Inter Mistrzem Włoch?

17 lutego 2008 | 10:49 Redaktor: lordqkie Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Przed meczem Juventus - Roma było jasne, że drużyna ze stolicy Włoch musi wygrać to spotkanie, gdyż w przeciwnym razie będzie miała marne szanse na dogonienie Interu i wywalczenie Mistrzostwa Włoch. Na Stadio Olimpico górą jednak byli piłkarze Juve (1:0, bramka Del Piero), dzięki czemu Nerazzurri mają już 11 punktów przewagi nad drużyną z Rzymu.

Co więcej, Romę czekają teraz bardzo ciężkie mecze. Do połowy marca zagra w lidze z Fiorentiną, Interem, Parmą, Napoli, Milanem i Lazio, a w Lidze Mistrzów dwumecz z Realem Madryt.

"Druga połowa sezonu powinna być bardzo interesująca, bo Roma gra jeszcze w Lidze Mistrzów. To na pewno przełoży się na jej postawę." - twierdzi Vicenzo Iaquinta, piłkarz Juventusu. Drużyna z Turynu ma już tylko jeden punkt mniej od Romy i cały czas liczy na wicemistrzostwo.

Inter w tym sezonie wygrał 18 z 23 meczów w lidze, poza tym miał 5 remisów. Dogonienie go będzie więc szalenie trudne, chyba że Nerazzurrim przydarzy się jakiś kryzys, w co niewiele osób wierzy...

Źródło: różne/Gazeta