Moratti: Handanović jest niesamowity

25 lutego 2013 | 14:41 Redaktor: Biały Kategoria:Wywiady

Massimo Moratti udzielił krótkiego wywiadu włoskim dziennikarzem, którego tematem przewodnim były oczywiście derby Mediolanu:

Prezydencie, Andrea Stramaccioni staje się powoli specjalistą od derbów: dwukrotnie je wygrał i raz zremisował.
- Jako trener Primavery również wygrywał derby (śmieje się). Cóż, wczoraj po przerwie zdołał dobrze ustawić zespół, co dało nam remis. On oraz zawodnicy potrafili wziąć się w garść w momencie, kiedy z psychologicznego punktu widzenia mecz zupełnie nam się nie układał.

Jedną z niespodzianek wczorajszego wieczoru był Ezequiel Schelotto.
- To był dla niego fantastyczny wieczór i natychmiast zyskał sobie sympatię kibiców.

Czy można powiedzieć, że Samir Handanović gra jeszcze lepiej, niż tego oczekiwaliście?
- Muszę szczerze przyznać, że tak właśnie jest. Czasami dokonuje w bramce po prostu niezwykłych rzeczy. Wczoraj również miał kilka niesamowitych interwencji. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i on o tym doskonale wie.

Co Pan sądzi o występie Mario Balotellego?
- To był dla niego trudny mecz, zarówno pod względem psychologicznym, jak również dlatego, że my bardzo na niego uważaliśmy. Myślę, że zagrał dobrze, mimo zmarnowanych kilku okazji. Spisał się bardzo dobrze dochodząc do tych sytuacji strzeleckich, a samo wykończenie zawsze jest trudne.

W jakich aspektach gry Inter może się jeszcze poprawić? Druga połowa była w Waszym wykonaniu bardzo dobra, jednak w pierwszej części mieliście sporo kłopotów.
- Przede wszystkim muszę powiedzieć, że Milan jest obecnie w tak dobrej formie, w jakiej nie był przez cały sezon. Grają bardzo szybko, co było również widać wczoraj. Wszystkie zespoły są obecnie na innym poziomie zmęczenia, inaczej przygotowują się do meczów, a także w innej sytuacji psychologicznej podchodzą do spotkań. Te różnice widzieliśmy wczoraj między Interem i Milanem, a ich grą w pierwszej i drugiej połowie. Jesli chodzi o Inter, to myślę, że jest to dobra pora, by dać więcej szans gry zawodnikom, na których liczymy w przyszłości.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Internazionalista

Internazionalista 25 lutego 2013 | 14:55   

''Jesli chodzi o Inter, to myślę, że jest to dobra pora, by dać więcej szans gry zawodnikom, na których liczymy w przyszłości.'' no kurwa wreszcie gada jak czlowiek, aczkolwiek mam rowniez nadzieje ze opieprzy Strame za to ''Cóż, wczoraj po przerwie zdołał dobrze ustawić zespół, co dało nam remis.'' niech on lepiej ustawia zespol odpowiednio od pierwszej minuty a nie 60tej...

Danek

Danek 25 lutego 2013 | 17:27   

Powiedzial to!!! Czyzby w ataku zaczniemy latac dziure mlodymi? Mam nadzieje.!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich