12'

7.62

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva, 8 Vecino (23 Barella 66'), 77 Brozovic, 12 Sensi (5 Gagliardini 72'), 18 Asamoah; 10 Lautaro Martinez (16 Politano 78'), 9 Lukaku.

Petriccione (L), Lautaro Martinez (I), Lapadula (L), Farias (L) 76' (cz.)

Antonio Conte nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu przed publicznością w Mediolani. Jego podopieczni z wysokiego C rozpoczęli swój udział w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy. Inter rozgromił beniaminka z Lecce 4 - 0, a dorobkiem bramkowym podzielili się Marcelo Brozović, Stefano Sensi, Romelu Lukaku i Antonio Candreva.

4' Dogodna pozycja dla Sensiego, lecz strzał pomocnika został zblokowany.

4' Lautaro oddaje niecelny strzał przy asyście obrońcy rywali.

14' Szybki kontratak w wykonaniu gości, niepewne wyjście Handanovicia, lecz Lapadula nie potrafił skorzystać z okazji.

17' Candreva dograł precyzyjną piłkę na głowę Lautaro, lecz Argentyńczyk fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

19' Niegroźny strzał w wykonaniu Tachtsidisa.

21' Inter objął prowadzenie. Składna akcja gospodarzy, którą precyzyjnym strzałem z dystansu wykończył Marcelo Brozović. Przepiękny gol.

23' Lautaro ponownie doszedł do strzału głową, ale bez zagrożenia dla rywali.

24' Drugi cios Nerazzurrich. Ofensywne wejście Stefano Sensiego i precyzyjny strzał, który wylądował znalazł drogę do bramki Lecce.

26' Szybka kontra gospodarzy zakończona nieznacznie niecelnym uderzeniem Brozovicia.

27' Chorwat uderzył z dystansu, lecz Gabriel spokojnie obronił.

30' Bardzo odważna i bardzo niecelna próba strzału w wykonaniu Ranocchii.

32' Mocny strzał Asamoaha i skuteczna interwencja golkipera rywali.

33' La Mantia oddał lekki i niegroźny strzał zza pola karnego.

38' Żółta kartka dla Petriccione.

40' Żółta kartka dla Lautaro.

45' Koniec pierwszej połowy.

48' Odważne wejście Falco, który zatrzymał się dopiero na D'Ambrosio.

49' Niecelny strzał głową w wykonaniu Lapaduli.

51' Bardzo mocne uderzenie Calderoniego minęło bramkę Handanovicia w znacznej odległości.

52' Żółta kartka dla Lapaduli.

52' Indywidualna akcja i niecelny strzał Sensiego.

54' Lukaku nieznacznie minął się z piłką dogrywaną przez Candrevę.

60' Mocny strzał Lautaro Martineza, Gabriel wypluł piłkę, lecz dopadł do niej Romelu Lukaku, który dopełnił formalności.

61' Podwójna zmiana w ekipie gości. Farias za La Mantię, Mancosu za Petriccione.

63' Brozović był bliski kolejnego efektownego trafienia. Minimalnie niecelny strzał Chorwata.

65' Nicolo Barella zmienił Matiasa Vecino.

67' Niesygnalizowany strzał Lautaro przeleciał tuż nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

68' Kolejna szansa zmarnowana przez Argentyńczyka, który nieczysto trafił w piłkę dograną przez Lukaku.

72' Benzar zmienił Rispoliego.

72' Gagliardini zmienił kontuzjowanego Sensiego.

73' Niecelny strzał w wykonaniu Mancosu.

76' Czerwona kartka dla Fariasa za brutalne wejście w nogi Barelli.

77' Matto Politano zmienił Lautaro Martineza.

81' Politano trafił do siatki, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Romlu Lukaku. Słuszna decyzja sędziego.

82' Niecelny strzał w wykonaniu Tachtsidisa.

84' Potężny, precyzyjny strzał Antonio Candrevy z dystansu. Przepiękny gol Włocha ustalił końcowy wynik spotkania na 4 - 0.

90' Koniec meczu.

***

INTER - LECCE 4:0 (2:0)

Gole: Brozović 21, Sensi 24, Lukaku 60, Candreva 84.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva, 8 Vecino (23 Barella 66'), 77 Brozovic, 12 Sensi (5Gagliardini 72'), 18 Asamoah; 10 Lautaro Martinez (16 Politano 78'), 9 Lukaku.
Rezerwowi: 27 Padelli, 46 Berni, 11 Dimarco, 13 Ranocchia, 29 Dalbert, 95 Bastoni, 19 Lazaro, 20 Borja Valero, 30 Esposito.
Trener: Antonio Conte

LECCE (4-3-1-2): 21 Gabriel; 29 Rispoli, 13 Rossettini, 5 Lucioni, 27 Calderoni; 4 Petriccione, 77 Tachtsidis, 37 Majer; 10 Falco; 19 La Mantia (17 Farias 61'), 9 Lapadula.
Rezerwowi: 22 Vigorito, 95 Bleve, 2 Riccardi, 3 Vera, 6 Benzar, 7 Haye, 8 Mancosu, 11 Shakov, 20 Dubickas, 23 Tabanelli, 39 Dell'Orco.
Trener: Fabio Liverani

Nareszcie! Już dziś wraca do nas włoska Serie A. Trzy miesiące przerwy w rozgrywkach to wystarczający okres, aby nawet starcie Hellas - Bologna (bez negatywnych podtekstów) smakowało niczym najlepszy specjał. Kibice Interu mogą spokojnie skupić na śledzeniu poczynań ligowych rywali, bowiem Nerazzurri swój mecz rozegrają dopiero w poniedziałkowy wieczór. Początek domowej rywalizacji z Lecce zaplanowano na godz. 20:45.

Starcie z beniaminkiem będzie pierwszym poważnym testem dla nowego Interu made by Antonio Conte. Drużyna przeszła prawdziwą rewolucją, zarówno pod względem personalnym, jak i taktycznym. Wyrwane zostały zęby trzonowe poprzedniego zespołu (Icardi, Perisić, Nainggolan), a do Mediolanu zawitali nowi bohaterowie, którzy postarają się godnie zastąpić uznanych poprzedników. Zmianie uległ również system gry, co zresztą nie mogło być dla nikogo zaskoczeniem. Czy niespełna dwa miesiące letnich przygotowań to wystarczający czas, aby zawodnicy przyswoili już pomysły nowego szkoleniowca? Zapewne nie. Drużyna pozostaje w procesie budowy, lecz sparingi z silnymi rywalami wypadły nieźle i wlały sporo optymizmu w serca sympatyków czarno-niebieskich. Próżno oczekiwać jednak odważnych deklaracji płynących z obozu Interu, chociaż czyny Stevena Zhanga i Giuseppe Marotty mówią same za siebie. Jeżeli decydujesz się na zakontraktowanie trenera z piłkarskiego topu, który we Włoszech uchodzi za uosobienie zwycięzcy, a następnie bijesz długoletni rekord transferowy klubu, to mierzysz chyba ciut wyżej, niż w rozpaczliwą walkę o czwartą lokatę. Prawda?

Z obozu rywali

Maszyna Antonio Conte potrzebuje zwycięstw, zwłaszcza w początkowej fazie sezonu, aby nabrać pędu i wiary we własne siły. Ligowy beniaminek wydaje się idealnym rywalem na przetarcie, lecz zbytnia pewność siebie nigdy nie popłaca. Chociaż o lekceważeniu przeciwnika nie może być mowy, nie wolno popadać jednak w zbytnie asekuranctwo. Inter jest zdecydowanym faworytem tego meczu i nie może zawieść oczekiwań ponad 60 tysięcy fanów, którzy wypełnią trybuny Stadio Giuseppe Meazza.

Jak w przypadku każdego debiutanta ciężko jednoznacznie ocenić potencjał US Lecce. W kadrze najbliższego rywala nie brakuje nazwisk znanych już z pierwszoligowych boisk (Lapadula, Farias, Tachtsidis, Rossettini, Gabriel). Podopieczni Fabio Liveraniego mają za sobą oficjalny debiut w nowym sezonie, bowiem zapoczątkowali już rywalizację w krajowym pucharze. Lecce odprawiło z kwitkiem ekipę Salernitany w 3. rundzie Pucharu Włoch wygrywając aż 4 - 0 (gole Lapadula 2, Falco, Majer).

Przewidywane jedenastki

Antonio Conte będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich najważniejszych graczy. Problemy zdrowotne wykluczą z gry jedynie Diego Godina, którego zastąpi Danilo D'Ambrosio. Włoska prasa spekuluje zresztą, że wyjściowa jedenastka Nerazzurrich nie będzie się różnić od składu, który rozpoczął ostatni sparing z Gozzano. Matias Vecino najprawdopodobniej wygra rywalizację z Nicolo Barellą, a fani doczekają się oficjalnego debiutu duetu Romelu Lukaku - Lautaro Martinez. W trakcie meczu swoją szansę powinien otrzymać jednak Sebastiano Esposito, który świetnie prezentuje się podczas treningów.

Inter (3-5-2): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozović, Sensi, Asamoah; Lukaku, Lautaro.

Lecce (4-3-1-2): Gabriel; Rispoli, Rossettini, Lucioni, Calderoni; Petriccione, Tachtsidis, Majer; Shakhov; Falco, Lapadula.

Poprzednie spotkania

Inter i Lecce mierzyły się  ze sobą dotychczas 34 razy. Łatwo się domyśleć, że statystyki zdecydowanie przemawiają na korzyść ekipy z Mediolanu. Nerazzurri wygrali 24 mecze, 6 spotkań kończyło się remisem, a tylko 4 razy zwyciężali piłkarze z Lecce. Jedna z tych wygranych przypada jednak na ostatnią konfrontację między zespołami. W styczniu 2012 roku, Inter prowadzony przez Claudio Ranieriego doznał niespodziewanej porażki na Stadio Via del Mare. Gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Guillermo Giacomazzi.

Lecce - Inter 1:0 (1:0)

Gol: Giacomazzi 40

Lecce: 81 Benassi; 30 Oddo, 13 Miglionico, 40 Tomovic; 7 Cuadrado, 18 Giacomazzi (8 Obodo 78), 26 Blasi, 10 Olivera, 28 Brivio; 24 Muriel (11 Seferovic 73), 17 Di Michele.
Rezerwowi: 25 Petrachi, 16 Diamoutene, 21 Grossmuller, 22 Piatti, 91 Bertolacci.
Trener: Serse Cosmi.

Inter: 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (28 Zarate 72); 10 Sneijder (11 Alvarez 45); 7 Pazzini, 22 Milito.
Rezerwowi: 12 Castellazzi, 2 Cordoba, 23 Ranocchia, 26 Chivu, 18 Poli.
Trener: Claudio Ranieri.

Transmisja

Mecz Inter - Lecce będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanału Eleven Sports 2. Początek transmisji od godz. 20:40.

Widzów: 64 188
Sędzia: La Penna