Inter 4-0 Cittadella (bramki video)

18 sierpnia 2013 | 18:07 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Inter Mediolan pewnie zwyciężył w swoim pierwszym oficjalnym meczu sezonu 2013-2014. Nerazzurri w 3. rundzie Pucharu Włoch na własnym terenie pokonali Cittadellę wynikiem 4-0. Bramki zdobyli: Jonathan, Palacio x2 oraz Ranocchia. Goście z Cittadelli od 30 minuty grali w 10, po tym jak w polu karnym faulował wychowanek Interu - Simone Pecorini.

Raport meczowy i oceny piłkarzy

Trener Walter Mazzarri w dzisiejszym meczu wystawił na murawę skład w ustawieniu 3-5-2 i zgodnie z przypuszczeniami, Mateo Kovacić rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. W podstawowej jedenastce w obronie trójkę defensorów tworzyli Campagnaro, Ranocchia oraz Juan Jesus, na skrzydłach Jonathan i Nagatomo, zaś w środku pomocy Cambiasso wspierany po bokach przez Alvareza i Guarina, zaś w ataku argentyński duet Palacio - Icardi.

W trakcie spotkania na trybunie vip pojawił się Massimo Moratti. Patron Interu otrzymał od zgromadzonej publiczności olbrzymie brawa.

W pierwszej połowie przewaga Interu była bardzo wyraźna. Nerazzurri nie forsując zbytnio tempa stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, jednak jak to miało miejsce w ostatnich meczach, brakowało zdecydowania i skuteczności w kluczowych momentach. W 18. minucie spotkania ładną akcję przeprowadził |Ricardo Alvarez, który odegrał na prawo do Guarina, a ten wrzucił piłkę w środek pola karnego. Tam podanie wykorzystał wbiegający Jonathan i ładnym strzałem głową dał Interowi prowadzenie.

W 30 minucie meczu, po dośrodkowaniu Jonathana, nieprzepisowo zatrzymywany był Palacio i sędzia uznał, że był to faul i podyktował jedenastkę. Zawodnikiem, który sprokurował karnego był Simone Pecorini, wychowanek Interu wypożyczony do Cittadelli. Pecorini otrzymał za to przewinienie czerwona kartkę i opuścił murawę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, Nerazzurri nadal mieli sporą przewagę i z minuty na minutę coraz częściej nękali stojącego w bramce rywali innego wychowanka Interu, wypożyczonego na rok Di Gennaro. Na bramkę uderzali Palacio oraz z dystansu Guarin i Jonathan. Brazylijczyk obok Alvareza był jednym z bardziej wyróżniających się zawodników Interu na boisku. W 59 minucie meczu ładnym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Guarin do Palacio, ten drugi tym razem nie spudłował i posłał piłkę pod poprzeczkę podwyższający wynik na 3-0. Nie minęło 5 minut, a Nerazzurri zdobyli kolejnego gola. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Jonathan a piłkę z bliska w siatce umieścił Andrea Ranocchia, któremu futbolówka spadła tuż przed nogami.

Inter do końca spotkania miał jeszcze kilka okazji, głównie za sprawą wprowadzonego za Palacio - Ishaka Belfodila, jednak wynik pozostał bez zmian. W trakcie drugiej połowy zgromadzeni na Giuseppe Meaazza kibice mogli zobaczyć również Mateo Kovacića, który ze względu na kontuzję nie brał udziału w sparingach.

W 85. minucie meczu Icardi zmuszony był opuścić murawę z powodu kontuzji, a limit zmian był już wykorzystany.