Inter vs. Roma 1-1

27 lutego 2008 | 22:27 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje2 min. czytania

Mecz 25. kolejki Serie A - Inter Mediolan vs. AS Roma zakończył się właśnie remisem 1-1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Francesco Totti i Javier Zanetti.

Nerazzurri rozpoczęli mecz w formacji z jednym napastnikiem. Obie drużyny chcąc wygrać mecz zaczęły go bardzo ostro. Roma pierwsza wzięła się do strzelania. Jednak strzały Tottiego i Cassettiego pewnie blokował Julio Cesar. Inter odpowiedział atakami Crespo. To Argentyńczyk był najbliższy zdobycia bramki dla Interu w pierwszej połowie, jednak jego strzał z "nożyc" trafił w słupek. Kolejne ataki obu zespołów nie przynosiły korzyści, aż do 38. minuty. Wówczas Daniele De Rossi zgrabnie podał do Francesco Tottiego i ten przymierzył i skierował piłkę do bramki Interu. Prowadzenie objęli Gialorossi. Godną sytuację do wyrównania w pierwszej połowie miał jeszcze Nicolas Burdisso. Po rzucie karnym skierował głową piłkę minimalnie nad poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się zmianą - za Dejana Stankovicia na boisko wszedł David Suazo. Uaktywnił się Luis Figo coraz to znowu próbując przedrzeć się przez obronę rywala. Mancini wprowadził trzeciego napastnika - Marco Balotelliego. Wszedł on za Estebana Cambiasso. Chwilę później Figo zmienił młody Pele'. Wreszcie gra Inter się poprawiła. Zaczęli więcej atakować niż przeciwnik. Probowali Balotelli i Suazo. Niestety w 68. minucie urazu doznał Maxwell i musiał opuścić murawę, co było jednoznaczne z grą Nerablu w dziesięciu. Wtedy nastąpił istny napad ataków Gialorossich. Jednak niedługo po tym czerwoną kartkę otrzymał Mexes i musiał opuścić boisko. Nerazzurri zaczęli znowu grać jak na nich przystało i w 88. minucie Javier Zanetti po kapitalnej akcji zdobywa bramkę. Wynik do końca już się nie zmienił.

Inter Mediolan vs. AS Roma 1-1 (0-1)