1 Handanovic; 23 Ranocchia (Cambiasso 66), 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 21 Gargano (Rocchi 80), 10 Kovacic, 31 Pereira; 11 Alvarez (Guarin 46); 8 Palacio, 99 Cassano.

27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 7 Schelotto, 17 Kuzmanovic, 24 Benassi, 28 Pasa, 42 Jonathan, 55 Nagatomo.

1 Buffon, 3 Chiellini, 8 Marchisio, 15 Barzagli, 19 Bonucci, 20 Padoin, 21 Pirlo, 22 Asamoah (Peluso 64), 23 Vidal, 27 Quagliarella (Giovinco 82), 32 Matri (Pogba 74)

30 Storari, 34 Rubinho, 11 De Ceglie, 18 Anelka, 24 Giaccherini, 26 Lichtsteiner, 39 Marrone

Gargano 16, Pereira 47, Ranocchia 63, Barzagli 68, Chiellini 89, Giovinco 90

Przed własną publicznością Inter Mediolan przegrał z Juventusem Turyn 1-2. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Quagiarella oraz Matri, jedynego gola dla Interu strzelił Palacio.

Na powitanie, Juventus mógł obejrzeć specjalną oprawę przygotowaną przez kibiców z Curva Nord. Na trybunie pojawił się napis przypominający, że  Inter jest jedynym klubem, który nie grał nigy w Serie B. Oprawa nie zdeprymowała jednak Bianconerich, którzy podobnie jak w Turynie, także i dziś szybko wyszli na prowadzenie. Dziś jednak pierwszego gola zdobyli bez wyraźnej pomocy sędziego. Sprawę załatwił Fabio Quagiarella, który przepięknym uderzeniem z około 28 metrów (Juventus zapewne powie, że z 30 metrów) pokonał Samira Handanovića. Mocny początek reprezentanta Włoch, sprawił że spotkanie od początku dostarczyło wiele emocji.

Inter próbował szybko zareagować na stratę gola i rzucił się do ataku. W pierwszej połowie bliski gola był Cassano, Palacio oraz Ranocchia. Ze strony gości Matri oraz Vidal. Gwiazdą popołudnia był jednak sędzia Rizzoli, który delikatnie mówiąc nie miał dziś najlepszego dnia myląc się głównie na niekorzyść Interu, aczkolwiek zdarzyły mu się złe decyzje podjęte na szkodę Juventusu. Po zagraniu Bonucciego ręką w polu karnym powinien być karny, jednak sędzia postanowił, że gra powinna być kontynuowana.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Guarin, który zastąpił Alvareza. Po przerwie znacznie lepiej na boisku zachowywał się również Kovacić, który w 54 miucie meczu przejął piłkę po stracie Andrei Pirlo, ruszył w kierunku bramki, odegrał do Cassano, który świetnym podaniem obsłużył Rodrigo Palacio i było 1-1.

Radość Interu nie trwała długo, ponieważ 6 minut później w polu karnym Matriego nie upilnował Ranocchia i Bianconeri ponownie prowadzili. Taki wynik utrzymał się do końca meczu, pomimo usilnych prób ze strony Interu. Juventus zdawał się jednak kontrolować spotkanie i wraca do Turynu z kompletem punktów. Z przebiegu spotkania, wydaje się jednak, że remis byłby wynikiem sprawiedliwszym.

Na sam koniec meczu czerwoną kartkę za brutalny faul na Giovinco otrzymał Esteban Cambiasso. Argentyńczyk będzie pauzował minimum jeden mecz za swoje zagranie.

Porażka z Juventusem bardzo komplikuje sprawę walki o trzecie miejsce. Inter spada na 6 miejsce mając jednak jeden z Sampdorią w zanadrzu do rozegrania.

Trochę odpoczęliśmy od meczów naszych piłkarzy.Dzisiaj jest dzień, w którym ponownie zobaczymy Nerazzurrich na boisku. I to jeszcze w jakim spotkaniu... Na Stadio Giuseppe Meazza już dzisiaj, o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie pomiędzy Interem, a Juventusem.

Piłkarze z Turynu z każdym spotkaniem są co raz bliżej kolejnego Scudetto. Natomiast Inter mierzy w podium, do którego niestety dosyć daleko. Mecze z Juventusem są dosyć obficie bogate w historię. To spotkanie będzie już 218. z kolei pomiędzy tymi ekipami.

Mecze Interu z Juventusem BYŁY nazywane derbami Włoch. Derby d'Italia jako określające spotkania pomiędzy dwoma włoskimi drużynami nigdy nie grającymi w rozgrywkach niższej klasy niż Serie A czyli Interem Mediolan i Juventusem. Tego określenia użył po raz pierwszy rewolucjonista języka sportowego, najmłodszy redaktor naczelny w historii La Gazzetta dello Sport - śp. Gianni Brera. Z racji tego, że w 2006 roku Stara Dama została zdegradowana do Serie B powyższe wyrażenie jest nieaktualne, a Nerazzurri to jedyny zespół nieprzerwanie występujący w Serie A.

Bilans w meczach z Juventusem mamy słabiutki. 217 meczów, 68 zwycięstw, 53 remisy i aż 96 porażek. 271-310 w bramkach na naszą niekorzyść. Bukmacherzy uważają, że to Juventus jest faworytem tego spotkania, czego dowodem jest kurs 2.25 na Starą Damę. Kurs na remis to 3.5, a na zwycięstwo Interu 3.6.

Oba zespoły zapowiadają walkę na boisku. Dzisiaj jest Wielka Sobota, trzydziesty marzec. Lećcie ze święconką, a potem przed telewizory/monitory! Dzisiaj "30 sul campo" w końcu ma jakieś logiczne zastosowanie...