Moratti: najtrudniej było złożyć finalny podpis

23 listopada 2013 | 11:18 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Massimo Moratti udzielił kolejnego wywiadu. Tym razem dla RaiNews24. Oto wypowiedzi Honorowego Prezydenta Interu:

- Prezydent Interu zza granicy? Nigdy nie widziałem różnic czy ktoś jest zza graniczy czy z Włoch z ludzkiego punktu widzenia. Nie widziałem różnicy między włoskim zawodnikiem a obcokrajowcem. Dla mnie Zanetti jest Włochem, Ronaldo był Włochem. Robią wszystko dla włoskiej drużyny, dla włoskiej widowni.

Kiedy pojawił się pomysł odejścia?

- Po wygraniu potrójnej korony w 2010 roku i spełniło się to teraz. Miłość między Interem a rodziną Morattich narodziła się więcej niż 50 lat temu z moimi rodzicami. Mój ojciec został kibicem Interu, dzięki temu że moja mama zabrała go na mecz Lazio-Inter w Rzymie. Od tego dnia był już kibicem Interu. Wierzę, że podjąłem właściwą decyzję, czasem przychodzi moment że musisz zmusić się do odejścia i oddania przyszłości klubu komuś innemu, kto ma taką samą pasję jaką ty miałeś w przeszłości. Czasy się zmieniają i Thohir ma wszystko co potrzeba w nowoczesnym futbolu. Jest bardzo aktywny, pracuje ciężko i jest wielkim komunikatorem.

Wspomniany został m.in. Ronaldo:

- Kiedy pierwszy raz zaprosiłem go do swojego domu, po pięciu minutach znał imiona wszystkich, którzy byli w domu. Najpierw był cicho, ale po pięciu minutach wiedział już wszystko, szybki był więc nie tylko na boisku z piłką przy nodze.

oraz Alvaro Recoba

- Każdy wie, że zawodnikiem uwielbianym przeze mnie najbardziej był Recoba, ponieważ zdawał się mieć więcej niż każdy inny możliwości do zachwycenia, za każdym razem zdawał się dawać obietnicę pokazania czegoś więcej kolejnym razem. Wielki zawodnik, ale również świetny człowiek.

O Mourinho:

- Mourinho jest wyjątkowy, zawsze gotowy, wielki człowiek pracy. To jego sekret. Zdolny do wyjątkowej komunikacji. Wszystko nakierowane jest na zwycięstwo.

Najtrudniejszy moment:

- Najtrudniejszy moment? Na pewno finalny podpis. To nie było proste. Najlepszy moment? To wygranie Champions League. Co będę teraz robił? Znajdę coś co wypełni mnie emocjonalnie.

Źródło: fcinternews.it/football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 1

Bartek2301

Bartek2301 23 listopada 2013 | 19:35   

Dzięki za wszystko Moratti. Nigdy Cię nie zapomnę!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich