Na jakiej pozycji powinien grać Kovacić?

31 marca 2013 | 18:59 Redaktor: Biały Kategoria:Ogólna

Od samego początku swojej przygody z Interem Mateo Kovacić jest konsekwentnie ustawiany przez Andrę Stramaccioniego na pozycji cofniętego rozgrywającego, grającego tuż przed linią obrony i odpowiadającego za reżyserowanie gry Nerazzurrich.

Zdaniem wielu obserwatorów pozycja ta, wzorowana na ustawnieniu najpierw w Milanie, a teraz w Juventusie Andrei Pirlo, nie jest optymalną dla młodego Chorwata. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Zvonimir Boban:

- Mateo nie jest jeszcze reżyserem, jest zbyt młody, by pełnić taką rolę na boisku. Dla mnie to środkowy pomocnik, jego wiek nie pozwala mu jeszcze odpowiednio czytać gry, wobec czego na nim nie powinien spoczywać ciężar rozgrywania piłki. To utalentowany chłopak, ma silną osobowść i gra odważnie, dzięki czemu potrafi wykonywać trudne zagrania. Z czasem, kiedy nabierze doświadczenia może stać się reżyserem gry swojej drużyny: to jest droga, którą pokonało wielu piłkarzy, ja również. Dlatego powtarzam: dla Mateo jest zbyt wcześnie, by dyrygować grą całej drużyny.

W podobnym tonie wypowiedział się Sinisa Mihajlović, który miał okazję zobaczyć Kovacica w akcji podczas meczu Chorwacja-Serbia:

- W spotkaniu z nami Kovacić rozgerał bardzo dobry mecz, może był nawet najlepszy na boisku. Czy może grać jako rozgrywający? W meczu z nami razem z Modricem na zmianę cofali się po piłkę do obrony, ale dla mnie to bardziej Luka jest reżyserem gry niż Mateo. Kovacić, kiedy ma piłkę przy nodze, ma duży ciąg na bramkę i potrafi obsłużyć kolegów otwierającym podaniem. Moim zdaniem grając tuż przed obrońcami jest bardzo ograniczany.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 10

Drago194

Drago194 31 marca 2013 | 19:33   

Czyli jest tak jak zawsze wszyscy widzą rzeczy oczywiste, tylko Strama próbuje zgrywać wszechwiedzącego taktyka, no ale amatorowi takich spraw nie przetłumaczysz.

Rafski

Rafski 31 marca 2013 | 20:36   

wolę go jako 10tkę ale tam zdaje się gra Guarin może niech sie wymieniają pozycjami z Fredem :p

Drago194

Drago194 31 marca 2013 | 20:51   

Jaka 10? W Interze nie ma czegoś takiego jak pozycje. W Interze każdy jest elektronem swobodnym, czyli biega(bądź truchta) gdzie mu się podoba w nadziei że może coś wyjdzie.

VVujek

VVujek 31 marca 2013 | 23:53   

Kovacic gra tam gdzie grać powinien bardzo dobrze się prezentuje na tej pozycji,ale większość na siłę chce go wypchać do przodu.

blo

blo 1 kwietnia 2013 | 00:36   

gra jak gra co nie zmienia iz transfer Cou to porazka totalna tego zarzadu Branca out

Rahi

Rahi 1 kwietnia 2013 | 10:01   

jak mowilem zostawic Cou to sie wiekszosc w glowe pukala...

nwk

nwk 1 kwietnia 2013 | 16:15   

Powinien grać cofniętego rozgrywającego, gdyż ponieważ żaden z obrońców oprócz Samuela nie potrafi dokładnie podać na odległość 5 metrów.

InterForEver!

InterForEver! 1 kwietnia 2013 | 19:09   

Powinien stać na ofensywnym pomocniku

fenomeno

fenomeno 1 kwietnia 2013 | 20:00   

Problem jest taki że on gra defensywnego pomocnika a nie cofniętego rozgrywającego, Strama może w końcu się połpie że Kova powinien częściej iść do przodu a nie zostawać i czekać aż piłka wróci na naszą połowę

fenomeno

fenomeno 1 kwietnia 2013 | 20:00   

*połapie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich