Kovacić najlepszym dryblerem Serie A

17 maja 2013 | 09:09 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Jak podaje Opta Sports specjalizująca się w statystykach piłkarskich, Mateo Kovacić jest najlepszym dryblerem w Serie A!

Młody Chorwat został niedawno uhonorowany nagrodą Il Premio Gentleman dla młodego gracza Interu lub Milanu (nominowany był De Sciglio) a w ostatnich meczach wyrósł na kluczową postać w zespole Andrei Stramaccioniego.

Chorwat w każdym meczu notuje wiele udanych dryblingów. Według Opta Sports jego wynik to średnio 4.4 udanych dryblingów na mecz - najwięcej z pośród wszystkich zawodników Serie A.

Źródło: opta

Polecane newsy

Komentarze: 24

Klinsi64

Klinsi64 17 maja 2013 | 09:15   

...ale jak na razie nic takiego nie pokazał ;)

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 17 maja 2013 | 09:20   

pokazał ale może pokazać jeszcze więcej, tylko reszta musi dorównać

Drago194

Drago194 17 maja 2013 | 09:34   

Przez ostatnie lata to chyba Zanetti miał najwięcej dryblingów w całej lidze. ;)

BlackFloyd

BlackFloyd 17 maja 2013 | 11:12   

czekam na jakąś bramkę od niego

Hagaen

Hagaen 17 maja 2013 | 11:52   

Jasne Klinsi, nic nie pokazał. Zero totalne. Ten gość jest rewelacyjny, właśnie to pokazał, a oprócz tego, nie pokazał jeszcze dużo więcej. Widać w nim ogromny potencjał, w ciągu 2-ch najbliższych lat prawdopodobnie ktoś go nam zakupi za olbrzymie pieniądze - tak mi się wydaje. Będzie już praktycznie kompletny (jeśli nie zdarzy się kontuzja). Na prawdę, chłopak jest fenomenalny.

Koziolek

Koziolek 17 maja 2013 | 12:07   

A tam we Włoszech... Jest drugim najlepszym dryblerem w 5'ciu najsilniejszych ligach europejskich :). Pierwszy Ribery 4.5/mecz, trzeci Diego 4.2/mecz.

Klinsi64

Klinsi64 17 maja 2013 | 12:09   

co ty nie powiesz?;)

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 17 maja 2013 | 12:10   

Neymar wszystkich pod tym względem pewnie wciąga nosem... dopóki nie zawita do Europy;D

fenomeno

fenomeno 17 maja 2013 | 13:22   

Jeżeli ktoś myśli że Kovacić nic nie pokazał to chyba zamykał oczy kiedy Chorwat jest przy piłce, od kiedy przyszedł w każdym meczu jest jednym z najlepszych(razem z Handanoviciem).

FReeFonix

FReeFonix 17 maja 2013 | 13:31   

Zanetti who?

Vancore

Vancore 17 maja 2013 | 14:11   

tak dla porownania... super wyjebnany w kosmos drybler Coutinho mial u nas 0.8 udanych dryblingow na mecz a w l'poolu 1,3...

Andyvdm

Andyvdm 17 maja 2013 | 14:29   

Ten slaby Coutinho ma 7 asyst w 12 meczach

wornock

wornock 17 maja 2013 | 14:43   

a jak przyszło mu zagrać przeciwko poważniejszemu rywalowi (Chelsea) to został zmieniony po 1 połowie bo nie ogarniał lol

Mos

Mos 17 maja 2013 | 17:56   

Zabawne, że ludzie nie odczytali ironii Klinsiego :)

Klinsi64

Klinsi64 17 maja 2013 | 20:41   

nom,jedyny kumaty ;)

Chrisu

Chrisu 17 maja 2013 | 21:08   

Hagaen łykasz jak młody pelikan ;p

Hagaen

Hagaen 17 maja 2013 | 22:01   

O Chrisu, a Ty udzieliłeś się dopiero, jak ktoś napisał, że to sarkazm. Łał, brawo, 10 punktów dla Gryfindoru... Człowieku, jak ktoś cienko to okazał, to nie każ, żeby inni to od razu widzieli, zwłaszcza, że sarkazm w piśmie o wiele łatwiej spierdzielić niż w mowie... Nie siedzę jak Ty na SB cały czas i nie wiem co o Mateo sądzi Klinsi, ale widziałem już wiele jego opinii, niektóre były ... słabe? - dot. innych piłkarzy, że nic mnie nie zdziwi już. A, sorry, nie zauważyłem minki ":)" ... -.-

Chrisu

Chrisu 17 maja 2013 | 22:14   

no akurat Randomie nie wszedles :) bo nie mam czasu czytac tych glupot na bierzaco ;]

Hagaen

Hagaen 18 maja 2013 | 01:15   

Jak chcesz kogoś obrazić, to nie musisz przezwiska pisać wielką literą, Chrisu ;P Co chciałem uzyskać to uzyskałem - nie zrozumiałeś mojego sarkazmu. Nie wiem czy to wina tego, że nie napisałem tam minki, albo może tego, że nie do końca się jeszcze znamy, ale jak to mówią Anglicy: "stay sharp"

Klinsi64

Klinsi64 18 maja 2013 | 01:25   

Chrisu,mam wrażenie że Hagaen chce cię poznać bliżej :)

Danek

Danek 18 maja 2013 | 09:15   

No to będzie buba :) Wracając do Mateo pamietajmy, że gra jako def. Pomocnik co oznacza, ze musi tez brac odpowiedzialnosc za pilke. Ciekaw jestem co pokazalby jako wysuniety skoro juz teraz w dryblingu bije reszte na glowe.

Morfo

Morfo 18 maja 2013 | 11:17   

Powinien grać bardziej z przodu

maqu

maqu 18 maja 2013 | 21:24   

nie mogę znaleźć tego artykułu, można prosić o linka?

martins_92

martins_92 19 maja 2013 | 07:09   

Chrisu, i jak chcesz kogoś obrazić to używaj bardziej wyszukanego słownictwa, a nie wszystkich tak samo, bo to idiotyczne jest. mówisz, że nie masz czasu czytać na "bierząco", szkoda że w podstawówce nie miałeś czasu uczyć się na bieżąco, może wtedy choćby lepiej z ortografią Ci szło... ;)