Juventus vs. Inter 2-3 (2-2, 4-5) - Inter w 1/2 PW

30 stycznia 2008 | 20:28 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje4 min. czytania

Właśnie zakończył się rewanżowy mecz 1/4 Coppa Italia. Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Juventus Turyn, przez co awansował do półfinału Coppa Italia.

Inter przystąpił do spotkania ze składem z jakim na co dzień występował w Pucharze Włoch - bez Ibrahimovicia oraz z Cambiasso i Zanettim na ławce rezerwowej. Z kolei Juventus, który głosił, że zdobycie Pucharu Włoch to ich priorytet na ten sezon, wystąpił w pełnym składzie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się atakami Bianconerich, głównie Pavla Nedveda oraz Nicoli Legrottaglie, jednak to Inter pierwszy objął prowadzenie. 17-letni zawodnik Primavery Mario Balotelli po podaniu Manicha ograł Birindelliego i skierował piłkę do bramki Juventusu, która bez problemu minęła Belardiego. 0-1. Chwilę później po faulu Stankovicia zawodnicy Starej Damy otrzymali rzut wolny. Wykonywał go Alessandro Del Piero, który zdecydował się na bezpośrednie rozwiązanie - strzał, który jak się okazało był dobrym pomysłem, przez co Juve doprowadziło do wyrównania. W międzyczasie Balotelli otrzymał żółtą kartkę za faul na Legrottaglie. W kolejnych minutach następują ciągłe ataki Interu i Juventusu, które kończą się niepowodzeniami. Bardzo aktywni na boisku są Pele' oraz Del Piero. Warto również wspomnieć o silnym strzale Manicha z zza pola karnego zakończonym odbiciem od słupka. Dopiero w 31. minucie kontratak Juventusu przynosi rezultat. Stenardo strzelił w słupek, a odbitą od niego piłkę dobił głową Iaquinta. Bianconeri wyszli na prowadzenie 2-1. Sytuacja trochę się opanowała. Do czasu któregoś z kolejnych kontrataków Interu. Otóż sędzia uznaje, że po rzucie rożnym wykonywanym przez Stankovicia piłkę we własnym polu karnym ręką dotknął Salihamidzic. Rzut karny wykorzystał Julio Cruz. 2-2. Do końca pierwszej połowy obie drużyny atakowały, jednak mimo doliczonych przez sędziego dwóch minut wynik się nie zmienił.

Druga połowa rozpoczęła się w takim samym składzie jak pierwsza. I obie drużyny równie mocno atakowały. W 54. minucie jeden z kolejnych ataków Interu w końcu przyniósł korzyść w postaci bramki. Mario Balotelli otrzymał podanie od Dejana Stankovicia i z lekkością skierował piłkę w prawy róg bramki. 3-2 dla Interu. Chwilę później Manicha na boisku zastąpił Patrick Vieira. Kolejne minuty nie przynosiły żadnej zmiany wyniku. Ciągle na przemian oba kluby atakowały, jednak bez skutku. Jeden z ataków zakończył się sytuacją sam na sam Vincenzo Iaquinty z Francesco Toldo, jednak sędzia odgwizdał spalonego, jak się okazało w powtórce niewłaściwego. Kontry przeplatały się jedynie ze zmianami zawodników. Na boisko wszedł Javier Zanetti za Luisa Jimeneza, Mauro Camoranesi za Alessandra Birindelliego oraz David Trezegueta za Vincenzo Iaquintę. Wciąż widoczni byli Balotelli i Del Piero, uaktywnił się również Stanković. W 85. minucie Camoranesi brutalnie sfaulował Pelego, za co otrzymał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. Minutę później lekkiej kontuzji doznał Maicon i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Santiago Solari. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu. W nich wyróżnił się tylko Del Piero, który zmarnował rzut wolny.

Inter poprzez wygraną w dwumeczu z Juvenusem 5-4 awansował do półfinału Pucharu Włoch, gdzie zmierzy się z Lazio Rzym. Drugi półfinał to pojedynek AS Romy z Catanią Calcio.

Juventus Turyn vs. Inter Mediolan 2-3 (2-2, 4-5)
0-1 Balotelli 10'
1-1 Del Piero 14'
2-1 Iaquinta 31'
2-2 Cruz 39' (karny)
2-3 Balotelli 54'

>>Skrót meczu<<

Kartki: 15' Balotelli Ż, 26' Pelé Ż, 32' Iaquinta Ż, 43' Maniche Ż, 49' Legrottaglie Ż, 63' Cruz Ż, 85' Camoranesi CZ.

Juventus: 12 Belardi; 2 Birindelli (8 Camoranesi 68'), 33 Legrottaglie, 25 Stendardo, 28 Molinaro; 7 Salihamidzic, 23 Nocerino, 6 C.Zanetti, 11 Nedved (20 Palladino 74'); 9 Iaquinta (17 Trezeguet 68'), 10 Del Piero.
Zmiany niewykorzystane: 13 Vanstrattan, 30 Tiago, 36 Castiglia, 43 Ariaudo.
Trener: Claudio Ranieri.

Inter: 1 Toldo; 13 Maicon (21 Solari 87'), 2 Cordoba, 24 Rivas, 6 Maxwell; 28 Maniche (14 Vieira 54'), 30 Pelé, 5 Stankovic; 11 Jimenez (4 J.Zanetti 70'); 9 Cruz, 45 Balotelli.
Zmiany niewykorzystane: 22 Orlandoni, 19 Cambiasso, 26 Chivu, 29 Suazo.