PAZZA INTER ! Catania 2-3 Inter

3 marca 2013 | 14:17 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Podróż z piekła do nieba zafundowali swoim sympatykom gracze Interu Mediolan w dzisiejszym spotkaniu. Do przerwy po trafieniach Bergessio i Marchese Catania prowadziła 2 – 0. Druga odsłona to już inne oblicze Nerazzurrich, którzy po dwóch trafieniach Palacio i bramce Alvareza przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Catania dłużej utrzymywała się przy piłce i z łatwością przedostawała się pod pole karne Interu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie Juan Jesus z dziecinną łatwością dał się ograć Bergessio, a ten nie miał problemów ze zdobyciem prowadzenia. W odpowiedzi strzałów z dystansu próbowali Guarin i Kuzmanović. Obaj uderzali jednak niecelnie. Zdecydowanie skuteczniejsi byli miejscowi. W 19 minucie po rzucie wolnym z głębi pola i biernej postawie środkowych obrońców, Marchese głową podwyższył prowadzenie dla Catanii. W dalszej części spotkania Inter posiadał optyczną przewagę, jednak nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe. Do przerwy wynik nie uległ, więc zmianie.

Na drugą połowę nie wybiegli już Rocchi i Kuzmanović. W ich miejsce trener Stramaccioni desygnował do gry Palacio i Stankovicia. Od pierwszych minut drugiej odsłony widać było że Inter jest bardzo zmotywowany i będzie dążył do odrobienia strat. Jako pierwsi groźnie zaatakowali jednak gospodarze. W 48 minucie Handanović obronił strzał Bergessio w sytuacji sam na sam. W 51 minucie bardzo bliski szczęścia był Guarin, jednak uderzył obok słupka. Inter jednak nie ustawał w atakach i już minutę później zebrał tego efekty. Po płaskim dośrodkowaniu Palacio, Ricky Alvarez głową umieścił piłkę w siatce. Spotkanie wyrównało się. Obie ekipy próbowały atakować i przejąć inicjatywę. W 70 minucie na akcję lewą stroną zdecydował się Pereira. Po dośrodkowaniu Urugwajczyka Rodrigo Palacio strzałem głową doprowadził do wyrównania. Inter na dobre wrócił do gry! W 76 minucie w miejsce Guarina, na boisku pojawił się Cambiasso. Ostatni fragment spotkania przyniósł wiele groźnych okazji pod bramką Andujara. Najpierw dwukrotnie w jednej akcji blisko szczęścia był Schelotto. Następnie po argentyńskiej akcji w polu karnym, minimalnie obok słupka posłał piłkę Cambiasso. Gdy wydawało się że obie jedenastki, będą zmuszone zadowolić się remisem Inter zaatakował raz jeszcze. W 2 minucie doliczonego czasu gry w polu karnym świetnie zachował się Cambiasso. Pomocnik bardzo przytomnie wycofał piłkę w okolice 7 metra, gdzie dopadł do niej Palacio i z najbliższej odległości wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Do końca wynik nie uległ już zmianie i po bardzo emocjonującym spotkaniu 3 punkty jadą do Mediolanu!