Zanetti: Odpadamy z podniesioną głową

17 kwietnia 2013 | 23:53 Redaktor: Biały Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Poniżej prezentujemy wypowiedzi zawodników Interu po meczu z Romą:

Javier Zanetti: Nasi kibice doskonale rozumieją problemy z jakimi się zmagamy i to, że dzisiaj daliśmy z siebie wszystko. Możemy im tylko podziękować, ponieważ po raz kolejny udowodnili, że są blisko nas. Odpadliśmy z podniesioną głową. Teraz musimy zakończyć sezon w jak najlpeszy sposób i postarać się, by wróciło kilku kontuzjowanych piłkarzy, którzy nam w tym pomogą. Później na spokojnie trzeba wszystko przeanalizować, aby dobrze rozpocząć nowy sezon. Wystarczy mieć jasno określoną strategię i cel, musimy mieć drużynę, która będzie chciała powrócić na szczyt. Inter jest klubem, który zawsze powinien walczyć o najwyższe lokaty. Młodzi zawodnicy? Muszą maksymalnie wykorzystać każdą chwilę spędzoną na boisku. Mają przed sobą przyszłość, a my staramy się im pomagać na każdym kroku.

Niccolo Belloni: Jestem szczęśliwy z debiutu, to dla mnie wielkie przeżycie wybiec na boisko, na którym było tylu wspaniałych piłkarzy. Przykro mi jednak, że przegraliśmy i odpadliśmy z Pucharu Włoch. Co mi zaimponowało w zawodnikach Interu? Ich chęć wygrania, motywacja i zaangażowanie, które pokazują podczas każdego treningu i meczu. Kto pomaga mi najbardziej? Juan Jesus. Teraz trenuję z pierwszym zespołem, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że wciąż moją drużyną jest Primavera i zawsze jestem gotów, by pomóc moim kolegom. Komu dedykuję mój debiut? Moim rodzicom, którzy byli dziś na stadionie.

Francesco Forte: To było dla mnie ogromne przeżycie. Kilka razy siedziałem już na ławce rezerwowych, ale wejście na boisko daje wielkie emocje. Przykro mi z powodu porażki. Prowadziliśmy i kontrolowaliśmy mecz, później jednak wszystko ułożyło się dla nas źle. Mój debiut dedykuję rodzinie, która zawsze mnie wspiera i jest blisko mnie. Moją drużyną cały czas pozostaje Primavera i już myślę o sobotnim meczu, który może nam dać awans do fazy finałowej rozgrywek. Jeśli jednak nie zdołamy wyprzedzić Milanu, to w barażach damy z siebie wszystko, by mieć szansę obronić mistrzowski tytuł.