Cagliari 2-0 Inter

14 kwietnia 2013 | 14:39 Redaktor: Biały Kategoria:Relacje2 min. czytania

Stadion Nereo Rocco w Trieście nie okazał się dla Interu szczęśliwy. Nerazzurri przegrali kolejne spotkanie. Tym razem przyjęli dwa gole od Cagliari, autorstwa Pinilli. W ostatnim czasie trudno jednak znaleźć "szczęśliwy" dla Interu stadion, ponieważ Inter przegrał aż 4 z 5 ostatnich swoich meczów. Dzisiejsza porażka sprawia, że Nerazzurri spadli na 7. miejsce w Serie A.

Raport meczowy i oceny piłkarzy

O meczu nie ma co wiele pisać. Do przerwy było 0-0, a Inter mimo kilku okazji nie potrafił trafić do siatki. Okazje były również w drugiej części meczu, jednak i wówczas gospodarze wychodzili z opresji obronną ręką.

W 63 minucie meczu z karnego do siatki trafił Chilijski napastnik Cagliari - Pinilla. Sytuacja jest kontrowersyjna, ponieważ naszym zdaniem Silvestre nie faulował zawodnika Cagliari.

W drugiej połowie na boisku pojawił się powracający po kontuzji Nagatomo, jednak Japończyk pograł zaledwie osiem minut, po czym musiał zostać zmieniony przez Waltera Samuela. Powód? Kontuzja.

Tymczasem w 76 minucie meczu, po ładnej akcji Pinilla podwyższył na 2-0 i takim rezultatem mecz się zakończył.

CAGLIARI 2-0 INTER
strzelcy: Pinilla 63' (k.), 76'.

Cagliari: 1 Agazzi; 24 Perico, 15 Rossettini, 13 Astori, 29 Murru; 21 Dessena (Pinilla 57), 5 Conti, 20 Ekdal (Casarini 86); 7 Cossu (Cabrera 7); 19 Thiago Ribeiro, 23 Ibarbo.
pozostali na ławce: 26 Anedda, 3 Ariaudo, 18 Nenè, 27 Sau.
trener: Ivo Pulga.

Inter: 1 Handanovic; 4 Zanetti, 6 Silvestre, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 21 Gargano (Kuzmanovic 53), 10 Kovacic, 19 Cambiasso (Nagatomo 67, Samuel 75); 11 Alvarez, 14 Guarin; 18 Rocchi.
pozostali na ławce: 27 Belec, 30 Carrizo, 23 Ranocchia, 42 Jonathan, 24 Benassi, 60 Belloni, 45 Forte.
trener: Andrea Stramaccioni.

sędzia: Domenico Celi (Bari).
kartki: Juan Jesus 9, Conti 32, Pereira 45+1, Silvestre 62, Murru 72, Pinilla 79.