Dacourt: W Interze pojawi się wielki gracz

30 listopada 2013 | 14:54 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Oliviera Dacourta zabraknie na jutrzejszym meczu z Sampdorią. Francuz bardzo dobrze wspomina czas spędzony w Interze. Podczas 2,5 sezonu na San Siro wystąpił w 51 oficjalnych meczach.

Czy będziesz obecny podczas pierwszego meczu Thohira na San Siro?

- Bardzo chętnie bym się pojawił, jednak pracuję dla francuskiej telewizji i w niedzielę rano mam pewne zobowiązania. Smutno mi że nie będę mógł przyjechać. 

Moratti po 18 latach powiedział stop. Spodziewałeś się tego?

- Od dłuższego czasu rozmawiało się o tym, że Moratti może opuścić Inter. Wiadomo, że nigdy nie oddał by zespołu w ręce kogoś, kogo wcześniej dobrze nie poznał. Skoro Thohir przejął władzę to oznacza, że Moratti uznał, że jest on w stanie dokonać czegoś dobrego dla klubu i kibiców.

Jak wspominasz Morattiego z czasu, który spędziłeś w Interze?

- Kiedy trafiłem do zespołu wygraliśmy Scudetto po 17 latach oczekiwania. Mieliśmy szczęście zwyciężyć to był to wspaniały moment. Prezydent świętował razem z nami. To niezapomniane chwile dla nas wszystkich, oraz dla osób z otoczenia Interu. Nie miałem szczęścia zwyciężyć w Lidze Mistrzów, ale doskonale wspominam ten czas. Moratti wiele lat czekał na ten puchar po zwycięstwie swojego ojca w 1965 roku. On zasłużył na te wszystkie trofea.

Co sądzisz o obecnej drużynie Mazzarriego?

- Myślę, że prezentuje się zdecydowanie lepiej, niż w zeszłym sezonie, kiedy to zespół trapiony był przez liczne problemy. Nerazzurri zaczęli wszystko od początku i obrali nową drogę i póki co notują udany sezon. To jest najważniejsze.

Który zawodnik najbardziej Ci się podoba?

- Cenię Alvareza, który posiada świetne kwalifikacje i jest w stanie zrobić różnicę na murawie. Miło jest mi widzieć Zanettiego, który powrócił po kontuzji. Jego doświadczenie może okazać się bezcenne. Pupi jest częścią Areny (śmiech). Cuchu wciąż gra, a to kolejny zawodnik, który dokonał już bardzo wiele dla Interu. To dwaj wojownicy, którzy uczestniczyli już w wielu ważnych bitwach i tworzyli historię Nerazzurrich.

Czy chciałbyś polecić Thohirowi jakiegoś młodego, francuskiego gracza?

- Według mnie wielkie możliwości ma Florian Thauvin z Marsylii. Oczywiście jest też Pogba, ale on gra już w Juve. Posiada on niesamowity talent, który gwarantuje zarówno ilość, ale i jakość. Thohir powinien mieć na uwadze stworzenie świetnego zespołu na przyszły sezon. Nie zdziwiłbym się, gdyby latem do Interu dołączył jakiś wielki zawodnik. Jeżeli stać cię na kupno takiego klubu, to możesz sobie na to pozwolić.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich