9'

5.38

27 Padelli, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva

Asamoah (I), Politano (I), Musso (U), Lautaro (I)

Inter Mediolan wraca do zwyciężania. Nerazzurri pokonali dzisiaj na własnym stadionie drużynę Udinese 1-0 po bramce z rzutu karnego Mauro Icardiego.

6'  Akcja Politano i Joao Mario, piłka idzie do Icardiego, jednak wcześniej interweniują obrońcy
8'  Joao Mario strzela zza pola karnego, jednak niecelnie
11' Świetna piłka do Keity od Asamoah, jednak Senegalczyk nie potrafił odpowiednio kontrolować piłki
20' Obrońcy Udinese wspólnie interweniują przy dośrodkowaniu od Vrsaljko
21' Strzał z dystansu Joao Mario trafia w obrońcę i wychodzi na rzut rożny
22' Icardi bliski zdobycia gola głową, piłka minęła słupek o centymetry
25' Strzał z dystansu Borji Valero, obok słupka
27' Interwencja Musso przerwała podanie Valero do Icardiego
30' Kolejny raz Musso interweniuje przy sytuacjach z udziałem Asamoah i Brozovića
36' Asamoah podaje do Valero, ale ten nie kończy akcji udanie
39' Dobra akcja Interu, prawie dobry cross Vrsaljko, mija nieznacznie Icardiego
42' Musso interweniuje przy mocnym strzale Keity
45' Przerwa

50' De Vrij strzela głową na bramkę rywali, jednak niecelnie
51' Mandragora uderza niecelnie na bramkę Interu
52' Zablokowany strzał Borji Valero
52' De Paul niecelnie na bramkę Interu
54' Ter Avest strzela niecelnie bramkę Interu
55' Na boisku pojawia się Lautaro Martinez za Borję Valero
61' Szansę ma Lautaro, jednak jest zablokowany
66' Niecelny strzał Icardiego
70' Ivan Perisić zmienia Keitę Balde
75' Po ręce w polu karnym Fofany, sędzia postanawia skorzystać z VAR i obejrzeć sytuację na video, po czym dyktuje karny dla Interu
76' W efektownym stylu Panenki, Mauro Icardi daje Interowi prowadzenie
81' Okazję ma De Paul, jednak jego strzał jest obroniony
84' Ostatnią zmianą Interu jest Nainggolan za Politano
90' Icardi bliski zdobycia drugiego gola, jednak był spalony
94' Sędzia kończy spotkanie

INTER-UDINESE 1-0
strzelcy: 76' kar. Icardi (I)

INTER: 1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 20 Borja Valero (55' 10 Lautaro), 77 Brozovic, 15 Joao Mario; 16 Politano (85' 14 Nainggolan), 9 Icardi, 11 Keita (70' 44 Perisic)

Ławka: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva
Sędzia: Luciano Spalletti

UDINESE: 1 Musso; 19 Stryger Larsen, 5 Troost-Ekong, 17 Nuytinck; 18 Ter Avest (91' 9 Vizeu), 6 Fofana (85' 16 Machis), 11 Behrami, 38 Mandragora, 77 D'Alessandro; 10 De Paul, 23 Pussetto

Ławka: 23 Scuffet, 88 Nicolas, 2 Wague, 4 Opoku, 7 Pezzella, 14 Micin, 15 Lasagna, 21 Pontisso, 72 Barak, 99 Balic
Trener: Davide Nicola

Kartki: Asamoah (I), Politano (I), Musso (U), Lautaro (I)
Doliczony czas: 0' + 4'

Sędzia: Abisso
Asystenci: Bottegoni, Santoro
IV sędzia: Piscopo
VAR: Calvarese, Schenone

Porażka z Juventusem, a następnie odpadnięcie z Ligi Mistrzów po remisie z PSV to niewątpliwie bolesny tydzień dla Interu Mediolan. Nerazzurrim pozostało teraz jedynie powalczyć w lidze, Pucharze Włoch i pucharze pocieszenia, jak często nazywany jest Puchar Ligi Europy. Pora jednak zapomnieć o tym co złe i spojrzeć do przodu. A tutaj już jutro najbliższe spotkanie w Serie A przeciwko Udinese. Pora chyba wrócić na właściwy tor, czyż nie?

Nie były to łatwe dni. O ile porażkę z Juventusem można w jakiś sposób tłumaczyć faktem, że graliśmy po prostu z silniejszym zespołem na jego terenie, o tyle wpadkę kosztującą nas brak awansu do 1/8 LM ze znacznie niżej notowanym PSV, przełknąć już znacznie trudniej. Tym bardziej, że w drugim meczu, od którego wyniku byliśmy uzależnieni, mimo wszystko ułożył się dla nas pomyślnie... tylko Inter nie zrobił tego co do niego należało.

W sobotnim meczu chyba wszyscy chcemy wyraźnej reakcji zespołu na ostatnie wydarzenia. Reakcji, która pomoże zostawić to co się stało za nami i iść naprzód. Udinese to jednak nigdy nie jest rywal, z którym jest łatwo.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Udinese miał miejsce 6 maja 2018 roku na Stadio Friuli i była to 36. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 0-4 i bramki strzelali: Andrea Ranocchia, Rafinha, Mauro Icardi, Borja Valero. Arbitrem tego spotkania był Paolo Silvio Mazzoleni.

Poprzednie mecze z Udinese

6 maja 2018  |  Udinese 0-4 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
16 grudnia 2017  |  Inter Mediolan 1-3 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
28 maja 2017  |  Inter Mediolan 5-2 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
8 stycznia 2017  |  Udinese 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 kwietnia 2016  |  Inter Mediolan 3-1 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 15 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 29 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 9 (60%)
Remisów Interu w lidze: 2 (13.33%)
Porażek Interu w lidze: 4 (26.67%)

Różnica bramek to 14 przy 27 strzelonych i 13 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.80 bramki na mecz i tracą średnio 0.87 bramki na mecz.

Udinese w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 17. miejscu i w rozegranych dotychczas 15 meczach ekipa rywali zdobyła 13 punktów.

Zwycięstw Udinese w lidze: 3 (20%)
Remisów Udinese w lidze: 4 (26.67%)
Porażek Udinese w lidze: 8 (53.33%)

Różnica bramek to -8 przy 13 strzelonych i 21 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 0.87 bramki na mecz i tracą średnio 1.40 bramki na mecz.