Pomagamy. Przekaż swój 1% podatku

3 stycznia 2014 | 13:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Informacje serwisu

Podobnie jak przed rokiem zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc dla trójki moich kuzynów i przekazanie na ich rzecz 1% podatku, który należny jest fiskusowi.

Łukasz (32 lat), Mateusz (24 lata) i Piotrek (21 lat) od urodzenia cierpią na mózgowe porażenie dziecięce, są upośledzeni umysłowo i chorują na epilepsję. Ponadto nie mówią, nie chodzą i są pod opieką lekarza neurologa, oraz rehabilitanta. Jako, że chłopaki wymagają całodobowej opieki rodziców to rodzina utrzymuje się jedynie z dorywczej pracy ojca. Jakby tego było mało to ich zdrowy brat zginął w wypadku samochodowym, a malutka siostrzyczka zmarła tuż po urodzeniu. Poszczęściło się tylko starszej siostrze, która wyjechała za pracą do Anglii i tam założyła rodzinę. 

Dzięki bezinteresownej pomocy ludzi dobre woli rodzina jakoś wiąże koniec z końcem i jest w stanie sfinansować leczenie całej trójki. Co więcej dzięki kilku operacjom i wielogodzinnym ćwiczeniom najmłodszy z rodzeństwa Piotrek po 20 latach oderwał się od wózka inwalidzkiego i jest w stanie stać przy pomocy specjalnego balkonika. Tak więc, jak widzicie Wasza pomoc przynosi wymierne efekty.

Cała trójka znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" i na jej stronie można przekonać się o prawdziwości mojego apelu.

Aby przekazać 1% podatku wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. W rubryce zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" trzeba wpisać numer KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające. Cel szczegółowy 1%" należy wskazać konkretnego odbiorcę: 12600 Kosicki Łukasz, lub 12599 Kosicki Mateusz, lub 12598 Kosicki Piotr.

pomoc

Źródło: inf. własna

Komentarze: 2

Morfo

Morfo 4 stycznia 2014 | 01:12   

Super pomysł z tym 1% podatku. Wiem komu pomagam i to mnie nic nie kosztuje, trzymam kciuki :)

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 5 stycznia 2014 | 23:16   

Zgadzam się, pozdrowienia dla chłopaków!!!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich