Inter królem statystyk na ten moment

24 września 2013 | 13:56 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Patrząc na liczby, początek obecnego sezonu jest wyjątkowo dobry, lepszy nawet od tego w sezonie 2009-2010, kiedy Inter sięgnął po potrójną koronę. Zdajemy sobie sprawę, że statystyki nie są czymś czym można podpierać się w każdej sytuacji i zawsze, gdyż nie oddają one wszystkiego. Idąc na spacerze z psem, statystycznie właściciel i pies mają po 3 nogi. Z drugiej jednak strony nie można nigdy lekceważyć statystyk, ponieważ one nie biorą się z niczego. W ubiegłym sezonie Inter grał słabo, dlatego i statystyki były dla zespołu Stramaccioniego przygniatające, teraz pod kierownictwem Mazzarriego drużyna zaczęła grać dobrze i naturalną koleją rzeczy jest to, że zagłębiając się w niuanse statystyczne, można zrozumieć dlaczego tak właśnie jest.

Po zdemolowaniu Sassuolo aż 7-0, Inter ma obecnie najbardziej bramkostrzelny atak w Serie A. 13 bramek zdobytych w 4 meczach daje średnią 3,25 bramki na mecz. Cieszy również szczelna obrona, która latem w czasie sparingów bardziej przypominała wielkie drzwi supermarketu z wielkim banerem zachęcającym do wejścia. Dziś Inter ma na koncie tylko 1 straconego gola, przeciwko aktualnemu mistrzowi Włoch - Juventusowi. Lepiej pod tym względem było tylko w sezonie 2003-2004, kiedy trenerem był Hector Raul Cuper, jednak wówczas na koncie mieliśmy 8 a nie 10 punktów.

Liczby Interu:
4 rozegrane mecze
3 zwycięstwa
1 remis
0 porażek
13 strzelonych bramek
1 stracona bramka
12 strzałów na bramkę Interu
248 odbiorów Interu
5 bramek zdobytych z kontrataku
25% skuteczności (13 bramek z 52 strzałów)
18.3 tyle dryblingów na mecz notuje Inter w Serie A, prawie 2 razy tyle co Milan (8.3)
5.8 tyle udanych dryblingów na mecz notuje Ricky Alvarez (tyle samo co Messi)

Biorąc pod uwagę statystyki serwisu Whoscored.com, Inter gra obecnie najlepszy futbol w europie. Wynika z nich, że Nerazzurri w liczbach są lepsi nawet od Barcelony, Atletico, Romy czy Napoli. Pod uwagę brane są takie parametry jak posiadanie piłki, strzały na bramkę, procent celnych podań, wygrane pojedynki, żółte kartki i czerwone. To wszystko złożyło się na ogólną ocenę 7.53 jaką ma obecnie drużyna Waltera Mazzarriego, wyższą niż każda inna drużyna w Europie.Dobre wyniki zespołu to zasługa zarówno trenera, drużyny jako całość, ale również poszczególnych piłkarzy, którzy także indywidualnie wyróżniają się na tle innych zawodników w europie.  Według wspomnianego serwisu, zaraz po Leo Messim znajduje się w klasyfikacji Ricardo Alvarez z notą 8.99. Argentyńczyk po 4 meczach ma na koncie 2 gole, 2 asysty i bardzo wysoki współczynnik dokładności podań 90,9%. Aż trzy razy przez whoscored.com wybierany był piłkarzem meczu, co wynikało z uzyskiwanych przez niego statystyk. Podobnym osiągnięciem z pośród klasyfikowanych piłkarzy może pochwalić się tylko Franck Ribery z Bayernu, jednak on w ogólnej klasyfikacji zajmuje 16 miejsce. Wysokie 12 miejsce zajmuje również Hugo Campagnaro oraz Rodrigo Palacio (18), którzy w swoich formacjach byli najlepszymi dotychczas zawodnikami Interu.W jedenastce kolejki w Europie według WhoScored znalazło się dwóch zawodników: wspomniany wyżej Ricky Alvarez oraz Fredy Guarin.

Źródło: inf.własna / whoscored.com

Polecane newsy

Komentarze: 9

stamir

stamir 24 września 2013 | 14:05   

Pięknie! :)

kretos

kretos 24 września 2013 | 14:09   

oby na koniec sezomu tak bylo ! a przynajmniej w ligowej tabeli

Drakon

Drakon 24 września 2013 | 14:16   

No i oby tak dalej panowie :)

Andyvdm

Andyvdm 24 września 2013 | 15:55   

To że w 11 kolejki znalazł się najgorszy z Interu Guarin najlepiej świadczy o jakości not z whoscored

VVujek

VVujek 24 września 2013 | 17:59   

zawodnik który zaliczył 2 asysty najgorszy na boisku ?? dla mnie może cały czas grać tak najgorzej i zaliczać po 2 asysty na mecz :P

Dziarski

Dziarski 24 września 2013 | 18:08   

aż sprawdziłem, i od 2000 roku nie wygraliśmy tak wysoko, a przed 2000 nie chciało mi się sprawdzać już (serie A, puchar włoch, LM, UEFA)

BlackFloyd

BlackFloyd 24 września 2013 | 19:08   

wszystko fajnie ale po 4 meczach... ;x

jarekddz

jarekddz 24 września 2013 | 23:11   

Guarin najgorszy na boisku, a nota jakby zagrał dobry mecz, beka.

Piotrekfci

Piotrekfci 25 września 2013 | 07:27   

ciekawy artykuł - jednak nie ma co popadać w hura optymizm - to dopiero 4 mecz z czego 3 zagraliśmy z przeciętnymi drużynami - jednak podkreślić można, że w poprzednim sezonie nie szlo nam nawet i z tymi słabymi ! nic tylko wierzyć, że ta chęć gry, szczęście, złość i dobre przygotowanie fizyczne zostało każdemu z piłkarzy zaszczepione przez MAzzariego i będą grali tak cały czas !!! FORZA !!!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich