Cordoba o Interze i Icardim

12 grudnia 2013 | 09:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Ivan Ramiro Cordoba był jednym z gości "Gentelman Christmas Gala" w Mediolanie, która odbyła się w hotelu Melià. Było to spotkanie dedykowane charytatywnej działalności Fundacji Pupi. Oto co były obrońca Interu powiedział dziennikarzom korzystając z okazji:

- Myślę, że włoska liga jest jedną z najtrudniejszych na świecie, ponieważ żaden mecz  nie jest tutaj pewny do wygrania. Ten zespół się polepsza, jak wiemy. Zaczęliśmy z dna, normalne wydaje się iż może przydarzyć się taki moment jak teraz. Mentalność musi być taka, by w każdym meczu chcieć z boiska podnieść trzy punkty. Oczywiście rywale chcą zrobić dokładnie to samo, w dwóch ostatnich meczach rywalom dobrze poszło, wykonali dobrą robotę. Czy gramy obecnie o trzecie miejsce z Napoli czy Milanem? Zbyt wcześnie by o tym mówić, ale to ważne mecze, mogą nas zmotywować do wygrywania kolejnych meczów. Znamy jakość Napoli, w takich meczach liczy się wiele szczegółów.

- Moja rada dla Icardiego? On zawsze chce słuchać rad i to chłopak, z którym można rozmawiać zawsze. Tak czy inaczej, to co mu mówimy pozostaje między nami. To coś co się mówi twarzą w twarz. On jednak wie lepiej od innych co potrzebuje robić. Szanujemy jego osobiste wybory, ale możemy dawać mu wiele osobistych rad. Klub i trener chcą być tarczą wokół zespołu. Do tej pory wykonali w tej kwestii dobrą robotę. Oczywiście obecność Prezydenta Thohira jest ważna dla każdego. My jednak skupiamy się bardzo na tym co mamy do zrobienia na boisku.

- Gole, które tracimy to kwestia pracy, a nie mentalności. Zawsze musisz próbować się poprawić, ale każda sytuacja jest inna. To przytrafia się młodemu zespołowi, pełnemu wielu nowych graczy, staraj się jednak chłonąć wszystko co mówił im trener przez ostatnie miesiące pracy. Wciąż wiele nauki czeka, szczególnie że dla wielu jest to dopiero drugi rok we Włoszech. Jak mówiłem wcześniej, włoski futbol jest bardzo trudny. Nie można nauczyć się wszystkiego od razu. Transfery? Prezydent i dyrektorzy podejmą najlepsze decyzje, by pomóc zespołowi.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich