Derbowe zwycięstwo Primavery

21 grudnia 2013 | 19:31 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Akademia2 min. czytania

Zwycięstwem 3-1 nad Milanem zakończył się dzisiejszy wyjazdowy mecz derbowy Primavery Interu. Nerazzurri po dogrywce wyeliminowali lokalnego rywala w walce o Puchar Włoch. Bramki dla Nerazzurrich zdobyli: Puscas, Palazzi, Bonazzoli. W półfinale czeka na Inter drużyna Lazio.

Na Stadio Brianteo w Monzie drużyna Salvatore Cerrone walczyła o półfinał z drużyną Filippo Inzaghiego. Na trybunach pojawił się Erick Thohir, który w towarzystwie Ernesto Paoillo, Bedy Moratti, Roberto Samadena i swoich synów oglądał pojedynek, po meczu był wyraźnie szczęśliwy.

Inter szybko wyszedł na prowadzenie, bo już w 2 minucie do siatki trafił Puscas. W drugiej połowie wyrównał Pinato i sędzia po upływie 90 minut zarządził dogrywkę. W tej lepsi zdecydowanie okazali się Nerazzurri, którzy dwukrotnie pokonali Andrenacciego i zasłużenie awansowali do kolejnej fazy.

AC Milan 1-3 Inter (po dogrywce / 0-1 do przerwy, 1-1 po 90 min.)
Strzelcy: Puscas 2, Pinato 59, Palazzi 105, Bonazzoli 110.

AC Milan: Andrenacci; Simic, Iotti, Pacifico, Tamas; Benedicic, Piccinocchi, Pinato; Pedone, Vido (Barisic 81), Di Molfetta
.
Pozostali na ławce: Ferrari, De Santis, Modic, Rondanini, Calabria, Mastalli, Fabbro, Cernigoi, Saporetti, Aniekan, Bende.
Trener: Filippo Inzaghi.

Inter: Ivusic; Longo, Donkor, Paramatti, Eguelfi; Dabo, Acampora (Palazzi 53); Camara, Capello, Ventre (Baldini 83); Puscas (Bonazzoli 62).

Pozostali na ławce: Maniero, Yao, Pinton, Dalla Riva, Gaiola, Nchama, Mira, Radu, Bigotto.
Trener: Salvatore Cerrone.