1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah (68' 10 Lautaro); 87 Candreva (56' 11 Keita), 77 Brozovic, 20 B. Valero; 16 Politano (82' 2 Vrsaljko), 9 Icardi, 44 Perisic

27 Padelli, 13 Ranocchia, 14 Nainggolan, 23 Miranda

1 Zoet; 22 Dumfries, 20 Sainsbury, 4 Viergever, 6 Angelino; 18 Rosario, 25 Gutierrez (65' 32 Sadilek), 8 Hendrix; 17 Bergwijn (71' 14 Malen), 9 de Jong, Lozano 11 (94' 7 Pereiro)

13 Room, 2 Isimat-Mirin, 3 Behich, 16 Rigo

Brozovic (I), Zoet (P), Politano (I), Sadilek (P), Dumfries (P), Skriniar (I)

Inter zaprzepaścił awans do 1/8 Ligi Mistrzów. Wynik w Barcelonie był korzystny, ale Nerazzurri zawiedli.

Pierwsze minuty były dość obiecujące. Błędy własne Nerazzurrich spowodowały stratę bramki, po czym sytuacja na boisku znacznie się skomplikowała. W drugiej połowie udało się wyrównać, było wiele okazji, by wyjść nawet na prowadzenie, ale... Poniżej zamieszczamy najważniejsze momenty meczu:

5' Asamoah postraszył bramkarza PSV. Piłka minęła jednak słupek.
6' Perisić nie wykorzysał doskonałego podania Icardiego, Chorwat trafił głową w słupek. Po chwili Asamoah dośrodkowywał do D'Ambrosio, który także nie trafił do bramki gości.
13' GOL dla PSV! Fatalne zachowanie obrońców Interu. Do siatki trafił Lozano.
14' Kolejna dobra okazja przyjezdnych, ale Handanović zachował czujność.
21' Politano dograł do Icardiego, który z trudnej sytuacji próbował zdobyć bramkę. Niestety nieskutecznie.
26' Stały fragment gry dla PSV. Handanović pewnie złapał piłkę.
27' Zamieszanie w polu bramkowym ekipy z Eindhovenu. Nerazzurri byli jednak nieskuteczni...
37' de Vrij zmarnował szansę na wyrównanie wyniku, po czym PSV po raz kolejny wyprowadziło kontrę.
38' Perisić zmarnował kolejną okazję, tym razem po podaniu Candrevy.
39' Bergweijn strzelał mocno z dystansu, ale dobrze w bramce zareagował Handanović.
44' Faul Brozovicia, który wyklucza go z gry w ewentualnej kolejnej rundzie.
47' Po pierwszej połowie Inter przegrywa 1:0

48' Borja Valero doskonale przejął piłkę, którą dokładnie podał do Icardiego. Maurito zdołał strzelić, ale Zoet wybronił ten atak.
52' Zoet ukarany żółtą kartką za zwalnianie gry.
53' Politano w kontrze popisał się doskonałym strzałem z dystansu, który wybronił bramkarz PSV.
56' Keita Balde zmienił Antonio Candrevę.
59' Perisić próbował trafić główną, ale znowu bezskutecznie.
61' Inter był w natarciu, utrzymywał się przy piłce przed polem bramkowym przeciwników. Valero znalazł się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.
62' Keita przymierzył z dystansu, ale Zoet nie dał się zaskoczyć. Balde po tej akcji upadł na udo, wyglądało to groźnie, niezbędna była interwencja medyków. Piłkarz jednak mógł kontynuować grę.
65' Icardi dograł doskonałą piłkę do Brozovicia. Chorwat nie sprostał wyzwaniu i posłał piłkę obok bramki.
67' Próbował Icardi, próbował de Vrij... Nadal 0:1.
69' Za Asamoah wszedł Lautaro Martinez. Perisić zszedł do defensywy.
71. Bergwijna zmienił Malen.
73' GOOOOL dla Interu! Doskonałe dośrodkowanie Politano do Icardiego, który główką zmieścił piłkę tuż nad bramkarzem.
80' Rzut rożny dla Interu, ale Nerazzurri bez szans.
83' Vrsaljko wszedł za zmęczonego Politano.
88' W Barcelonie remis, a Inter spokojnie rozgrywa piłkę w obronie...
88' Hendrix strzela z dystansu, ale prosto w ręce Samira Handanovicia.
93' Balde trafił głową prosto w bramkarza.
94' Lautaro, posyłając piłkę nad bramką, zmarnował ostatnią szansę na awans.

Inter - PSV 1:1
13' Lozano
73' Icardi

INTER (4-3-3): Handanovic; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah (69' Martinez); Candreva (56' Keita Balde), Borja Valero, Brozovic; Politano (83' Vrsaljko), Icardi, Perisić.
Ławka rezerwowych: Padelli, Ranocchia, Miranda, Nainggolan.
Trener: Spalletti

PSV EINDHOVEN (4-2-3-1): Zoet; Dumfries, Sainsbury, Viergever, Angeliño; Rosario, Hendrix; Gutierrez, Bergwijn (71' Malen), De Jong; Lozano.
Ławka rezerwowych: Room, Isimat-Mirin, Behich, Pereiro, Rigo, Sadilek.
Trener: Van Bommel

Zaraz po losowaniu, rywalizacja w grupie B zapowiadała się wyjątkowo ciekawie, więc nic dziwnego, że ostateczne rozstrzygnięcia poznamy dopiero po ostatniej serii gier. Inter i Tottenham stoczą korespondencyjny pojedynek o awans do fazy pucharowej. Nerazzurri muszą pokonać u siebie PSV Eindhoven i nasłuchiwać głosów ze stolicy Katalonii. Początek starcia na Stadio Giuseppe Meazza o godz. 21:00. Transmisję z meczu przeprowadzi kanał Polsat Sport Premium 3.

Korespondencyjna bitwa o awans

Jeszcze kilka tygodni temu, plany na ostatnią kolejkę fazy grupowej wyglądały zupełnie inaczej. Inter miał zapewnić sobie promocję już podczas rewanżowego spotkania na Wembley, a rywalizacja z PSV pełniłaby wówczas zaledwie rolę prestiżowego sparingu. Plany często mają jednak, to do siebie, że ostatecznie biorą w łeb i nie inaczej było w tym przypadku. Porażka z Tottenhamem znacznie skomplikowała losy awansu Nerazzurrich. Przede wszystkim, nie wszystko leży już w rękach ekipy Luciano Spallettiego, ponieważ wygrana nad PSV nie jest gwarancją pozostania w europejskiej elicie. Lepszy bilans meczów bezpośrednich daje przewagę ekipie Kogutów, lecz Tottenham udaje się na Camp Nou, gdzie nigdy nie jest łatwo osiągnąć chociażby remis.

Nerazzurri czekają na wygraną od ligowego meczu z Frosinone, który zapoczątkował prawdziwy maraton gier o stawkę. Mediolańczycy musieli uznać wyższość Tottenhamu i Juventusu, a także zadowolić się ledwie remisem w rywalizacji z Romą. Sytuacja w ligowej tabeli jest cały czas zadowalające, lecz nie brakuje głosów, że wynik wtorkowych meczów może mieć kluczowe znaczenie dla dalszych losów sezonu. Awans do fazy pucharowej będzie dodatkowym impulsem dla zespołu i zastrzykiem energii, który przełoży się również na rywalizację w Serie A. O skutkach ewentualnego niepowodzenia (tfu, tfu, tfu...) wolelibyśmy jednak nie myśleć.

PSV cały czas przewodzi w tabeli Eredivisie, chociaż niedawna przegrana z Feyenoordem skaziła idealny bilans podopiecznych Marka van Bommela. Dorobek Holendrów w Lidze Mistrzów jest już znacznie skromniejszy. Drużyna z Eindhoven potrafiła napędzić stracha wszystkim grupowym rywalom, lecz punkty udało się zdobyć jedynie w domowej rywalizacji z Tottenhamem. Mamy nadzieję, że ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie po końcowym gwizdku arbitra wtorkowego spotkania.

Przewidywane jedenastki

Media spodziewają się kilku zmian w wyjściowej jedenastce Interu Mediolan. Na prawej stronie defensywy powinniśmy ponownie oglądać Danilo D'Ambrosio, zaś Milan Skriniar ponownie ma stworzyć parę stoperów ze Stefanem de Vrijem. Powrót do klasyki również w środku pola, gdzie obok Marcelo Brozovicia ma zagrać Matias Vecino. Urugwajczyk miał pewne kłopoty zdrowotne, które wyłączyły go z gry przeciwko Juve, lecz na mecz z PSV ma być już gotowy. W kadrze powinien znaleźć się także Radja Nainggolan, ale ostateczna decyzja zapadnie dopiero po dzisiejszych zajęciach. Miejsce Belga w wyjściowej jedenastce ponownie powinien zająć doświadczony Borja Valero. Najwięcej kontrowersji wzbudza ostatnio obsada skrzydeł Interu, a wszystko za sprawą fatalnej dyspozycji Ivana Perisicia. Kibice oczekują występu pary Matteo Politano - Keita Balde, lecz ciężko spodziewać się, że Luciano Spalletti nagle zrezygnuje ze swojego ulubieńca.

INTER (4-2-3-1): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozović; Politano, Borja Valero, Perisić; Icardi.

PSV (4-2-3-1): Zoet; Dumfries, Schwaab, Viergever, Angelino; Rosario, Hendrix; Lozano, Pereiro, Bergwijn; De Jong.

Ostatnie spotkanie

Złe miłego początki. Tak w największym skrócie można opisać starcie obu drużyn na stadionie Philipsa w Eindhoven. Gospodarze prowadzili po efektownej bramce Rosario, lecz gole Nainggolana i niezawodnego Icardiego zapewniły cenną wygraną przyjezdnym z Mediolanu. Bohaterem mediów społecznościowych po tym spotkaniu został jednak Matteo Politano.

Rozgrywki: Liga Mistrzów
Sędzia: Zwayer