Inter - Juve w statystykach

31 marca 2013 | 12:12 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Kiedy po sobotnim meczu z Juventusem "opadł kurz" można przyjrzeć się statystykom drużyn oraz poszczególnych graczy.

Jeśli chodzi o posiadanie piłki to rozłożyło się ono po równo między obydwie drużyny. Pozostałe statystyki są dosyć zbliżone, choć rzuca się w oczy znacznie wyższa ilość fauli po stronie Juventusu. Nie ma to jednak odzwierciedlenia w kartkach, ponieważ obydwie drużyny otrzymały po 3 żółte kartoniki, a Inter ponadto jedną czerwoną (Cambiasso). Inter w perspektywie całego spotkania operował głównie w środku pola oraz po prawej stronie boiska, co w przypadku Juventusu rozkładało się to mniej więcej równomiernie na środek i boki.

Posiadanie piłki:
Inter 50%
Juventus 50%

Strzały na bramkę:
Inter 6
Juventus 5

Strzały celne:
Inter 4
Juventus 4

Spalone:
Inter 1
Juventus 3

Rzuty rożne:
Inter 11
Juventus 3

Podania:
Inter 419
Juventus 442

Skuteczność podań:
Inter 84%
Juventus 84%

Faule:
Inter 10
Juventus 18

Dośrodkowania:
Inter 30
Juventus 16

Dryblingi:
Inter 35
Juventus 22

Pośród par piłkarzy, najwięcej podań między sobą zanotował Chivu do Kovacića, Kovacić do Zanettiego, Chivu do Pereiry oraz Palacio do Cassano. W Juventusie najwięcej podań ze sobą wymieniali Vidal do Pirlo, Pirlo do Vidala oraz Pirlo do Marchisio.

Jak wypadł kreowany na odpowiednik czarno-niebieskiego Pirlo młody Mateo Kovacić na tle swojego utytułowanego rywala? Żaden z tych zawodników nie strzelił gola. Kovacić nie zanotował ani jednego strzału na bramkę, ani asysty z kolei Pirlo uderzał na bramkę dwa razy, w tym raz celnie. Pirlo miał nieco więcej podań od Kovacića, ale młody Chorwat był dokładniejszy. W przypadku dryblingów, Kovacić na 6 prób miał aż 5 udanych, z kolei Pirlo przy dwóch próbach, dwa razy stracił piłkę. Warto jednak zauważyć to, czego nie pokazały statystyki: bramka dla Interu padła po stracie Pirlo i przejęciu piłki Kovacića, który przebiegł kilkanaście metrów i odegrał do Cassano.

Bramki:
Kovacić 0
Pirlo 0

Strzały na bramkę:
Kovacić 0
Pirlo 2 (1 celny)

Podania:
Kovacić 66 (94% skuteczności)
Pirlo 85 (88% skuteczności)

Dośrodkowania:
Kovacić 1 (0 skutecznych)
Pirlo 4 (2 skuteczne)

Dryblingi:
Kovacić 6 (5 udanych)
Pirlo 2 (0 udanych)

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 5

superofca

superofca 31 marca 2013 | 12:47   

Fantastycznie... Jak widać statystyki nie grają.

superofca

superofca 31 marca 2013 | 12:49   

Bardzo ciekawe są te statystyki, nie zrozumcie mnie źle, ale tym bardziej jestem rozgoryczony.

Javier4Zanetti

Javier4Zanetti 31 marca 2013 | 13:35   

Jak patrzę na te statystyki to zadałem sobie jedno pytanie:Dlaczego przegraliśmy? Skoro wypadliśmy na tle statystyk dużo lepiej?! Statystyki pokazują też ,że jednak Strama ma jakiś pomysł na drużynę .Plusem jest też to ,że potrafimy walczyć jak równy z równym z bez apelacyjnym dominatorem Seria A i faworytem LM.Jeżeli dokonamy wzmocnień latem powtarzam wzmocnień ,a nie kupimy szrotu i musimy zatrzymać Antonio bo jest to gość,który dużo zmienia może jest jaki jest ,ale na pewno to bardzo dobry gracz to mamy realne szanse na TOP 3.A może coś więcej...

MrGoal

MrGoal 31 marca 2013 | 13:54   

Ale fajne statystyki, bardziej rozbudowane od tych co zazwyczaj można znaleźć. Dlaczego przegraliśmy ten mecz? Dla mnie ważna jest informacja zawarta w tekście a nie w liczbach. Kierunek najczęstszych podań. Zwróćcie uwagę, my wymienialiśmy piłkę głównie między obrońcami i pomocnikami a obrońcami a juventus między środkowymi pomocnikami. W obliczu tego liczby kovacica tracą na znaczeniu , jeśli większość piłek wymienia z chivu i zanettim. Pirlo zagrał znacznie lepiej

s0ket

s0ket 31 marca 2013 | 17:54   

Staty nie grają po prostu maja lepszą taktykę i lepiej dostosowanych piłkarzy do niej i pokazali charakter


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich