Zwycięski sparing

12 października 2013 | 14:14 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Zapowiedzi2 min. czytania

Inter Mediolan w rozegranym w Appiano Gentile meczu towarzyskim pokonał szwajcarskie Locarno 3 - 0. Dorobkiem bramkowym podzielili się Ishak Belfodil, Patrick Olsen i Walter Samuel.

Niespodzianką w podstawowym składzie Interu była obecność Juana Jesusa w drugiej linii. Brazylijczyk na lewej flance radził sobie jednak całkiem dobrze. Należy zaznaczyć jednak że szczególnie w pierwszej połowie Szwajcarzy byli bardzo słabym przeciwnikiem. Już w 2 minucie spotkania Inter objął prowadzenie za sprawą Ishaka Belfodila, który skutecznie egzekwował rzut karny. Gospodarze w pełni dominowali na boisku, długo utrzymując się przy piłce. Strzałów z dystansu próbowali Kuzmanović i aktywny Ventre. Najlepszej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Belfodil, który w sytuacji sam na sam zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, czym ułatwił interwencję golkiperowi. Do przerwy zatem Nerazzurri prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugie 45 minut nie wybiegli już Cambiasso i Carrizo. Ich miejsce zajęli Patrick Olsen i Luca Castelazzi. Po przerwie Inter rozpoczął słabo. Locarno uzyskało przewagę i starało się zagrozić bramce rywali. W 61 minucie z marazmu swój zespół wyrwał Olsen, który po indywidualnej akcji w polu karnym gości podwyższył prowadzenie. Po tym golu Inter ponownie przejął inicjatywę. Kolejną okazję miał Belfodil. W 65 minucie Kuzmanović z rzutu wolnego dośrodkował wprost na głowę Waltera Samuela, a ten nie miał problemów ze zdobyciem kolejnej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo okazji z obu stron. Locarno najbliżej honorowego trafienia było w 76 minucie. Jednak najpierw piłkę z linii bramkowej wybił Mudingayi, a następnie skutecznie interweniował Castelazzi. W końcówce szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali Bonazzoli i Eguelfi.

Inter: 30 Carrizo, 6 Andreolli, 25 Samuel, 5 Juan Jesus, 18 Wallace, 16 Mudingayi, 19 Cambiasso, 17 Kuzmanovic, 2 Donkor, 23 Ventre, 7 Belfodil
Trener: Walter Mazzarri

Locarno: 12 Buono, 3 Kofi, 29 Osella, 23 Panizolo, 21 Monighetti, 8 Bicvic; 4 Pignalberi, 17 Milosevic, 10 Hassel, 26 Buess, 22 Pacarizi
Trener: Stefano Maccoppi