Mazzarri: Mało czasu na zregenerowanie

28 września 2013 | 18:10 Redaktor: FReeFonix Kategoria:Wywiady

Trzeci mecz w przeciągu 7 dni Interu Mediolan. Tym razem Nerazzurri zagrają na wyjeździe w Trieście z Cagliari Calcio w ramach 6. kolejki Serie A. Mediolańczycy są w gazie i nie zamierzają tracić punktów w tym spotkaniu. Walter Mazzarri, trener La Beneamaty wziął udział w konferencji prasowej przed tym meczem.

Mieliście za mało czasu na przygotowanie się do tego starcia?

- Jeżeli się z tym zgodzę ktoś będzie mógł uznać moją odpowiedź za wymówkę. Chcę zobaczyć twarz drużyny prezentującej wielką grę, więc zwracam uwagę na wiele rzeczy, ponieważ moi zawodnicy mają niecałe 72 godziny aby się zregenerować przed tym meczem.

Patrząc na to jak drużyna jest zmęczona można stwierdzić, że mecz z Cagliari będzie bardzo ciężkim wyzwaniem?

To jest bardzo trudne zadanie przystępować do tego meczu w takim stanie, nawet nie patrząc na rangę przeciwnika. Oni mają jednak dobrego trenera i jakościowych zawodników. Jeżeli nie będziemy ostrożni, możemy być skarceni w najmniej spodziewanym momencie.

Czy nadszedł czas aby dać Kovaciciowi grać od pierwszej minuty?

- On jak na razie jest jedynym pewniakiem w składzie na jutrzejszy mecz i zacznie od pierwszych minut. Patrząc na jego grę w polu czasami ciężko zdjąć go i zastąpić innym piłkarzem, a jako zmiennik nadawał się bardzo dobrze. Ostatnimi czasy nie grał, bo kurował się po kontuzji. W Katanii zaliczył kilka dobrych odbiorów, ale w meczu z Fiorentiną pokazał na co go stać i na to, że zasługuje grać od początku. Teraz musi mi pokazać, że gra na swojej pozycji lepiej od innych.

Niektórzy skarżą się na terminarz ligi. Co powiesz na ten temat?

- Każdy powinien mieć dobrze ułożony terminarz. W wyścigu o Scudetto może mieć to ważne znaczenie. Graliśmy z Fiorentiną we czwartek, a teraz gramy w niedzielę o 15, oni natomiast grają dzień później o 20:45.

13 punktów w 5 meczach, na pewno jesteś zadowolony, ale równie i zaskoczony?

- Kiedy zaczynam sezon, staram się dać z siebie wszystko, bez zwracania uwagi na moje problemy. Od pierwszego dnia kiedy tutaj jestem chciałem ożywić drużynę i dać im nową jakość.

Trudno jest zrezygnować z Cambiasso?

- On jest dla nas bardzo ważny, pokazał to w meczu z Fiorentiną. Teraz jest jednak bardzo zmęczony. Na jego miejsce mogą wskoczyć Kuzmanović lub Taider.

Spotkanie sędziuje Rocchi, czy to was trochę martwi?

- Absolutnie nie, nie mam zamiaru rozwijać tego wątku, ponieważ mnie nie dotyczy.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 1


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich