Wielonarodowy Inter

6 lipca 2007 | 20:43 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Publicystyka

Obecność pomocnika Dejana Stankovicia w wygranym meczu ze Sieną była swego rodzaju pobiciem pewnego oryginalnego rekordu. Od tego spotkania Inter jest rekordzistą spośród wszystkich włoskich drużyn w historii odnośnie cudzoziemców grających w jednej drużynie we Włoszech.

Stankovic, zakupiony w sobotę, po zaledwie jednym wspólnym treningu z nowym towarzyszami wyszedł na mecz ze Sieną w podstawowej jedenastce. Wraz z nim było już 20 graczy spoza Włoch, którzy w tym sezonie założyli koszulkę w granatowo-czarne pasy i zagrali w niej w oficjalnym meczu.
Poprzedni rekord też zresztą należał do Interu, i został pobity 25 stycznia tego roku w meczu z Modeną.(obecność w kadrze Adriano)

Zgromadzeni przez mediolański klub gracze spoza Włoch pochodzą razem aż z 14 krajów. Najwięcej jest wśród nich Argentyńczyków, bo aż 4, po dwóch reprezentantów ma Francja, Turcja i Brazylia (bardziej miała bo Luciano już wrócił do Chievo). Natomiast po jednym przedstawicielu ma Kolumbia, Dania, Hiszpania, Nigeria, Grecja, Holandia, Paragwaj, Urugwaj, Sierra Leone oraz Serbia i Czarnogóra.

oto lista:
Argentyna: Almeyda, Julio Cruz, Killy, Javier Zanetti
Brazylia: Adriano, Luciano
Francja: Brechet, Lamouchi
Turcja: Okan, Emre
Kolumbia:Cordoba
Dania: Helveg
Grecja: Karagounis
Holandia: Van der Meyde
Paragwaj: Gamarra
Sierra Leone: Kallon
Urugwaj:Recoba
Serbia i Czarnogóra: Stankovic

Źródło: InterMediolan.com

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich