Primavera lepsza od Padovy

13 kwietnia 2013 | 21:30 Redaktor: Biały Kategoria:Relacje2 min. czytania

Primavera Interu wygrała swój wyjazdowy mecz z Padovą i nadal liczy się w walce o drugie miejsce na mecie sezonu zasadniczego.

Nerazzurri bardzo dobrze rozpoczęli mecz i już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Najpierw w 7 minucie do siatki gospodarzy trafił Portugalczyk Bocar. Osiem minut później wynik podwyższył skutecznym strzałem z dystansu Gabbianelli.

Po przerwie młodzi piłkarze Interu spuścili nieco z tonu i zostali za to ukarani. W 69 minucie dla Padovy trafił po uderzeniu z rzutu wolnego Voltan. Gospodarze poszli za ciosem i stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do wyrównania, jednak świetnie w bramce klubu z Mediolanu spisał się Di Gennaro. W końcu na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na 3:1 dla Interu podwyższył Garritano, po asyście Terraniego. Kiedy wydawało się, że wynik meczu jest już ustalony jeszcze raz do ataku poderwali się gospodarze, co udokumentowali trafieniem Mbaye. Nerazzurri zachowali na szczęście zimną krew do końca i sięgnęli po bezcenne trzy punkty.

Inter nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli tracąc punkt do drugiego Milanu. W najbliższą sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, w którym podopieczni Bernazzaniego podejmą na własnym stadionie Bolognę. W przypadku zakończenia rozgrywek na trzecim miejscu Inter czeka walka w barażach o udział w fazie finałowej sezonu.

PADOVA-INTER 2-3

Strzelcy: 7' Bocar, 15' Gabbianelli, 69' Voltan, 88' Garritano, 89' Mbaye

Padova (4-4-2): 1 Maniero; 2 Acka, 5 De Biasi, 6 Barison, 3 Rosina (85' Vio); 7 Bellemo (59' Formigoni), 4 Mbaye, 8 Longato, 10 Beghetto; 9 Rivi, 11 Voltan.
Pozostali rezerwowi: 12 Pelati, 14 Costa, 15 Danieletto, 16 Minto, 18 Braschi, 19 Shahini, 20 Caporali.
Trener: Cesare Maestroni.

Inter (4-3-3): 1 Di Gennaro; 2 Bandini, 4 Donkor, 5 Zaro, 3 Paramatti; 6 Pasa, 8 Olsen, 10 Gabbianelli (73' Cannataro); 7 Bocar, 9 Colombi (66' Terrani), 11 Garritano (89' Pedrabissi).
Pozostali rezerwowi: 12 Dalle Vedove, 13 Cossa, 14 Yao, 15 Guglielmotti, 16 Ferrara, 18 Palazzi, 21 Smug.
Trener: Daniele Bernazzani.

Żółte kartki: 40' Zaro, 54' Gabbianelli, 77' Rosina.