1 Olsen; 18 Santon (69' 34 Kluivert), 44 Manolas, 5 Juan Jesus, 11 Kolarov; 4 Cristante, 42 Nzonzi; 24 Florenzi, 22 Zaniolo (77' 8 Perotti), 17 Under (83' 27 Pastore); 14 Schick

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah; 20 B. Valero (80' 8 Vecino),77 Brozovic; 11 Keita (62' 16 Politano), 15 J. Mario, 44 Perisic (80' 10 Lautaro); 9 Icardi

27 Padelli, 2 Vrsaljko, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 87 Candreva

Kartki

Asamoah (I), Kolarov (R)

Relacja

Inter dwukrotnie obejmował prowadzenie na Stadio Olimpico, lecz ostatecznie musiał zadowolić się jedynie remisem 2 - 2. Dla Nerazzurrich trafiali dziś Keita Balde i Mauro Icardi. Bramki dla gospodarzy zdobywali Cengiz Under i Aleksandar Kolarov.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami ciekawej rywalizacji. Nie brakowało sytuacji pod obiema bramkami. Najpierw czujność Olsena starał się sprawdzić Keita Balde, a po chwili również zza pola karnego uderzał Florenzi. Zdziesiątkowana kontuzjami Roma wyszła na murawę zmotywowana i postawiła faworyzowanym rywalom twarde warunki. Inter miał chociażby spore problemy z powstrzymaniem aktywnego Zaniolo. W 26 minucie gospodarze powinni prowadzić. De Vrij dał się łatwo ograć Schickowi, a młody Czech efektownym podaniem obsłużył niepilnowanego Florenziego. Kapitan Romy uderzył poza zasięgiem Handanovicia, lecz piłka odbiła się tylko od słupka. Zmarnowana doskonała okazja na gola. W odpowiedzi, wreszcie swojej okazji doczekał się Icardi. Argentyńczyk otrzymał świetne podanie od Brozovicia, lecz najpierw przegrał pojedynek z Olsenem, a próba dobitki poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 36 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Interu. Nicolo Zaniolo przewrócił się po kontakcie z Danilo D'Ambrosio. Powtórki dawały podstawy do podyktowania rzutu karnego, lecz sędzia Rocchi podjął inną decyzję. Kibice gospodarzy nie zdążyli jeszcze ochłonąć po tym zdarzeniu, a po chwili musieli przyjąć kolejny bolesny cios. Danilo D'Ambrosio świetnie dograł ze skrzydła do Keity Balde, piłki nie przeciął Juan Jesus, a Senegalczyk nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, chociaż spora w tym zasługa Samira Handanovicia, który fenomenalnie wyciągnął uderzenie z rzutu wolnego Aleksandara Kolarova.

Druga odsłona znakomicie rozpoczęła się dla drużyny Eusebio Di Francesco. Już w 51 minucie, Cengiz Under doprowadził do wyrównania. Turek otrzymał zbyt wiele wolnej przestrzenni przed polem karnym i zdecydował się na błyskawiczne uderzenie. Strzał był bardzo mocny i Samir Handanović bezradnie odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Gol dodał animuszu gospodarzom, którzy starali się wykorzystać fragment swojej przewagi, lecz wszystko zakończyło się drugim golem dla Interu. Seryjnie wykonywane rzuty rożne wreszcie przyniosły jakiś konkretny skutek w 66 minucie spotkania. Marcelo Brozović dorzucił piłkę wprost na głowę Mauro Icardiego, a Argentyńczyk nie zwykł marnować takich sytuacji. Rywale nie składali jednak broni. Giallorossi ponownie ruszyli w poszukiwaniu wyrównującego trafienia i wreszcie dopięli swego. W 74 minucie Aleksandar Kolarov pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Marcelo Brozovicia. Ponownie nie obyło się bez kontrowersji i weryfikacji wideo, lecz sytuacja było klarowna i arbiter nie miał żadnych wątpliwości, że Romie należała się jedenastka. Do samego końca oglądaliśmy bardzo otwarty mecz. Oba zespoły miały niezłe okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. W decydujących momentach brakowało jednak skuteczności i precyzji, a czasami świetnie reagowali defensorzy. Wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Biorąc pod uwagę sytuację kadrową i falę krytyki jaka wylała się ostatnio na trenera Di Francesco, gospodarze powinni być znacznie bardziej zadowoleni z końcowego rezultatu. Piłkarze Interu mogą pluć sobie w brody, ponieważ dwukrotnie potrafili wypuścić z rąk prowadzenie. Boli zwłaszcza gol na 2 - 2, który poprzedził głupi błąd Brozovicia. Goście nie zagrali jednak wielkiego meczu, więc w końcowym rozrachunku, oni również powinni czuć się usatysfakcjonowani jednym punktem.

ROMA: 1 Olsen; 18 Santon, 44 Manolas, 5 Juan Jesus, 11 Kolarov; 4 Cristante, 42 Nzonzi; 24 Florenzi, 22 Zaniolo, 17 Under; 14 Schick.

Ławka rezerwowych: 83 Mirante, 63 Fuzato, 3 Pellegrini, 8 Perotti, 15 Marcano, 27 Pastore, 34 Kluivert, 53 Riccardi, 60 Celar.
Trener: Eusebio Di Francesco

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah; 20 B. Valero,77 Brozovic; 11 Keita, 15 J. Mario, 44 Perisic; 9 Icardi
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 2 Vrsaljko, 5 Gagliardini, 8 Vecino, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 16 Politano, 23 Miranda, 87 Candreva.
Trener: Luciano Spalletti

Zapowiedź

Niedzielny wieczór w Rzymie może dostarczyć nam wiele emocji. Inter zmierzy się z AS Romą i pod kilkoma względami dla niektórych osób będzie to szczególne spotkanie. Zwłaszcza dla Luciano Spallettiego, który właśnie w Rzymie w dużej mierze zbudował swoją trenerską markę. Czy powrót do Wiecznego Miasta okaże się dla niego szczęśliwy?

Na spotkanie z Romą bardzo liczył jej były piłkarz - Radja Nainggolan, jednak Belg z powodu kontuzji nie został powołany na ten mecz. Trzeba jednak przyznać, że od ostatniej kontuzji, Radja nie doszedł jeszcze do swojej standardowo wysokiej formy i być może w tej chwili w lepszej dyspozycji znajduje się jego zmiennik - Borja Valero.

Inter wydaje się być faworytem tego spotkania, jednak na Stadio Olimpico nigdy nie jest łatwo. Po ostatnich spotkaniach gospodarze czują, że są czegoś winni swoim kibicom. W tym sezonie nie układa im się tak jak zakładali przed rozpoczęciem rozgrywek. w ostatnich 6 meczach ligowych wygrali tylko 2 spotkania ponosząc dwie porażki i dwa remisy.

Inter wygrał 8 ze swoich ostatnich 9 meczów w Serie A. Niechlubna porażka z Atalantą okazuje się być jedynie chwilowym blackoutem w wykonaniu podopiecznych Spallettiego, bo później gładko wygrali z Frosinone aż 3-0 i to w dość rezerwowym składzie. W tygodniu Nerazzurri ponieśli porażkę z Tottenhamem, która komplikuje naszą sytuację w grupie Ligi Mistrzów. Teraz Inter w dużej mierze zależny jest od tego jaki wynik osiągną Koguty na Camp Nou z Barceloną, która ma już zapewniony awans.

W ostatnich 7 meczach Serie A, Inter zachował czyste konto w 5 spotkaniach. Jest to zasługa zarówno coraz lepiej grającej defensywy (nie licząc meczu z Atalantą) jak również wysokiej formy Samira Handanovića. Nerazzurri z drugiej strony sporo strzelali bramek, bo w ostatnich meczach ligowych Interu i Romy po obu stronach padało sporo bramek.

Jeśli chodzi o rywali i ich udział w Champions League, to Roma awansowała do kolejnej rundy mimo porażki w tygodniu z Realem Madryt.

Ostatnie 85 meczów Interu z Romą w Rzymie to 34 zwycięstwa Romy, 28 zwycięstw Interu oraz 23 remisy. Stosunek bramek to 180 do 118 dla Romy.

Najwyższe zwycięstwo Romy nad Interem miało miejsce w 1942 roku i wówczas Giallorossi wygrali 6-0, zaś najwyższe zwycięstwo Interu miało miejsce w 1968 roku i wtedy Nerazzurri wygrali 6-0 i w 2008 kiedy wygrali 4-0.

Jeśli chodzi o piłkarzy to Roma najbardziej obawiać musi się Mauro Icardiego, który przeciwko Romie strzelił już 5 bramek. Po dwa gole na koncie mają Keita oraz Vecino. Po jednym mają Candreva, Nainggolan, Perisić, Politano oraz Ranocchia.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z AS Roma miał miejsce 21 stycznia 2018 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 21. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-1 i bramki strzelali: 31' El Shaarawy (R), 86' Vecino (I). Arbitrem tego spotkania był Massa.

Poprzednie mecze z AS Roma

21 stycznia 2018  |  Inter Mediolan 1-1 AS Roma  |  Serie A   |   » zobacz raport
26 sierpnia 2017  |  AS Roma 1-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
26 lutego 2017  |  Inter Mediolan 1-3 AS Roma  |  Serie A   |   » zobacz raport
2 października 2016  |  AS Roma 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
19 marca 2016  |  AS Roma 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 13 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 28 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 9 (69.23%)
Remisów Interu w lidze: 1 (7.69%)
Porażek Interu w lidze: 3 (23.08%)

Różnica bramek to 15 przy 25 strzelonych i 10 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.92 bramki na mecz i tracą średnio 0.77 bramki na mecz.

AS Roma w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 7. miejscu i w rozegranych dotychczas 13 meczach ekipa rywali zdobyła 19 punktów.

Prawdopodobne składy

Inter pojechał do Rzymu bez Nainggolana oraz Dalberta, a gospodarze będą musieli radzić sobie bez De Rossiego, Dzeko, El Shaarawy'ego, Pellegriniego, Karsdorpa i Corića.

Przeciwko Interowi zagrać może dzisiaj aż trzech byłych piłkarzy Interu: Santon, Juan Jesus oraz Zaniolo.

Do składu Interu na mecz z Romą wraca zawieszony ostatnio Marcelo Brozović, a Luciano Spalletti dziś prawdopodobnie postawi na ustawienie 4-3-3.