Thohir: Talent to nie wszystko

21 listopada 2013 | 09:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Erick Thohir miał wczoraj kolejny pracowity dzień. Odwiedził między innymi obiekty Akademii Interu, w Centro Sportivo Giacinto Facchettiego w Mediolanie. Indonezyjczykowi towarzyszył Steve Horowitz. Oto co powiedział po tym spotkaniu:

Jak przebiegło spotkanie w Akademii Interu, co pan sądzi, co jest najważniejszym aspektem dla młodych zawodników?
- To co powiedziałem trenerom akademii dziś, to to że oni są tutaj bohaterami, ponieważ spoczywa na nich odpowiedzialność za produkowanie dobrych piłkarzy. Scouting również, mamy dobry scouting, dlatego też możemy ściągać nowe talenty do akademii. To samo mówiłem piłkarzom: talent to nie wszystko, ponieważ jeśli nie mają talentu i dyscypliny, nie zostaną gwiazdami. Jest zbyt dużo pieniędzy w futbolu, czasami oni chcą szybkich pieniędzy i mogą osiągać sukcesy przez dwa, trzy lata, a następnie przepadają, ponieważ skupiają się na innych rzeczach. Mamy wielki przykład w Interze; Javier Zanetti. Ma 40 lat, a wciąż jest zdyscyplinowany i trudno znaleźć wielu takich zawodników. Z dobrym trenerem i silną organizacją, jestem przekonany, że możemy wyprodukować bardzo dobrych młodych zawodników. Inter ma jedną z najlepszych akademii we Włoszech, nawet w Europie. Chcę by była jedną z najlepszych na świecie, ale nie teraz. Teraz moim głównym celem jest skupić się na biznesie Interu, następnie na zespole, a potem oczywiście na akademii.

We Włoszech wielu ludzi mówi, że z młodymi zawodnikami nie możesz wygrać. Co pan o tym sądzi?
- Nie zgadzam się, ponieważ w końcu to 11 zawodników wychodzi na boisko. Można mieć super gwiazdy, ale nie można mieć wszystkich super gwiazd. Kombinacją super gwiazd z młodymi piłkarzami, zawsze można mieć dobry zespół. Myślę, że wszystkie kluby osiągające sukcesy zaczynają z utalentowanymi młodymi piłkarzami, zawsze jest to kombinacja.

Czy są zawodnicy, których szczególnie lubisz i chciałbyś ich zobaczyć grających dla Interu?
- Podoba mi się Bardi i Mbaye. To mogą być w przyszłości zawodnicy Interu, ale to oczywiście zależy od sztabu zarządzającego i trenera. Mam jednak nadzieję, że pewnego dnia dołączą do zespołu Interu.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

edgar

edgar 21 listopada 2013 | 12:29   

Trzeba przyznac, ze rozmawiac z dziennikarzami to On potrafi. Oby sie udalo tylko sciagniecie spowrotem Bardi'ego i Mbaye.

Interista

Interista 21 listopada 2013 | 12:49   

Bari jak najbardziej, Mbaye. zobaczymy...

Wisnia_pl

Wisnia_pl 21 listopada 2013 | 14:26   

Dobrze mówi. Do tego mamy jeszcze Duncana, Benassiego czy Passę. Zdecydowanie lepiej dać im szansę bycia zmiennikami niż trzymać w klubie emerytów zarabiających miliony i spędzających większość czasu w szpitalu czy rehabilitanta !!

Paweł08Inter

Paweł08Inter 21 listopada 2013 | 15:18   

Pewnie ze ich sciagna przeciez sa tylko na wypozyczeniu.. pfff

s0ket

s0ket 21 listopada 2013 | 19:31   

Ciężko żeby nie potrafił rozmawiać z mediami jak sam jest prezesem lub był jakieś gazety czy czegoś takiego. Od początku dobrze gadał zobaczymy czy jego wizja przyniesie dobre rezultaty, liczę na niego


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich