1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 5 Gagliardini, 20 B. Valero; 16 Politano (83' 87 Candreva), 14 Nainggolan (71'15 J. Mario), 11 Keita; 10 Lautaro (77' 9 Icardi)

57 Sportiello; 6 Goldaniga, 15 Ariaudo, 25 Capuano; 17 Zampano, 66 Chibsah, 24 Cassata (55' 5 Gori), 88 Crisetig, 33 Beghetto (72' 2 Ghiglione); 9 Ciofani, 89 Pinamonti (77' 29 Campbell)

22 Bardi, 3 Molinaro, 4 Vloet, 8 Maiello, 11 Perica, 23 Brighenti, 27 Salamon, 31 Besea, 32 Krajnc

Kartki

Crisetig (F), Asamoah (I), Beghetto (F), Cassata (F)

Relacja

Kolejna pewna wygrana Interu na własnym stadionie. Podopieczni Luciano Spallettiego, bez najmniejszych problemów uporali się z ekipą Frosinone. Nerazzurri wygrali 3 - 0, a dorobkiem bramkowym podzielili się dziś Keita Balde (dwa gole) i Lautaro Martinez.

Pełna kontrola boiskowych wydarzeń i kilka zmarnowanych okazji. Tak, w największym skrócie, można by zrelacjonować przebieg pierwszej połowy dzisiejszego meczu. Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku w poszukiwaniu szybkiego prowadzenia. Swoje okazje mieli Danilo D'Ambrosio, Keita Balde i Lautaro Martinez. Szczególnie Argentyńczyk będzie pluł sobie w brodę, ponieważ z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu głową. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać zaledwie do 10 minuty. Keita Balde zabawił się w polu karnym z defensywą rywali, a następnie mocnym strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi. Po objęciu prowadzenia ataki miejscowych nieco zelżały, lecz ich dominacja nadal nie podlegała dyskusji. Tylko dobra dyspozycja doświadczonego Sportiello spowodowała, że Nerazzurrim nie udało się podwyższyć prowadzenia. Golkiper Frosinone skutecznie interweniował przy uderzeniach Lautaro Martineza i Milana Skriniara, a także poważnie utrudnił wykończenie akcji Roberto Gagliardiniemu. Tuż przed przerwą szczęścia spróbował również Radja Nainggolan, lecz jego bombie zza pola karnego zabrakło celnności.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Co prawda, Samir Handanović uratował swój zespół po strzale Ciofaniego, lecz należy to potraktować jako chwilowy zastój zespołu gospodarzy. Pozostała część drugiej połowy to dominacja Interu i wyczekiwanie kolejnych trafień. Gol na 2 - 0 padł stosunkowo szybko, bo już w 57 minucie. Keita Balde precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a Lautaro Martinez kolejny raz udowodnił, że gra głową należy do jego atutów. Ataki Nerazzurrich nie ustawały. Marco Sportiello nie mógł narzekać na nudę, lecz ze zdecydowanej większości prób wychodził obronną ręką (okazje Politano i Lautaro). Golkiper Frosinone skapitulował po raz trzeci dopiero w 82 minucie spotkania. Matteo Politano wypuścił w bój Keitę Balde, a Senegalczyk nie miał problemów ze zdobyciem drugiego gola. Miejmy nadzieję, że doskonały występ przeciwko beniaminkowi pozwoli mu na dobre odpalić w zespole Spallettiego. W końcówce, znakomitej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Antonio Candreva. Końcowy wynik nie uległ już zmianie. Inter dopisuje do swojego konta w pełni zasłużony komplet punktów i spokojnie może przygotowywać się do arcyważnego rewanżu z Tottenhamem.

Zapowiedź

Przyjemnie było obserwować jak Politano do spółki z Gagliardinim rozmontowują defensywę USA, a Maurito Icardi przełamuje niemoc strzelecką w narodowych barwach, lecz były to tylko substytuty gorszej jakości. Już jutro wraca jednak włoska Seria A, a więc to co tygryski lubią najbardziej. W 13 kolejce Inter czeka domowa rywalizacja z ekipą Frosinone. Sobotnie spotkanie zaplanowano na godz. 20:30. Mecz będzie można oglądać za pośrednictwem kanału Eleven Sports 1.

Wznowienie rozgrywek po przerwie na mecze reprezentacji nigdy nie należy do łatwych. Szczególnie w przypadku dużych klubów, których zawodnicy licznie otrzymują powołania do drużyn narodowych. Nie inaczej jest w przypadku Interu. Dotychczasowe powroty do ligowej rzeczywistości wypadały różnie. Za pierwszym razem Nerazzurri doznali nieco pechowej, lecz bardzo bolesnej porażki z Parmą, która zapoczątkowała jednak okres znacznie lepszej gry podopiecznych trenera Spallettiego. Drugiego meczu nie trzeba chyba nikomu specjalnie przypominać, chociaż w derbowej rywalizacji z Milanem również nie obyło się bez nerwów i przyśpieszonego tętna kibiców. Jak będzie w tym przypadku?

