Przed meczem z Cittadellą

18 sierpnia 2013 | 10:09 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Zapowiedzi3 min. czytania

Dziś o 18:30 w Mediolanie, Inter zainauguruje swój sezon 2013-2014. Nerazzurri w meczu trzeciej rundy Pucharu Włoch zagrają z Cittadellą. Faworyta wskazać jest łatwo, ale jak pokazały wczorajsze mecze, trzeba mieć się na baczności, zwłaszcza że forma zespołu jest niespodzianką.

W Pucharze Włoch po raz 65.
Dla Interu będzie to 65. udział w rozgrywkach Pucharu Włoch. Dotychczas Inter rozegrał 361 meczów w Pucharze wygrywając 197, remisując 82 i przegrywając 82 razy. Bilans bramkowy 599 zdobytych i 361 straconych. Zwycięstwo w rozgrywkach piłkarze czarno-niebieskich notowali siedem razy: w sezonach 1938/39, 1977/78, 1981/82, 2004/05, 2005/06, 2009/10 i 2010/11. Siedem razy również Inter docierał do finału.

17 lat bez gry już w sierpniu
Z powodu zajęcia dopiero 9. miejsca w tabeli, Inter wyjątkowo wcześnie zaczyna tegoroczne rozgrywki w Pucharze Włoch. Ostatni raz, kiedy Inter swój pierwszy mecz rozgrywał w sierpniu miało miejsce 17 lat temu w sezonie 1996-1997, choć wtedy rozgrywki były nieco inaczej zorganizowane. Wówczas Inter wygrał 1-0 z Ravenną i było to 28 sierpnia 1996 roku. Bramkę zdobył Aaron Winter. Dzisiejszy mecz, 18 sierpnia będzie meczem, który rozpoczyna dla Interu udział w Coppa Italia najszybciej. Tego samego dnia, ale w sezonie 1982-1983 Inter grał z Rimini i również wygrał 1-0 po bramce Hansi Mullera.

Czekając na bramkę numer 600
Jak już wcześniej zostalo wspomniane, Inter ma na koncie 599 trafień, zatem brakuje mu już tylko jednego do osiągnięcia okrągłych 600 bramek.

Passa strzelecka
Inter w ostatnich swoich meczach pucharowych rozgrywanych u siebie, zawsze zdobywał bramkę. W sumie zdobył ich 26, a ostatnim zespołem który okazał się być barykadą nie do przejścia w danym dniu, było Lazio 16 kwietnia 2008 roku, a mecz skończył się remisem 0-0.

Cittadella nie straciła gola od 212 minut
Cittadella biorąc pod uwagę mecze oficjalne, nie straciła bramki od 212 minut. Ostatnim zawodnikiem, który tego dokonał jest Croce w 58 minucie meczu przeciwko Empoli w Serie B. Było to 11 maja.

Cittadella bez bramkki na wyjeździe od 296 minut
Od gola Di Nardo w 64 minucie przeciwko Vicenzie w Serie B, drużyna Cittadelli nie zdołała pokonać bramkarza rywali grając na wyjeździe od 296 minut.

Mazzarri 1-0 Foscarini
Walter Mazzarri oraz Claudio Foscarini spotykają się ze sobą na boisku po raz drugi. Pierwszy mecz miał miejsce 26 listopada 2009 roku, kiedy Napoli grało z Cittadellą w Pucharze Włoch. Drużyna naszego trenera zwyciężyła 1-0.

Mazzarri 2-1 Cittadella
Walter Mazzarri i jego drużyny sporykały się z Cittadellą trzykrotnie. Za każdym razem drużuyny grające u siebie wygrywały 1-0. Mazzarri dokonał tego dwukrotnie, raz musiał uznać wyższość rywala.

Foscarini po raz pierwszy przeciwko Interowi
Claudio Foscarini nigdy nie miał okazji, by jego drużyna zagrała z Interem. Dzisiejszy mecz, będzie więc dla niego debiutem.

Absencje
W zespole Interu zabraknie kontuzjowanych od dawna Diego Milito, Javier Zanettiego, Waltera Samuela, Cristiana Chivu oraz nowego obrońcę Wallace. Do kadry meczowej powrócił Mateo Kovacic, ale prawdopodobnie zacznie on spotkanie na ławce.