Zanetti i Marchisio - dwaj nieobecni w Derby d'Italia

13 września 2013 | 15:57 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Wielki mecz Interu Mediolan i Juventusu odbędzie się pod nieobecność na boisku wielkiego piłkarza Javiera Zanettiego oraz Claudio Marchisio. Oto wywiad, jaki dla federacji piłkarskiej udzielili obaj sympatyczni zawodnicy, odpowiadając na te same pytania.

Jak to jest nie być na boisku w takim meczu?
Javier Zanetti - To szczególny mecz i szkoda, że wielu piłkarzy w nim grających musiało być nieobecnych na treningach z powodu obowiązków reprezentacyjnych. Przykro mi, że nie mogę zagrać, ale wszystkie moje myśli są przy tym meczu.

Claudio Marchisio - Nie mogę się doczekać powrotu na boisko. Szybko powracam do zdrowia po kontuzji, muszę przejść jeszcze kilka testów i będę gotowy by dołączyć znów do zespołu.

Jakimi słowami można określić ważność tego meczu dla nowych zawodników?
JZ - Myślę, że oni już wiedzą jak wiele znaczy ten mecz dla Interu.

CM - Myślę, że nie trzeba wiele tłumaczyć. Inter - Juve to mecz, który jest śledzony nie tylko we Włoszech ale i w całej Europie. Każdy piłkarz wie jak przygotować się do tej potyczki, zagadką jest tylko forma po powrocie z reprezentacji. To prawda, że mamy szeroką kadrę, jesteśmy mocni niezależnie od tego kto wyjdzie na boisko.

Jest coś co się kojarzy Wam szczególnie z tymi meczami?
JZ - Z wielu meczów przeciwko Juve, pamiętam szczególnie bramki Maicona w roku zdobycia Tripletty, ale to były same piękne mecze.

CM - Wszystkie były ważne, nieważne kto strzelił zwycięskiego gola. Tego roku, mecz odbędzie się już w trzeciej kolejce, więc nie będzie decydował kto zdobędzie mistrza.

Źródło: lega serie a

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich