1 Handanovic; 6 Silvestre, 19 Cambiasso, 26 Chivu; 42 Jonathan, 4 Zanetti, 24 Benassi, 31 Pereira; 14 Guarin (Mudingayi 78); 8 Palacio (Milito 87), 99 Cassano (Rocchi 68)

27 Belec, 77 Di Gennaro, 7 Coutinho, 17 Mariga, 20 Obi, 21 Gargano, 41 Duncan, 44 Bianchetti, 88 Livaja

77 Perin; 14 Balzano, 88 Terlizzi, 5 Capuano, 11 Modesto; 20 Nielsen (Cascione 64), 18 Colucci, 8 Bjarnason; 17 Weiss (Caprari 82); 10 Celik (Abbruscato 77), 80 Jonathas

32 Pelizzoli, 41 Falso, 2 Zanon, 6 Romagnoli, 15 Bocchetti, 22 Vukusic, 26 Blasi

46' Palacio, 56' Benassi, 69' Celik

Jak podkreślał trener Interu – Andrea Stramaccioni, mecz 20. kolejki, w którym to Inter podejmował Pescarę, miał być spotkaniem na przełamanie. Faktycznie, kogo jak kogo, ale beniaminka w roli gości można obawiać się mniej niż chociażby Udinese w roli gospodarza…

Mecz nie należał do najbardziej żywiołowych i efektownych w lidze, ale zakończył się wygraną mediolańskiego klubu, a to najważniejsze. W bardzo dużym skrócie, pierwsze 25 minut pierwszej odsłony meczu to gra pod dyktando przyjezdnych z Abruzji. Mimo to, nie stwarzali oni sobie groźnych sytuacji strzeleckich, a ich rozgrywanie nie stanowiło problemu dla defensywy Interu. Wszystko ograniczało się do ataku pozycyjnego, który w pewnym momencie zaczął być bardzo niedokładny, pełen strat. Piłkarze Stramaccioniego szybko zauważyli potknięcia przeciwników i mogliśmy obserwować w ich wykonaniu coraz odważniejsze kontrataki. W końcu, w drugiej części pierwszej połowy Inter na dobre przeważał na boisku, a dzięki rewelacyjnej grze Guarina, Cassano i Palacio, w 30. minucie spotkania do siatki trafił wymieniony jako ostatni. Argentyńczyk zatańczył, obracając się na granicy pola karnego w stylu Diego Milito, i zdobył upragnionego przez wielu gola. Przy bramce asystował Cristan Chivu, choć najbardziej do podania przysłużył się ewidentnie Antonio Cassano, który sprytnie przepuścił piłkę do Argentyńczyka, co zmyliło obrońców Pescary.

Większość ataków Interu zaczynało się od skrzydeł, gdzie Jonathan i Pereira często inicjowali akcje. Dobre spotkanie rozegrał młodziutki Benassi, który pokazał dawkę naprawdę inteligentnego futbolu, zwłaszcza w pierwszej i na początku drugiej połowy, a także Zanetti, który zagrał kolejne równe i solidne spotkanie. Obronę w ryzach trzymał Esteban Cambiasso, który kolejny raz udowadnia, że potrafi grać jako środkowy stoper, a jego doświadczenie i spokój wyraźnie pomagały stojącym obok kolegom. Silvestre rozegrał pełne spotkanie, i choć nie popełnił błędu na wagę straty bramki, to jednak wyraźnie brakowało mu pewności. Zanotował także kilka strat. Blok defensywny uzupełniał Chivu, który mimo asysty i nie najgorszego występu, to jednak tradycyjnie dla siebie, dostarczył oglądającym dawkę nerwowych emocji, zwłaszcza dzięki poślizgnięciom.

Druga połowa schematycznie przypominała pierwszą. Kilka minut inicjatywy Pescary przekształciło się w ataki Interu. Jeden z takich ataków w 54. minucie wykorzystał Fredy Guarin, po podaniu Jonathana do Palacio, który „położył” jednego z obrońców gości na murawę, następnie odszukał podaniem Kolumbijczyka, a ten wykorzystując złe ustawienie Perina, mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W dalszej części spotkania Inter starał się podnieść prowadzenie i powtórzyć wynik z pierwszego meczu z drużyną z nad Adriatyku, jednak gospodarzom powoli zaczynało brakować sił. Inter nadal przeważał na boisku, jednak Cassano, mimo iż zagrywał piłkę efektownie i efektywnie, zaczął opadać z sił. To samo tyczyło się Guarina i Palacio. Zostali oni zamienieni, kolejno przez debiutanta Rocchiego, Mudingayia oraz Milito. Również ciekawie grający Benassi nie miał już siły, jednak 18-latek rozegrał spotkanie do końca. Mimo wszystko, wyniku nie udało się podwyższyć. Do końca spotkania na tablicy wyników widniało 2:0 dla Interu i można z czystym sumieniem powiedzieć, że było to zwycięstwo zasłużone.

Po fatalnym rozpoczęciu 2013 roku cieszy nawet skromne zwycięstwo Nerazzurrich nad ekipą Delfinów. Skromne, bo 2:0 chociażby w porównaniu do 4:1 (z Milanem) czy innymi zwycięstwami (Napoli, Juventus) nie jest zwycięstwem przekonującym, ale zgodnie z zasadami gwarantuje 3 punkty w ligowej tabeli i może dodać piłkarzom pewności siebie i pozwolić wrócić zespołowi na właściwe tory. Inter awansował na 3-cią lokatę w zestawieniu drużyn, ale ma rozegrane o jedno spotkanie więcej od konkurencji, a więc teraz kibicom pozostaje nic innego jak tylko mieć nadzieję, że jutro Palermo pokrzyżuje szyki Napoli, Udinese pójdzie za ciosem i wygra również z Fiorentiną, a osłabione(?) brakiem Rocchiego stołeczne Lazio ulegnie Atalancie.

Wyjściowe jedenastki:

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Silvestre, Cambiasso, Chivu; Jonathan, Zanetti, Benassi, Pereira; Guarin; Cassano, Palacio.

Ławka rezerwowych: Belec, Di Gennaro, Coutinho, Mudingayi, Mariga, Rocchi, Obi, Gargano, Milito, Duncan, Bianchetti, Livaja.

PESCARA (4-3-1-2):
 Perin; Balzano, Capuano, Terlizzi, Modesto; Nielsen, Colucci, Bjarnason; Weiss; Jonathas, Celik.

Ławka rezerwowych: Falso, Zanon, Cascione, Romagnoli, Abbruscato, Bocchetti, Vukusic, Blas, Caprari

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z RAPORTEM MECZOWYM I OBEJRZENIA SKRÓTU SPOTKANIA!

Za nami półmetek ligowych rozgrywek, pora na rundę rewanżową. To już 20. kolejka włoskiej ligi, znad Adriatyku przybywa do nas Pescara... To już dziś, o 20:45 na Stadio Giuseppe Meazza.

Podopieczni Andrei Stramaccioniego ostatnio nie urzekają nas dobrą grą. Dobry początek sezonu sprawił, że oczekiwania kibiców zdecydowanie wzrosły. Zwycięstwa nad JuventusemFiorentiną czy Milanem sprawiły, że Inter to drużyna, którą stać na wysokie miejsce w tabeli, a może nawet Scudetto...? Nerazzurri byli już bardzo blisko w tabeli, bo tylko jeden punkt za Juventusemjednak nie dotrzymali tempa Bianconerim i tracą już dziewięć. Zadecydowała o tym słaba gra zmieszana z dziwnymi decyzjami arbitrów i jeszcze bardziej niezrozumiałymi zawieszeniami piłkarzy.

Przed meczem chyba jedynym statystycznym pozytywem jest fakt, że Inter jest niepokonany od 7 domowych spotkań w Serie A, czyli od meczu z Sieną, gdy niespodziewanie przegraliśmy 0-2. Negatywem jest bilans zdobyczy punktowej w ostatnim czasie. W trzech ostatnich ligowych spotkaniach uciułaliśmy zaledwie punkt. W obliczu początku roku, który rozpoczęliśmy fatalnie to idealna pora, aby się przełamać. I na nowo zdobywać punkty seryjnie, czy się uda? Czas pokaże. Teraz wypada się skupić nadchodzącym na rywalu, którego stać na niespodziankę...

05/12/2012 Cagliari 4-2 Pescara

Delfinami grywaliśmy rzadko, dotychczas rozegraliśmy przeciwko nim 13 meczów, 9 wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy i ponieśliśmy 2 porażki. 24-7 w bramkach dla Interu. Natomiast jeśli chodzi spotkania domowe, wygląda to tak: 6 meczów, 4 wygrane, 1 remis i 1 porażka. 7-3 w bramkach dla Nerazzurrich.

Absencje:

Interze kontuzjowani są Dejan StankovićLuca CastellazziJoel ObiYuto NagatomoPhilippe CoutinhoRicardo Alvarez, a także Walter Samuel. Nadal zawieszony jest Andrea Ranocchia do którego dołączył Juan Jesus. Nadal niepewna jest sytuacja Wesleya Sneijdera, którego dni w Mediolaniesą raczej policzone.

W ekipie gości trener Cristiano Bergodi nie skorzysta z kontuzjowanych Simone Romagnoliego i Urosa Cosica. Z kolei zawieszony jest Romulo Togni.