Mazzarri: Synergia między Morattim a Thohirem

18 listopada 2013 | 14:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Trener Walter Mazzarri w programie Radio Anchi'o Lo Sport w RAI Radio 1 rozmawiał na temat nowego Prezydenta Interu Ericka Thohira i swojej drużyny.

Indonezyjczyk opisał Mazzarriego jako właściwego trenera dla Interu:

- To oczywiście bardzo miłe. Dla trenera to zawsze ważne, kiedy Prezydent mówi coś takiego, to wzmacnia pracę trenera. Moje pierwsze wrażenie było dobre, bardzo dobre. Był otwarty i zaważyłem świetną synergię pomiędzy nim, a Massimo Morattim. Podobały mu się decyzje Morattiego, to jak zespół gra, wszystko było pozytywne.

Czy Inter powinien stąpać twardo po ziemii czy zacząć myśleć o Messim?

- Właściciel dyktuje postępowanie klubu. Nie sądzę by obecnie była szansa na coś takiego, ale to nie trener się o tym ma wypowiadać. Czy chciałbym Messiego w zespole? Nie, nie chciałbym (śmiech).

Dla niektórych odejście ze zbudowanego już Napoli i gotowego do wzmocniem, a przejście do Interu, było ryzykownym posunięciem:

- Każdy kto mnie zna, wie że zawsze potrzebuję nowych wyzwań. Spędziłem cztery piękne lata w Napoli, potem zadzwonił Prezydent Moratti, powiedział kilka rzeczy i wiedziałem, że to będzie dobry wybór.

Thohir chce powrotu Interu do topu:

- Na tym etapie nie zapominajmy jak Inter skończył ostatni sezon. Obecnie zbudowaliśmy dobre fundamenty, mówiąc to nie mam żadnych skrupułów. Od teraz zależeć dużo będzie też od tego co klub chce zrobić, myślę jednak że Thohir ma pewne konkretne pomysły na to. Ci, którzy widzieli naszą grę, wiedzą, że ten zespół wiele już zrobił z tego co ja od nich oczekuję. Straciliśmy po drodze kilka punktów, ale również wiele zdobyliśmy. Jesteśmy w dobrym biegu, tyle mogę powiedzieć. Czego nam brakuje w stosunku do Napoli i Juventusu? Juventus zdobył dwa razy Scudetto pod rząd, są zespołem ustabilizowanym. Napoli zmieniło trenera, ale byli teraz na 2 miejscu w tabeli i ich zaufanie we własne możliwości było duże. Wszyscy znamy ostatnią przeszłość Interu, musieliśmy zacząć od nowa, sytuacje są więc bardzo różne. My również jesteśmy zdolni konkurować w krótkim okresie czasu, jeśli zdołamy zrealizować punkty, na które zasługuje nasza gra. Szanse na Scudetto? Jestem ostatnią osobą, która będzie robić przewidywania. Jestem kimś, kto raczej myśli o kolejnym meczu. Szczególnie jeśli jesteś trenerem zespołu, który musiał zacząć wszystko od początku.

Poruszono również kwestię tego, że Massimo Moratti zawsze był bliski i obecny, zaś Thohir może nie być tak zawsze bliski fizycznie jak Moratti.

- Na ten moment nie zauważyliśmy żadnych zmian w funkcjonowaniu klubu z dnia na dzień. To dlatego, że Moratti zawsze był z nami i poinstruował nowego prezydenta. Wierzę, że wielka synergia między nimi to nasz atut. Osobiście jednak, jak już wiecie, ja martwię się głównie o to by dobrze pracował zespół na boisku.

Zapytany o zawodników Interu, odparł:

- Milito? Pozostało mu około miesiąca, ale nie chciałbym też ustalać jakiś konkretnych ram czasowych. Icardi? Niestety nigdy nie mógł trenować w swojej najwyższej formie, ale szybko się przystosował. Jest utalentowany, potrzebuje jeszcze sporo czasu, ale ma to co mu potrzeba. Campagnaro? Wrócił w sobotę, zagrał 20 minut, czuje się lepiej i stara się wrócić do formy. Nie mówmy o innych kwestiach.

Nie mogło również zabraknąć tematu Javiera Zanettiego:

- Patrząc na fakty i to, że jestem trenerem, muszę powiedzieć że Zanetti jest szanowany przez wszystkich. Tak jak powiedział, potrzebuje odnaleźć kondycję meczową. Jeśli wróci do swojej formy, będę wykorzystywał go do gry tak jak każdego innego piłkarza. Patrzę na niego tak jak na innych zawodników i patrzę na potrzeby zespołu. Wierze, że może być użyteczny w okresie od teraz do końca sezonu.

Poruszono również kwestię Cavaniego

- Cavani, co mogę powiedzieć o Cavanim? Lubię trzymać się faktów, przyszedł do Palermo, wierzę że miałem swój udział w wydobyciu z niego tego co najlepsze, a obecnie jest światową gwiazdą. Chciałbym go oczywiście tutaj mieć, ale nie sądzę aby to było możliwe w najbliższym czasie.

oraz możliwości pracy z reprezentacją narodową

- Mentalnie nawet nie myślałem nigdy o prowadzeniu reprezentacji, wciąż widzę siebie w roli trenera klubowego. Chcę trenować piłkarzy dzień po dniu. Takie jest moje zdanie. Rozważyłbym wyjazd za granicę. Czy podoba mi się gra Italii? Tak, podobała mi się, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy zobaczyłem pozytywną mentalność. Nie chcieli stracić gola i zaatakowali.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich