Inter 1-0 Empoli

3 lutego 2008 | 14:34 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter pokonał Empoli 1-0 po bramce Zlatana Ibrahimovića z rzutu karnego. Nerazzurri znów kończyli mecz w 10 po zejściu za 2 żółte kartki Patricka Vieiry. W końcówce karnego obronił Julio Cesar.

Początek meczu był nie zbyt udany dla Interu. Większość akcji kończyło się niepowodzeniem, a Empoli dominowało nad podopiecznymi Manciniego w posiadaniu piłki. Jedną z lepszych akcji przeprowadził Ibrahimović dośrodkowując do niepilnowanego Jimeneza, jednak ten nie zdołał oddać strzału, gdyż niefortunnie uniemożliwił mu to Stanković. Chwilę później właśnie Serb podjął próbę soczystego uderzenia zza pola karnego, ale Bassi bez trudu obronił piłkę. W 33. minucie Stanković po raz kolejny kopnął piłkę, a ta uderzyła Vanucchiego - sędzia podyktował rzut karny twierdząc, że zawodnik Empoli dotknął piłkę ręką. Jedenastkę na gola pewnie zamienił niezawodny Ibracadabra. Kilka minut później po bramce Szweda, Vieira otrzymał żółtą kartkę za faul pod polem karnym przeciwnika, a za dodatkowe utarczki słowne z arbitrem dostał drugą i tym samym wyleciał z boiska. Pod koniec pokazał się jeszcze Cruz, jednak bramkarz Empoli spokojnie wybronił jego strzał.

Druga połowa rozpoczęła się dominacją Empoli. Azzuri znów byli częściej przy piłce oraz mieli kilka dogodnych okazji. Jednak kolejne akcje Niebieskich miały swój koniec w rękach Julio Cesara, który pewnie wyłapywał wszystkie piłki. Po stronie Nerazzurrich wyróżniał się Suazo, który wszedł za Cruza. Miał dwie sytuacje, jednak żadnej nie potrafił skutecznie wykorzystać. Mocno uderzał również Maxwell, ale nie przyniosło to żadnych korzyści, gdyż Bassi bronił dziś prawie wszystko. W ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny za faul Materazziego na Saudatim. Poszkodowany sam podszedł do wykonania jedenastki, jednak Julio Cesar nie miał kłopotów z wybronieniem jego strzału. Chwilę później uderzał jeszcze Suazo, ale nie przyniosło to skutku.

Inter 1-0 Empoli (HT: 1-0)
strzelec: Ibrahimovic (k) 34.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (24 Rivas 49); 11 Jimenez (6 Maxwell 46); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (29 Suazo 56).

ławka: 1 Toldo, 18 Crespo, 28 Maniche, 30 Pelé.
trener: Roberto Mancini.

Empoli: 1 Bassi, 46 Raggi, 16 Marzoratti (6 Abate 59), 2 Piccolo, 77 Antonini; 8 Marianini, 5 Moro (11 Saudati 55), 10 Vannucchi (18 Giacomazzi 84), 32 Budel; 24 Buscè; 9 Pozzi.

ławka: 23 Balli, 4 Rincon, 7 Tosto, 27 Volpato.
trener: Alberto Malesani.

sędzia: Paolo Tagliavento (Terni).
żółte kartki: Vannucchi 33, Vieira 39, Cambiasso 53, Abate 65, Piccolo 71, Julio Cesar 74, Pozzi 80, Saudati 90+1.