1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 5 Gagliardini (59' 15 Joao Mario), 77 Brozovic; 16 Politano (68' 87 Candreva), 14 Nainggolan (89' 8 Vecino), 44 Perisic; 10 Lautaro

27 Padelli, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 20 Borja Valero, 21 Cedric, 23 Miranda

1 Audero, 24 Bereszynski (81' 7 Sala), 15 Andersen, 26 Tonelli, 29 Murru; 10 Praet, 6 Ekdal (81' 4 Vieira), 16 Linetty; 5 Saponara (75' 23 Gabbiadini) ; 27 Quagliarella, 92 Defrel

33 Rafael, 72 Belec, 12 Bahlouli, 15 Colley, 20 Sau, 22 Tavares, 25 Ferrari

D'Ambrosio (I), Perisic (I), Linetty (S), Skriniar (I)

Ważna wygrana na Giuseppe Meazza! Inter rozegrał wreszcie dobre spotkanie i pokonał Sampdorię 2 - 1. Mecz miał emocjonujący przebieg, lecz gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Na listę strzelców wpisywali się dziś Danilo D'Ambrosio, Manolo Gabbiadini i Radja Nainggolan.

4' Strzał głową Ivana Perisicia i skuteczna interwencja Emila Audero.

6' Doskonała okazja dla Interu. Lautaro Martinez wychodzi sam na sam, ale przegrywa pojedynek z golkiperem rywali.

11' Matteo Politano uderza zza pola karnego, lecz piłka przelatuje nad poprzeczką.

16' Żółta kartka dla Danilo D'Ambrosio.

21' Zamieszanie pod bramką Interu, ale Samir Handanović wyjaśnia sytuację.

24' Żółta kartka dla Ivana Perisicia.

28' Żółta kartka dla Karola Linettego.

29' Uderzenie z pierwszej piłki Dalberta, ale bardzo niecelne.

30' Radja Nainggolan oddaje niebezpieczny strzał, lecz miłka o centymetry mija bramkę Audero.

31' Żółta kartka dla Milana Skriniara.

34' Politano strzela obok bramki.

35' Saponara fatalnie pudłuje w dogodnej sytuacji.

37' Strzał Perisicia, fatalny kiks Audero, lecz Włoch ostatecznie zdążył ze skuteczną interwencją.

45+1' Skriniar zdobywa efektownego gola, lecz sędzia natychmiast odgwizduje spalonego D'Ambrosio. Słuszna decyzja arbitra.

46' Świetna okazja na gola dla Defrela, ale Handanović skutecznie interweniuje.

54' Dynamiczne wejście Perisicia ze skrzydła, lecz Lautaro i Gagliardini nie potrafią wepchnąć piłki do siatki.

59' Joao Mario zmienia Gagliardiniego.

66' Quagliarella główkuje, lecz piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

68' Politano uderza z narożnika pola karnego. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

69' Candreva zmienia Politano.

71' Lautaro dogrywa w na długi słupek, lecz Candreva jest minimalnie spóźniony.

72' Audero broni strzał Perisićia. Dobra okazja Interu.

73' Nareszcie! Kolejny rajd Ivana Perisicia, Danilo D'Ambrosio zamyka akcję i z bliska pakuje piłkę do siatki.

75' Gabbiadini zmienia Saponarę.

76' Wejście smoka Manolo Gabbiadiniego. Włoch wykorzystuje nieporadność defensorów Interu i doprowadza do wyrównania.

78' Trwa strzelanina na Meazza. Nianggolan uderza mocno zza pola karnego, a piłka znajduje drogę do bramki Audera. Inter ponownie na prowadzeniu!

81' Podwójna zmiana w Sampdorii. Sala za Bereszyńskiego, Vieira za Ekdala.

88' Vecino zmienia Nainggolana.

90+5' Koniec meczu.

Po odskoczni na europejskie puchary, powraca ligowa rzeczywistość. Przed podopiecznymi Luciano Spallettiego nie lada wyzwanie, ponieważ do Mediolanu przyjeżdża zawsze niebezpieczna ekipa Sampdorii. Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania zaplanowano na godz. 18:00.

I żeby było normalnie

Bycie kibicem Interu nie należy w ostatnim okresie do najprzyjemniejszych pasji. Drużyna od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem czysto sportowym, a na domiar złego, fani Nerazzurrich są ostatnio mimowolnymi świadkami telenoweli z udziałem państwa Icardich i klubowymi zarządcami. Fatalna atmosfera w szatni ma bezpośrednie przełożenie na boiskowe popisy naszych ulubieńców. Spore nadzieje wiązano z pucharowym starciem w Wiedniu, ponieważ rywal idealnie nadawał się do poprawienia minorowego nastroju, lecz skończyło się na kolejnym nijakim występie i wymęczonej wygranej po rzucie karnym.

Czy powinniśmy się spodziewać przełomu w rywalizacji z ekipą Marco Giampaolo? Rozum podpowiada, że czeka nas raczej kolejne 90 minut katuszy, dziesiątki niecelnych wrzutek i śrubowanie rekordu beznadziejnie wykonanych rzutów rożnych. Piłkarski kibic ma jednak w sobie coś z romantyka, a serce zawsze pozwala patrzeć w przyszłość przez różowe okulary. Zwłaszcza, że Sampdoria ma też swoje problemy. W poprzedniej kolejce Blucerchiati doznali upokarzającej porażki z Frosinone, a europejskie puchary zdają się im powoli uciekać. W normalnych okolicznościach, Inter uznawany byłby za faworyta, lecz niestety w Mediolanie od dawna nie gości już normalność...

Przewidywane jedenastki

Włoscy dziennikarze przewidują sporo zmian w wyjściowym zestawieniu Nerazzurrich. Wypoczęci Marcelo Brozović i Milan Skriniar mają zastąpić duet Borja Valero - Joao Miranda. Przeciwko Sampdorii mają również zagrać Dalbert, D'Ambrosio i Joao Mario. Nadal niepewna jest dyspozycja fizyczna Keity Balde, więc Spalletti raczej nie zaryzykuje wystawienia Senegalczyka w podstawowym składzie.

Inter (4-3-3): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Dalbert; Vecino, Brozović, Joao Mario; Politano, Lautaro, Perisić.

Sampdoria (4-3-1-2): Audero; Bereszyński, Colley, Andersen, Murru; Praet, Ekdal, Linetty; Ramirez; Defrel, Quagliarella.

Ostatnie spotkanie

Prawdziwy dreszczowiec na Luigi Ferraris i wygrana Interu w samej końcówce. Goście długo szukali zwycięskiego trafienia, lecz udało się dopiero w 94 minucie za sprawą Marcelo Brozovicia.

Poprzednie mecze z Sampdoria

22 września 2018  |  Sampdoria 0-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
18 marca 2018  |  Sampdoria 0-5 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
24 października 2017  |  Inter Mediolan 3-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
3 kwietnia 2017  |  Inter Mediolan 1-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
30 października 2016  |  Sampdoria 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 23 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 43 punktów.

Zwycięstw Interu w lidze: 13 (56.52%)
Remisów Interu w lidze: 4 (17.39%)
Porażek Interu w lidze: 6 (26.09%)

Różnica bramek to 16 przy 32 strzelonych i 16 straconych bramkach. Nerazzurri strzelają w lidze średnio 1.39 bramki na mecz i tracą średnio 0.70 bramki na mecz.

Sampdoria w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 9. miejscu i w rozegranych dotychczas 23 meczach ekipa rywali zdobyła 33 punktów.

Transmisja

Mecz Inter - Sampdoria obejrzycie na kanale Eleven Sports 1. Początek transmisji od godz. 17:55.

Sędzia: Doveri