Nowy stadion na wzór Friends Areny?

9 marca 2013 | 17:42 Redaktor: Biały Kategoria:Ogólna

Massimo Moratti wciąż szuka inwestorów gotowych wesprzeć finansowo budowę nowego stadionu Interu. Nerazzurri rozgądają się także za odpowiednią lokalizacją obiektu oraz najbardziej interesującym projektem.

Takim wzorem dla nowego stadionu może być oddana niedawno do użytku w Sztokholmie Friends Arena. Prezydent AIK Solna, klubu występującego na tym obiekcie, przyznał, że Nerazzurri wielokrotnie wykazywali zainteresowanie projektem wcielonym w życie w Szwecji:

- Inter budując nowy stadion chce wynieść wszystko co najlepsze z naszego obiektu, oraz wielu innych z całej Europy. W styczniu byliśmy w Mediolanie aby przekazać Nerazzurrim niezbędne informacje na temat naszego stadionu, Myślę, że oni są teraz na etapie oglądania wielu projektów. Szukają też podobnych informacji w Niemczech, głównie na temat Allianz Areny, a także w Holandii. W naszym stadionie ujęła ich naturalna murawa oraz dach, który pozwala rozgrywać mecze w każdych warunkach atmosferycznych - zakończył Johan Stromberg.

Sztokholmska Friends Arena powstawała przez trzy lata. Obiekt może pomieścić około 54 tysiące widzów. Jego budowa kosztowała 260 mln euro. Według najnowszych doniesień to właśnie ten stadion został wybrany przez Massimo Morattiego jako pierwowzór dla nowego obiektu Interu. Nerazzurri chcą wybudować stadion najpóźniej do 2017 roku.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

maestro84

maestro84 9 marca 2013 | 18:54   

Oby tylko poziom gry naszych był godny takiego stadionu.

Internazionalista

Internazionalista 9 marca 2013 | 19:42   

Bardzo mi sie podoba, 3lata i 260mln to lepiej niz 'szacowane' 500mln o ktorych kiedys byla gadka. i 54tys tez w zupelnosci wystarcza...do roboty Massimo zmiany czas zaczac!

lolek8

lolek8 9 marca 2013 | 21:14   

Trochę brzydszy mi się wydaje od San Siro, ale nie jest zły.

Hagaen

Hagaen 10 marca 2013 | 02:30   

Wydaje mi się, że Morattiemu w braniu przykładu nie chodzi o wzięcie elewacji i wyglądu zewn. a raczej o rozwiązania konstrukcyjne i praktyczne - takie jak wspomniany dach (dobrze, żeby się nie wzorowali na Narodowym) i murawa. Fajnie, gdyby elewacja wyglądała jak jakaś transformacja PGE Areny i Allianz Areny, albo Ptasiego Gniazda w Pekinie...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich