Leonardo: Mogłem pozostać w Interze

9 października 2013 | 16:29 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Powrót Leonardo do Interu wydaje się być bardzo mało realny. Ostatnio informowaliśmy że niezbyt przychylny jego zatrudnieniu ma być Erick Thohir, a sam Brazylijczyk stwierdził niedawno że chciałby kontynuować karierę trenerską. Nerazzurri nadal zajmują jednak szczególne miejsce w sercu Leonardo o czym wspomniał w rozmowie z dziennikarzami Corriere della Sera:

- Dlaczego PSG? Pytanie jest proste. Wygraliśmy Puchar Włoch i sytuacja wydawała się być spokojna. Potem przyszła jednak niespodziewana oferta od księcia Kataru. To była niespodzianka, ponieważ Qatar Investment Authority planował kupić klub dopiero w następnym sezonie. To była nieoczekiwana i niesamowita propozycja w tym sensie że dostałem możliwość nie tylko pracy w roli dyrektora sportowego, ale otrzymałem szansę wprowadzenia tego zespołu na szczyt. 

- Rozmawiałem z prezydentem Morattim i on kolejny raz udowodnił swój niezwykły charakter. Pozwolił mi odejść, jednak dla mnie był to bardzo trudny krok. Oczywiście gdybym wiedział że mój pobyt w Paryżu potrwa tak krótko to nigdy nie zostawiłbym Interu. Zrezygnowałem, ponieważ nie byłoby w porządku zostać i w praktyce nie móc wykonywać swojej pracy. Mam teraz czas na refleksję. Przed 5 maja praca była bardzo intensywna. Najpierw doświadczenie w roli dyrektora w Milanie, później trzecie miejsce w lidze, krótka przerwa i przyjście do Interu po Mourinho i Benitezie. Zdobycie Pucharu Włoch, no i praca w PSG. Musiałem przerwać ją przedwcześnie wbrew mojej woli, jednak teraz czuję się już dobrze. 

- Moratti szuka najlepszego możliwego rozwiązania dla Interu. Niezależnie od szczegółów porozumienia z Indonezyjczykami prezydent dysponuje wspaniałą intuicją. To otwarcie się na przyszłość ma historyczne znaczenie. Inter nie straci swojej tożsamości, a otworzy się na nowe rynki, pomysły i scenariusze w celu zwiększenia przychodów i nowych inwestycji. Moratti kolejny raz udowodnił swoją wielkość, decydując się na projekt, który może naprawdę wszystko zmienić.

 

 


Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich