1 Handanovic; 42 Jonathan, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 4 Zanetti, 10 Kovacic, 17 Kuzmanovic, 7 Schelotto (77' Garritano); 11 Alvarez; 18 Rocchi (84' Chivu)

27 Belec, 30 Carrizo, 6 Silvestre, 24 Benassi, 25 Samuel, 28 Pasa, 45 Forte, 60 Belloni, 62 Ferrara

83 Mirante; 31 Coda (73' Santacroce), 28 Benalouane, 6 Lucarelli, 18 Gobbi; 32 Marchionni (86' Galloppa), 10 Valdes, 16 Parolo; 9 Belfodil (46' Biabiany), 11 Amauri, 21 Sansone

1 Pavarini, 91 Bajza, 2 Ampuero, 4 Morrone, 5 Mesbah, 14 Strasser, 19 Boniperti, 20 Cerri, 87 Rosi

49' Pereira, 50' Valdes

Tommaso Rocchi i Jonathan bohaterami Interu! Po podaniu Brazylijczyka, Włoch zdobył dla Interu jedyną bramkę spotkania, która zapewniła zwycięstwo 1-0 nad Parmą. Nerazzurri po serii trzech porażek wreszcie dopisują do swego konta trzy punkty.

Nerazzurri potrzebowali zwycięstwa nad Parmą jak ryba wody. W kwestii awansu do Ligi Mistrzów wszystko jest już przesądzone, jednak aby zapobiec dalszej kompromitacji i obsuwania się w głębiny ligowej tabeli, Inter musiał dziś wygrać, gdyż winien jest tego swojemu Prezydentowi oraz przede wszystkim Kibicom.

Kibice stawili się dziś na Giuseppe Meazza w liczbie 42 572 widzów i niedzielne południe by oglądać w akcji Inter, który osłabiony brakiem wielu podstawowych graczy wybiegł na murawę w składzie Handanović w bramce, na bokach obrony Jonathan i Zanetti, w środku para stoperów Ranocchia i Juan Jesus, w pomocy piątka z wysuniętym Alvarezem, a za jego plecami po bokach Pereira oraz Schelotto zaś w środku Kovacić z Kuzmanovićem. Na szpicy ataku zagrał zgodnie z przewidywaniami Tommaso Rocchi.

Do przerwy było bez bramek, a szanse na bramkę miał zarówno Inter za sprawą Schelotto jak również Parma, z której formę Handanovića przetestowali Sansone oraz Valdes.

Po zmianie stron Inter mógł wyjść na prowadzenie za sprawą Rocchiego, ale doświadczony napastnik przestrzelił. W odpowiedzi, ze strony gości próbował Amauri.

W końcówce meczu kluczowe podanie wykonał Kovacić do Jonathana, ten dograł do Rocchiego i było 1-0. Uderzenie Włocha zapewniło Interowi zwycięstwo 1-0. Za tydzień Inter zagra na wyjeździe z Palermo.

Dla Interu to koniec marzeń o jakimkolwiek trofeum w tym sezonie. Teraz pozostaje się skupić na dobrej grze i zakończeniu sezonu w jak najlepszym stylu. Już jutro o 12:30 na Stadio Giuseppe spotkanie 33. kolejki Serie A przeciwko Parmie.

Piłkarzom z Mediolanu nie pozostało nic innego jak walczyć o miejsce, które gwarantuje występ w eliminacjach do Ligi Europy. Mowa tutaj o miejscu piątym, bo szóste w przypadku finałowej pary Coppa Italia: Roma - Lazio nie gwarantuje występu w eliminacjach. W pościgu o piątą lokatę oprócz Interu znajdują się właśnie dwie wymienione wyżej ekipy z Rzymu oraz ewentualnie Udinese i Catania. Doborowe towarzystwo, prawda? Obecna sytuacja Interu nie jest godna pozazdroszczenia, a współczucia. Ilość kontuzji odniesionych w ciagu sezonu niemal zrównala się ze zdobyczą punktową, a jakość gry nie zachwyca...

Nadchodzący rywal okupuje 11. lokatę z dorobkiem 39 punktów, jednak ten sezon pokazuje niemal co mecz, że pozycja w tabeli nie ma znaczenia. Już w poprzedniej rundzie Ducali pokazali nam jak gra się w piłkę i pokonali Inter 1-0 po golu Sansone. To jeden z wielu impulsów, który powinien być nauczką na nadchodzący mecz dla piłkarzy La Beneamaty...

Według bukmacherów to gospodarze są faworytem: kurs na Inter wynosi 2.1, na remis 3.5, a na Parmę 4.