15 Joao Mario (57' 20 Borja Valero), 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 6 De Vrij, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 29 Dalbert, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva

Brozovic (I), Asamoah (I), Immobile (L), Radu (L), Vrsaljko (I), Cataldi (L)

Lazio przed meczem zapowiadało rewanż za ubiegły rok. Spaletti zapewniał, że do Rzymu jedzie po zwycięstwo. Tymczasem prasa gubiła się w domysłach, kto zastąpi Radję Nainggolana. Odpowiedź na to pytanie zaskoczyła wszystkich.

Konia z rzędem temu, kto obstawiał Joao Mario w pierwszym składzie. Portugalczyk radził sobie jednak nieźle. Pierwsze minuty przyniosły jedynie niegroźne strzały po obu stronach. Obie drużyny były czujne i skupione na defensywie. Bardzo blisko szczęścia był Inter, kiedy Perisić w dziewiątej minucie przepuścił piłkę wzdłuż bramki rywala, ale zabrakło wykończenia. Lazio atakowało coraz groźniej, jednak to Inter miał lepsze statystyki. Z minuty na minutę mecz przyspieszał, oba zespoły grały z kontry i piłka błyskawicznie przemieszczała się pomiędzy bramkami. Znakomita gra kombinacyjna przyniosła w końcu gola. Dwudziestej siódma minuta i strzelcem zostaje niezawodny Icardi. Chwilę później w murawę i zawodników uderzyły strugi deszczu. Na dziesięć minut przed końcem głową próbował Vecino, jednak zatrzymał go Strakosha. Pomimo coraz gorszych warunków atmosferycznych, Inter poprawił wynik jeszcze przed gwizdkiem. Wybornym strzałem zza pola karnego popisał się Brozović i mieliśmy 0-2 dla gości. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Handanović musiał bronić rezultatu już na początku drugiej połowy. Lazio uderzało groźnie z rzutu wolnego. Gospodarze bardzo chcieli strzelić bramkę kontaktową, jednak Inter umiejętnie gasił ich zapędy. Valero zastąpił Joao Mario. Pressing Biancocelestich narastał, ale koncertowo radzili sobie Skriniar i Handa. Inter sprytnie przeczekał okres intensywnych ataków gospodarzy i zabił mecz w siedemdziesiątej minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Mauro Icardi, który został obsłużony świetnym podaniem przez Valero. Nerazzurri nie poprzestali na tym, w końcówce próbowali jeszcze podwyższyć wynik. W ostatnich minutach na boisku zameldowali się Keita Balde i Gagliardini, jednak nie mieli już czasu wpłynąć na przebieg spotkania. Lazio miało swoje momenty, ale tego wieczoru to zespół z Mediolanu był ewidentnie lepszy i bardziej dojrzały na boisku. Znakomity mecz podopiecznych Spalettiego i w pełni zasłużone trzy punkty.

Na zakończenie 10 serii gier, czeka nas niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie na Stadio Olimpico w Rzymie. Lazio podejmie Inter i postara się zrewanżować za brzemienną w skutkach porażkę z końca poprzedniego sezonu. Emocji na pewno nie zabraknie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:30. Transmisja od godz. 20:25 na kanale Eleven Sports 1. Mamy tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje naszych wieczornych planów i spotkanie dojdzie do skutku.

Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, więc ewentualne zwycięstwo pozwoli umocnić się w czołówce i zwiększyć dystans do licznej grupy pościgowej. Zarówno Inter, jak i Lazio mają za sobą mecze w europejskich pucharach. Nerazzurri mogli odpocząć dzień dłużej po przegranej rywalizacji na Camp Nou. Podopieczni Simone Inzaghiego grali dopiero w czwartek, lecz przekonująca wygrana nad Marsylią z pewnością ułatwiła im regenerację.

Lazio pragnie zemsty

W poniedziałkowy wieczór możemy być świadkami pasjonującej rywalizacji dwóch silnych zespołów, a nie brakuje też dodatkowych smaczków. Biancocelesti pałają rządzą rewanżu na graczach Spallettiego. Nie trzeba nikomu przypominać, jak wyglądało ostatnie starcie obu ekip. Prawdziwy finał sezonu, którego stawką był awans do elitarnej Champions League. Przebiegu tego spotkania nie powstydziłby się sam Alfred Hitchcock, lecz ostatecznie to Nerazzurri mieli powodu do świętowania. Ta porażka nadal mocno uwiera piłkarzy i trenera stołecznego klubu, zresztą nikt nawet nie próbuje udawać, że jest inaczej. Lazio będzie dziś zmotywowane do granic możliwości, aby odegrać się na drużynie z Mediolanu i chociaż częściowo zamazać przykre wspomnienie.

Czy im się to uda? Dużo zależeć będzie od postawy defensorów Interu, a zatem również od Stefana de Vrija. Holender powraca na Stadio Olimpico po kilku miesiącach przerwy. Wspomniany mecz z poprzedniego sezonu był jego pożegnaniem z kibicami Orłów, lecz ostatecznie okazał się małym koszmarem. De Vrij walnie przyczynił się do porażki Lazio, kiedy sfaulował Mauro Icardiego w obrębie pola karnego swojego zespołu. Oficjalnie mógł liczyć na słowa wsparcia trenera, kolegów z szatni i większości fanów, lecz niesmak z pewnością pozostał. Miejmy nadzieję, że piłkarz upora się z presją i zagra na poziomie do jakiego nas przyzwyczaił.

Dzisiejszy mecz będzie też przeżyciem dla Antonio Candrevy i Keity Balde. Obaj spędzili znaczną część dotychczasowej kariery właśnie w barwach Biancocelestich, gdzie notowali najlepsze statystyki bramek i asyst. Dziś występują dla Interu, a kibice nie mieliby nic przeciwko, aby skrzydłowi nawiązali do formy prezentowanej jeszcze za czasów Lazio.

Przewidywane jedenastki

Jeżeli typowania La Gazzetta dello Sport okażą się słuszne, możemy spodziewać się znacznych zmian w wyjściowym ustawieniu Nerazzurrich. Trwa rywalizacja o palmę pierwszeństwa na prawej stronie obrony. Tym razem szansę występu od pierwszych minut ma otrzymać Sime Vrsaljko. Na środku defensywy powinniśmy ponownie widzieć podstawową parę De Vrij - Skriniar, lecz już na lewej obronie szykuje się niespodzianka. Kwadwo Asamoah w ostatnich meczach nie zachwycał swoją grą, więc Spalletti ma postawić na Dalberta Henrique.

W drugiej linii, niepodważalne wydają się być pozycje Marcelo Brozovicia i Matiasa Vecino. Trwa jednak debata nad zastępstwem dla Radji Nainggolana. Pomysł z Borją Valero nie wypalił, więc Spalletti jest zmuszony do poszukiwania innych rozwiązań. Według LGdS, za plecami Mauro Icardiego wybiegnie dziś Matteo Politano, który będzie wymieniał się pozycjami z Antonio Candrevą i Keitą Balde. Mocno eksploatowany ostatnio Ivan Perisić ma otrzymać wolne i rozpocząć mecz na ławce rezerwowych.

Lazio (3-5-1-1): Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Radu; Marusić, Milinković-Savić, Parolo, Lulić, Patric; Caicedo; Immobile

Inter (4-2-3-1): Handanović, Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Dalbert; Brozović, Vecino; Candreva, Politano, Keita Balde; Icardi

Ostatni pojedynek

O tym meczu pisaliśmy już sporo wcześniej. Pozostaje mieć nadzieje, że dziś późnym wieczorem kibice Interu będą w podobnych nastrojach po końcowym gwizdku. Może kolejny raz za sprawą Matiasa Vecino?

Poprzednie mecze z Lazio Rzym

20 maja 2018  |  Lazio Rzym 2-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
30 grudnia 2017  |  Inter Mediolan 0-0 Lazio Rzym  |  Serie A   |   » zobacz raport
31 stycznia 2017  |  Inter Mediolan 1-2 Lazio Rzym  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 9 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 19 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 6 (66.67%)
Remisów Interu w lidze: 1 (11.11%)
Porażek Interu w lidze: 2 (22.22%)

Różnica bramek to 7 przy 13 strzelonych i 6 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.44 bramki na mecz i tracą średnio 0.67 bramki na mecz.

Lazio Rzym w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 4. miejscu i w rozegranych dotychczas 9 meczach ekipa rywali zdobyła 18 punktów.

Zwycięstw Lazio Rzym w lidze: 6 (66.67%)