Catania vs. Inter 0-2 (0-0)

10 lutego 2008 | 20:22 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał 2-0 sycylijską Catanię Calcio w meczu 22. kolejki Serie A. Bramki dla Nerazzurrich strzelali Cambiasso i Suazo.

Obie drużyny zaczęły mecz mocno atakując, jednak żadnej z nich nie udało się przeprowadzić akcji, po której mogliby wyjść na prowadzenie. Jedną z najlepszych sytuacji miała Catania w 17. minucie. Vargas wykonał rzut rożny Izco miał bardzo dobrą sytuację na bramkę, ale jej nie wykorzystał. Kontuzji nabawił się Luis Jimenez, którego w 27. minucie zmienił Pele'. Chilijczyk miał problemy z prawym udem i dlatego opuścił boisko. Później znów z dobrej strony pokazał się Izco mocno strzelając w 30 metrów. Chwilę później żółtą kartką został ukarany Ivan Cordoba za faul na Giuseppe Mascarze. Nerazzurri jeszcze pod koniec pierwszej połowy zagrozili bramce Rossazzurrich ze strzału Nicolasa Burdisso z rzutu wolnego, jednak bramki nie zdobyli.

Druga połowa zaczęła się atakami Interu. Uaktywnili się Cruz i Cambiasso. W 55. minucie Mancini wprowadził Davida Suazo za Christiana Chivu, co spotęgowało tylko ataki Nerazzurrich. Wreszcie w 64. minucie jeden z ataków przyniósł Interowi pierwszą bramkę - podanie od Javiera Zanettiego wykorzystał Esteban Cambiasso. Argentyńczyk w czasie podania był za ostatnim obrońcą, jednak sędzia nie odgwizdał spalonego. Trzy minuty później Czarno-Niebiescy zdobyli kolejnego gola. Ibrahimović podał piłkę do Suazo, ten strzelił i piłka minęła bramkarza Sycylijczyków. W międzyczasie boisko opuścił Ibra, a zastąpił go Maniche. Pod koniec meczu Cruz miał jeszcze okazję na 3-0, ale ją zmarnował. Do regulaminowego czasu sędzia doliczył 3 minuty, ale one już nie zmieniły wyniku.

Catania Calcio vs. Inter Mediolan 0-2 (0-0)
0-1 Cambiasso 64'
0-2 Suazo 67'

Żółte kartki: Cordoba 36', Vargas 43', Spinesi 56', Mascara 62', Pelé 69', Silvestri 90'+1.

Catania: 16 Polito; 2 Sardo (22 Alvarez 74'), 21 Silvestri, 6 Stovini, 7 Vargas; 17 Baiocco, 8 Edusei, 13 Izco; 9 Colucci (25 Martinez 67'), 24 Spinesi, 10 Mascara (11 Pià 83').
Zmiany niewykorzystane: 18 Rossi, 5 Silvestre, 19 Tedesco, 27 Biangianti.
Trener: Baldini.

Inter: 12 Julio Cesar; 16 Burdisso, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu (29 Suazo 55'); 11 Jimenez (30 Pelé 27'); 8 Ibrahimovic (28 Maniche 72'), 9 Cruz.
Zmiany niewykorzystane: 1 Toldo, 24 Rivas, 21 Solari, 18 Crespo.