Genoa - Inter 0 - 0

12 maja 2013 | 11:58 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po bardzo słabym meczu i bezbarwnej grze Inter zremisował na wyjeździe z FC Genoa 0 - 0. Drużyna gospodarzy tym samym utrzymała się w Serie A.

Zobacz raport meczowy i dodaj oceny zawodników

Spotkanie od początku toczone było w bardzo leniwym tempie. Gracze Interu grali niemrawo, bez pomysłu, notując sporo niecelnych podań i strat. Lepiej prezentowali się walczący o utrzymanie w Serie A gospodarze. W 11 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Boriello, jednak jego strzał głową w efektowny sposób obronił Handanović. Przez kolejne, długie minuty z boiska "wiało nudą". Oba zespoły szczęścia szukały jedynie w strzałach z dystansu jednak bez powodzenia. W 44 minucie po strzale Bertolacciego udaną robinsonadą popisał się golkiper Interu. Niedługo potem Pan Tagliavento zaprosił oba zespoły na przerwę.

Wszyscy, którzy oczekiwali że druga połówka przyniesie więcej emocji i ciekawsze widowisko srodze się zawiedli. Od początku optyczna przewaga należała do miejscowych, jednak niewiele z tego wynikało. W 60 minucie, przy akompaniamencie gwizdów na boisku pojawił się, powracający po kontuzji Antonio Cassano. Zastąpił Alvareza. Wejście Włocha ożywiło nie tylko publiczność na Luigi Ferraris, ale i grę Interu. Niestety na krótko. W 70 minucie goście byli najbliżej zdobycia bramki. Piłka po uderzeniu Rocchiego trafiła jednak tylko w poprzeczkę. Przed spotkaniem kibice Nerazzurrich mogli zakładać się o to kto tym razem opuści plac gry z urazem. Padło na Ranocchię, którego w 77 minucie zmienił Spendlhofer, debiutując tym samym w dorosłej drużynie Interu. Do samego końca na boisku nie działo się nic wartego uwagi. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dzięki takiemu wynikowi Genoa, zachowała ligowy byt

Genoa 0-0 Inter

Genoa: 1 Frey; 5 Granqvist, 90 Portanova, 21 Manfredini, 13 Antonelli; 14 Rigoni, 27 Matuzalem, 8 Vargas (Moretti 90); 83 Floro Flores (Kucka 75); 91 Bertolacci, 22 Borriello (Immobile 87).
pozostali na ławce: 32 Donnarumma, 63 Stillo, 11 Jankovic, 26 Cassani, 28 Tozser, 29 Nadarevic, 87 Pisano.
trener: Davide Ballardini.

Inter: 1 Handanovic; 23 Ranocchia (Spendlhofer 77), 19 Cambiasso, 28 Pasa; 7 Schelotto, 17 Kuzmanovic, 10 Kovacic, 55 Nagatomo; 14 Guarin (Benassi 83), 11 Alvarez (Cassano 60); 18 Rocchi.
pozostali na ławce: 27 Belec, 30 Carrizo, 45 Forte, 61 Garritano, 62 Ferrara, 90 Olsen.
trener: Andrea Stramaccioni.

sędzia: Paolo Tagliavento (Terni).