Rywal pozornie niegroźny i pozbawiony większych argumentów, lecz w przypadku Interu, tacy bywają właśnie najgorsi. Frosinone to jeden z głównych kandydatów do opuszczenia szeregów włoskiej elity w tym sezonie. Podopieczni Moreno Longo bardzo długo mieli problem nie tylko z dostosowaniem się do realiów wyższej klasy rozgrywkowej, lecz nawet ze zdobyciem pierwszego gola po powrocie do Serie A. Ta sztuka udała się im dopiero w siódmej serii gier (porażka 1 - 2 z Genoą). Ostatnie kolejki to jednak znaczny progres w grze, a przede wszystkim w dorobku punktowym naszych najbliższych rywali. Frosinone notuje obecnie serię czterech meczów bez porażki (wygrana ze SPAL oraz remisy z Empoli, Parmą i Fiorentiną).

Przyjazd na Stadio Giuseppe Meazza to jednak zupełnie inna para kaloszy. Wspominaliśmy już niesławną przegraną z zespołem Parmy, która przyniosła serię kolejnych siedmiu ligowych wygranych i wywindowała ekipę Nerazzurrich do ścisłej czołówki tabeli. Kres tej pięknej serii przyszedł dopiero w ostatniej kolejce. Czy dotkliwa porażka z Atalantą wstrząśnie zespołem i da podobny efekt? Pozostaje nam wierzyć, że mieliśmy do czynienia wyłącznie z wypadkiem przy pracy i mentalność zespołu nie została zachwiana. Jednak winter is coming, a kibice Interu doskonale wiedzą, że ten okres potrafi być wyjątkowo bolesny w skutkach dla ich ulubieńców. Zresztą na własnej skórze przekonał się o tym już sam Luciano Spalletti.

Przewidywane jedenastki

Starcie z Frosinone jest jedynie przystawką do naprawdę wielkiego grania. W najbliższym czasie Inter będzie mierzył się kolejno z Tottenhamem (wyjazd), Romą (wyjazd), Juventusem (wyjazd) i PSV (dom). Szykuje się więc prawdziwy maraton trudnych gier, więc każda okazja do oszczędzenia sił powinna zostać wykorzystana w stu procentach. Włoskie media nie są jednomyślne w typowaniu wyjściowego ustawienia Interu, lecz nam najbliżej do prognozy La Gazzetta dello Sport, która przewiduje sporo zmian i szanse dla nominalnych zmienników. Na boisku na pewno nie zobaczymy Sime Vrsaljko, Dalberta (obaj kontuzje) i Marcelo Brozovicia (czerwona kartka). Luciano Spalletti raczej da odpocząć innym najważniejszym graczom jak Icardi, Nainggolan, Perisić, Politano czy Vecino.

W drużynie gości do gry w podstawowym składzie awizowany jest Andrea Pinamonti. Wielki talent Primavery Interu ma już na koncie dwa ligowe trafienia w bieżących rozgrywkach i na pewno postara się z dobrej strony przypomnieć kibicom z Mediolanu. W wyjściowej jedenastce powinien pojawić się również nasz rodak - Bartosz Salamon.

INTER (4-2-3-1): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Borja Valero, Candreva, Joao Mario, Keita Balde; Lautaro Martinez

FROSINONE (3-5-2): Sportiello; Goldaniga, Salamon, Capuano; Zampano, Chibsah, Maiello, Cassata, Beghetto; Ciofani, Pinamonti

Ostatni pojedynek

Historia rywalizacji Interu z Frosinone to zaledwie dwa mecze z sezonu 2015/16. U siebie Nerazzurri rozgromili beniaminka 4 - 0, a w rewanżu o wygranej faworyta zadecydował jedyny gol Mauro Icardiego z 74 minuty.

Poprzednie mecze z Frosinone

9 kwietnia 2016  |  Frosinone 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
22 listopada 2015  |  Inter Mediolan 4-0 Frosinone  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 12 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 25 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 8 (66.67%)
Remisów Interu w lidze: 1 (8.33%)
Porażek Interu w lidze: 3 (25%)

Różnica bramek to 12 przy 22 strzelonych i 10 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.83 bramki na mecz i tracą średnio 0.83 bramki na mecz.

Frosinone w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 19. miejscu i w rozegranych dotychczas 12 meczach ekipa rywali zdobyła 7 punktów.

Zwycięstw Frosinone w lidze: 1 (8.33%)
Remisów Frosinone w lidze: 4 (33.33%)
Porażek Frosinone w lidze: 7 (58.33%)

Różnica bramek to -15 przy 10 strzelonych i 25 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 0.83 bramki na mecz i tracą średnio 2.08 bramki na mecz.