Wyniki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów

5 marca 2008 | 10:33 Redaktor: Daniello Kategoria:Ogólna2 min. czytania

We wtorek rozegrane były cztery spotkania. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały: Arsenal, Fenerbahçe, Manchester United oraz FC Barcelona.
W tych meczach padło w sumie dziewięć bramek.

Najciekawiej było w Sewilli gdzie tamtejsza FC Sevilla podejmowała Fenerbahçe Stambuł. Trzeba było rozegrać dogrywkę, dlatego bo w pierwszym meczu wygrała drużyna Turecka 3:2, a w rewanżu takim samym wynikiem wygrała Sevilla. Mecz trzymał w napięciu w karnych, gdzie górą wyszli goście.

FC Sevilla - Fenerbahce Stambuł D.3:2 (3:2, 3:1) k.2:3
1:0 - Alves 5’
2:0 - Keita 9’
2:1 - Deivid 20’
3:1 - Kanoute 41’
3:2 - Deivid 79’

W Barcelonie, również było ciekawie. FC Barcelona w pierwszym meczu w Glasgow wygrała 3:2. Celtic musiał, więc postawić na atak, lecz to "Barca" zdobyła, już w trzeciej minucie bramkę, której autorem był Xavi. Artur Boruc musiał wiele razy ratować "Celtów" od utraty bramki. Wynik do końca meczu, już nie uległ zmianie.

FC Barcelona - Celtic Glasgow 1:0 (1:0)
1:0 - Xavi 3’

AC Milan poległ na San Siro z Arsenalem Londyn 2:0. Spotkanie było ciekawe, lecz zarówno goście jak i gospodarze zmarnowali wiele sytuacji. Dopiero pod koniec meczu pięknego gola zdobył Cesc Fabregas. Osiem minut później dzieła zniszczenia dopełnił Emmanuel Adebayor po pięknym rajdzie Theo Walcotta.

AC Milan - Arsenal Londyn 0:2 (0:0)
0:1 - Fabregas 84’
0:2 - Adebayor 90’+2’

Manchester United pokonał klub z Lyonu, 1:0 po bramce Cristiano Ronaldo. Pojedynek był wyrównany z początku przycisnęli gospodarze, ale szybko to się zmieniło. OL zaczęło konstruować coraz składniejsze akcje. Najgroźniejsza to strzał w slupek przez Kadera Keitę.

Manchester United - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
1:0 - C. Ronaldo 41’

Źródło: własne